• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Iriomote 西表

Akinek szèp az estèje annak szèp estèt,nálam valami vagy valaki belkakkantott az akvárium fejlődèsèbe.Olyan köd ereszkedett az erdőbe,hogy a harmadik Seachem Clarity kezelèsnèl tartok 50 % vízcsere után ès mèg mindig így nèz ki az akvárium.
Nem szègyellek tanácsot kèrni [emoji16][emoji848]
Aknikek megoldása van jelezze,köszi.
View attachment 39599

Tapatalkkal küldve az én Redmi Note 4 eszközömről
Lehet @viktorlantos Viktornak igaza van, elég zöldes színe van.
Próbálj UV-t, veszteni valód nincs vele.

A fák csúcsán milyen mohát használtál @keszalvo Viktor?
 
Akinek szèp az estèje annak szèp estèt,nálam valami vagy valaki belkakkantott az akvárium fejlődèsèbe.Olyan köd ereszkedett az erdőbe,hogy a harmadik Seachem Clarity kezelèsnèl tartok 50 % vízcsere után ès mèg mindig így nèz ki az akvárium.
Nem szègyellek tanácsot kèrni [emoji16][emoji848]
Aknikek megoldása van jelezze,köszi.
View attachment 39599

Tapatalkkal küldve az én Redmi Note 4 eszközömről
Egyszer csak így?:eek: Nem változott semmi körülmény? Na ennek az oka engem is érdekel. Írj majd, hogy mizu.
 
Köszi a válaszokat,a víz színét eltojja a teló inkább köd mint zöld.Én is gondoltam UV ra de hát az ugye nincsen,venni meg nem igazán akaródzik az ára miatt.
A szűrő nem változott szètszedve sem lett.Valami bakterilálisan burulhatott meg.
Arra tudok mèg esetleg gondolni hogy beüzemelèsre került az algák ellen egy règóta tervezett Chihiros Doctor 2. generációs.Folyamatosan ment M1 fokozaton.
Amit èszrevettem hogy az alga etűnt 4 nap alatt mindenhonnan,illetve a növènyek iszonyat növekedèsbe kezdtek.Nem tudom hogy ez a micro oxigèn beoldás okozhat e ilyet.
Ja ès mèg egy a PH èrtèkem már nagyon alacsony olyan 5,5 körül lehet,azt nem tudom mi vitte így le mert eddig mindig inkább magas volt.

Aztán csütöurtök este jött ez a kaka.
Szóval ennyi a törtènet,èrdekes hogy megannyi összerakott akvárium után mèg mindig tud új helyzet jönni ami mèg nem volt.Remèlem megoldódik mert kár lenne ezen elhasalnom,főleg mert most erősnek is èrzem az akváriumot.

Tapatalkkal küldve az én Redmi Note 4 eszközömről
 
elhasalnom
Ugyan már :) Pár nap félhomály semmin nem fog változtatni szerencsére.

Volt nekem is hasonló ködösödés, szóba jött az infuzória is a zöld víz okozójaként, de nálam szerencsére nem hiszem hogy az volt. Szerintem ezeket az alap kezeléseket ha megcsinálod - amiket már megcsináltál (+ szűrőcső tisztítás + szűrőanyag átöblítés) - azzal már önmagában jó irányba terelted a dolgot, csak kell neki jópár nap, mire meglesz a hatás.
ITT volt róla szó nálam és hogy mire gyanakodtam.
 
Utoljára módosított:
Tolj bele egy flakon hypot, az kinyírja.:p
Èrdekes ez az egèsz mert nem tudom mitől van ès ez bosszantó.A növènyek meg ennek ellenère nőnek mint a gomba.
Kettő kèpen van most így nèz ki.
Szerintem a Doctort kikapcsolom aztán megnèzem mi lesz.bár nem gondolnám hogy azt nem tudja feldolgozni az akvárium.
721c641624357ec0b33da602a9ee87bd.jpg2b36ecc61f757a089c698ed40bc2ac8e.jpg

Tapatalkkal küldve az én Redmi Note 4 eszközömről
 
Ja ès mèg egy a PH èrtèkem már nagyon alacsony olyan 5,5 körül lehet,azt nem tudom mi vitte így le mert eddig mindig inkább magas volt.
Tipp:
Az alacsony ph-t nem szeretik a szűrőbaktériumok. De most már biztos beállítottad a ph-t. Ha ez az oka, akkor eltart egy darabig míg újra kialakul a baktériumkultúra.

Nálam volt már ilyen, bár nem volt alacsony a ph, kevés volt a biológiai szűrőanyag. Miután rendbe raktam, még kellett 2 hét mire letisztult a víz. Seachem Stability-t és Pristine-t adagoltam.
 
Tipp:
Az alacsony ph-t nem szeretik a szűrőbaktériumok. De most már biztos beállítottad a ph-t. Ha ez az oka, akkor eltart egy darabig míg újra kialakul a baktériumkultúra.

Nálam volt már ilyen, bár nem volt alacsony a ph, kevés volt a biológiai szűrőanyag. Miután rendbe raktam, még kellett 2 hét mire letisztult a víz. Seachem Stability-t és Pristine-t adagoltam.
Igen sanszos hogy a Ph túl alacsony ez is lehet akkor az egyik kiváltó ok.
köszi a hozzászólást [emoji106]

Tapatalkkal küldve az én Redmi Note 4 eszközömről
 
@Szella megelőzött, én is valami bomlástermékre (fehérjére) gyanakszom, jelen esetben előfordulhat, hogy épp a baci állományod.
Másik működő akvádból szívj le pár liter vizet és tedd bele ebbe (beoltásnak 4-5 liter megteszi). Kb két nap alatt látszódnia kell az eredménynek, ha valóban ez volt. Ha tévedek, rosszat akkor sem teszel ezzel és mégsem nyúltál drasztikus dologhoz.
A pH-t természetesen normalizáld előtte például átszellőztetett csapvízzel.
Legalább a makró élővilággal nincs gond, ez jó, de ha tényleg a szűrőbacik, akkor a kajával óvatosabban, mert egy nitrát csúcs jöhet rá (amit egyelőre a nagy és sűrűbb vízcserékkel pont kivédtél(y)) ami csúnyaságokat szokott csinálni.

Remélem elkapod a grabancát ennek a csúnyaságnak;)
 
Másik működő akvádból szívj le pár liter vizet és tedd bele ebbe (beoltásnak 4-5 liter megteszi). Kb két nap alatt látszódnia kell az eredménynek, ha valóban ez volt. Ha tévedek, rosszat akkor sem teszel ezzel és mégsem nyúltál drasztikus dologhoz.
A kicsit akkor szedtem szét és indítottam újra mikor még ez nem kezdődött el tehát ezt nem tudom megtenni,egyéb iránt a kicsinek a vize másnapra *5 minőségű lett hmm ki érti ezt.

A pH-t természetesen normalizáld előtte például átszellőztetett csapvízzel.
Legalább a makró élővilággal nincs gond, ez jó, de ha tényleg a szűrőbacik, akkor a kajával óvatosabban, mert egy nitrát csúcs jöhet rá (amit egyelőre a nagy és sűrűbb vízcserékkel pont kivédtél) ami csúnyaságokat szokott csinálni.
A kajálás nálam három naponta van ezzel biztosan nem lehet gond,valami a tisztító baktériumokkal borult fel,de nagyon érzékenyen érintette Őket nem tudom ehhez a Chihiros Doctornak van e köze.

Remélem elkapod a grabancát ennek a csúnyaságnak
Hát Én még jobban remélem mert így nem a legszebb része a szobának az akvárium :wtf:
 

Hasonló topikok

Válaszok
50
Megtekintések
30K
Back
Oldal tetejére