• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Iriomote 西表

Ez az október elég messzinek tűnik egy ilyen layouthoz. El tudom képzelni, hogy folyamatos nyírással, ritkítással és teljes eltávolítással el tudod tolni addig, de szerintem megeszik addigra a növények a fákat :)

Szuper, hogy kezd rendeződni az algahelyzet (y)
Hát igen,ez csak az Èn elkèpzelèsem időben aztán szerintem biztos hogy előbb meg lesz a fotózás pont a már említett "megevès" miatt [emoji5]

Tapatalkkal küldve az én Redmi Note 4 eszközömről
 
Sziasztok !
Lassan kezd lecsengeni az alga,ugye mint korábban írtam cérna volt főleg a kisebb vékonyabb fák miatt szerintem.
A fény táp kombó beállítása nagy mértékben segített na meg 4 db kis black molly is segédkezik minden nap.Jól ki vannak éheztetve ezért külön öröm látni Őket serénykedés közben.
Érdekes de nálam (ami nem is baj) nem rohamtempóban fejlődik az akvárium úgy látszik ez is beáll a sorba majd az 5-6 hónap múlva esedékes fotózási rendbe amiből már ugyan elment kb 1,5 hónap.Ha jól saccolom olyan október elején lesz olyan formában amilyennek megálmodtam,persze addig még sok minden finomodik meg sok növény cserél helyet egyesek ki mások bekerülnek.
Remélem majd ezzel az akváriummal érek el hasonló eredményeket mint az Aokigaharaval és a Yakushimával. De egy olyan dolog is megfogalmazódni látszik hogy egy időre ez volt a kifejezetten utolsó versenyre épített akváriumom.Néha kell egy kis pihenő ,visszavonulás, elmélkedés,hogy aztán a semmiből megint egy jó akváriummal jöjjek.
Ez még a jövő, jelenleg a jelenre és arra a pár hónapra koncentrálok ami még előttem van a fotózásig.
És egy véleményt is kérnék : adott középen a ki szoros,ezt még mindig nem döntöttem el hogy hagyom így vagy meghintem egy kis homok és Ada "kavics" keverékkel.Ezt is csak azért mert ilyen még nem csináltam és kicsit megtörné a zöldes hatást ami most uralkodik.
Jöhetnek a vélemények ha van kedvetek írni. ;)
Szia!

Oktoberben foto?
Mas mar ilyen akvariummal örülne es azt mondana, hogy kesz, lehet löni a fotot.
Egyben van mar most is az akva!:)
Ha mar ötleteket szeretnel, osztom @xspirit kollega velemenyet, en sem hintenek homokot az ösvenyre. Valamilyen kisebb nagyobb darab sziklakkal oldanam meg, melyek itt-ott kikandikalnak a füböl vagy bokrocskak alol. Nekem kicsit tajidegen lenne a homok. Inkabb illik die egy benött, elhagyott ösveny, kisebb nagyobb odaillö kövekkel.
 
Sziasztok !
Ma csak egy közeli fotóra jutotta.Itt ott még van cérna alga,de remélem idővel az is eltűnik.
A ricciát mindenhol megszüntettem egy kicsi maradt még a hátsó részen. Megnyírtam mindent ,mohákat, monte carlót, hátsó stem sort.
Lehet hogy a következő hónapban már fotózni kell,mert ennek a fejlődésnek fel sem tréfa :D,remélem Gábor barátomat is elérem egy fotó erejéig

DSC07298.JPG
 
Arany aymoneri hogy viselkedik? Elég bátor vagy, hogy betetted!
Viszont cserében jól mutat
Egyenlőre nem vettem észre semmi különlegeset rajta,a fákat növényeket szépen tisztogatja,a halakat nem kergeti nem agresszív,még az Oto-kal is kijön.
Nem sokáig marad tudom nagyra nő,majd el lesz ajándékozva,ahogy az Anci is mert hogy az is van bent egy de sosem látom :D
 
Egyenlőre nem vettem észre semmi különlegeset rajta,a fákat növényeket szépen tisztogatja,a halakat nem kergeti nem agresszív,még az Oto-kal is kijön.
Nem sokáig marad tudom nagyra nő,majd el lesz ajándékozva,ahogy az Anci is mert hogy az is van bent egy de sosem látom :D
Az jó lesz, mert mind a ketten nagy aquascaperek;)
 
Hogy is fogalmazzak nagyon nincs mit kitúrni de ha az első jelét meglátom a turkálásnak röpülnek az tuti :p

Az ancival van tapasztalatom, hidd el, higy nagyon kreatív tud lenni ilyen területen... nálam pl barlangot ásott a 7-8centis montecarlo szőnyeg alá... [emoji35]
 
Az ancival van tapasztalatom, hidd el, higy nagyon kreatív tud lenni ilyen területen... nálam pl barlangot ásott a 7-8centis montecarlo szőnyeg alá...
ŐŐŐŐ akkor röpülnek csak ki kell fognom,meg van a délutáni program :banghead::cool:
 
Viktor, igazán nekiállhatnál puccparádéba vágni ezt az akvát: legalább négy szál algát láttam benne:p:woot::D(y)
 
Nagyon szép aki, gratula hozzá. :)
Lehet, hogy elsiklottam felette, de milyen fának vagy bokornak a gyökerét használtad?
 
Akinek szèp az estèje annak szèp estèt,nálam valami vagy valaki belkakkantott az akvárium fejlődèsèbe.Olyan köd ereszkedett az erdőbe,hogy a harmadik Seachem Clarity kezelèsnèl tartok 50 % vízcsere után ès mèg mindig így nèz ki az akvárium.
Nem szègyellek tanácsot kèrni [emoji16][emoji848]
Aknikek megoldása van jelezze,köszi.
0bc31e3223e79bd078991863aecc6e12.jpg

Tapatalkkal küldve az én Redmi Note 4 eszközömről
 
Akinek szèp az estèje annak szèp estèt,nálam valami vagy valaki belkakkantott az akvárium fejlődèsèbe.Olyan köd ereszkedett az erdőbe,hogy a harmadik Seachem Clarity kezelèsnèl tartok 50 % vízcsere után ès mèg mindig így nèz ki az akvárium.
Nem szègyellek tanácsot kèrni [emoji16][emoji848]
Aknikek megoldása van jelezze,köszi.
View attachment 39599

Tapatalkkal küldve az én Redmi Note 4 eszközömről
Valamelyik fa?
 

Hasonló topikok

Válaszok
50
Megtekintések
30K
Back
Oldal tetejére