• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Iriomote 西表

Hmmm eltűnt a visszaszámláló :D,vagy a visszaszámlálók :smuggrin:
Na ,nem lényeg Én már gőzerővel készülök egy növénylistát hoztam miből is fogok elvileg gazdálkodni :

Micranthemum Monte Carlo
Eleocharis parvula
Anubias nana mini sp. "Petite"
Cryptocoryne Willisii
Anubias sp. 'nangi'
Cryptocoryne Walkeri 'sp'
Myriophyllum mattogrossense
Blyxa japonica
Riccardia
Riccia fluitans
Taxiphyllum barbieri
Fissidens fontanus
Fontinalis antipyretica
Vesicularia ferriei 'Weeping'
Taxiphyllum sp. 'Flame'
Monosolenium tenerum
Ammania sp. ‘Bonsai’
Cryptocoryne lutea Hobbit
Hygrophila Pinnatifida
Hemianthus Micranthemoides
Microsorum Pteropus Windelov
Microsorum pteropus 'Trident'

A talaj Amazonia lesz és használt Tropica (emelésnek) a táptalaj Dennerle és Sera keverve.
Egyenlőre ennyi azért azt hozzáteszem hogy nem minden növény fog bekerülni,vagy igen ........ :rolleyes::D,ja pár buce tövet elfogadok akinél már kinőnek az akváriumból :cool:
 
Utoljára módosított moderátor által:
Azért majd beindulám a klíma és úgy 26 fokban kellemesebb lesz legózni [emoji2] .
Még mindig nem dőlt el a fejemben hogy legyen e folyómeder vagy maradjak a totál beültetésnél.
És még egy kérdés: szerintetek ha a talaj új amazóni lesz de megy még bele használt Ista is emelésnék + a szűrő egy béjáratott folyamatosan üzemelő az építés ideje alatt,akkor két naponta egy hétig elég a vízcsere ? A halak egy hét múlva tuti vissza kell hogy menjenek.


Tapatalkkal küldve az én C6903 eszközömről
 
Azért majd beindulám a klíma és úgy 26 fokban kellemesebb lesz legózni [emoji2] .
Még mindig nem dőlt el a fejemben hogy legyen e folyómeder vagy maradjak a totál beültetésnél.
És még egy kérdés: szerintetek ha a talaj új amazóni lesz de megy még bele használt Ista is emelésnék + a szűrő egy béjáratott folyamatosan üzemelő az építés ideje alatt,akkor két naponta egy hétig elég a vízcsere ? A halak egy hét múlva tuti vissza kell hogy menjenek.


Tapatalkkal küldve az én C6903 eszközömről
Sztem simán!En az erdős scapet kb 40l használt és 9L uj amazoniaval indítottam!Bejáratott szűrő,fény+co2+táp az eredeti mennyiség az első naptól=Semmi!!!alga az aki egész 4 hónapja alatt!A következő akit is így indítom!Pszt,ez maradjon a mi titkunk!Nehogy mä!
 
Sztem simán!En az erdős scapet kb 40l használt és 9L uj amazoniaval indítottam!Bejáratott szűrő,fény+co2+táp az eredeti mennyiség az első naptól=Semmi!!!alga az aki egész 4 hónapja alatt!A következő akit is így indítom!Pszt,ez maradjon a mi titkunk!Nehogy mä!

Hasonlót tapasztaltam én is a sima Amazonia-val. Cirka 9 liter új ment bele plusz egy kis Powder a 64 literbe. Első héten kétnaponta cseréltem vizet majd heti kettő körül. Épp ahogy kijött a lépés :):) Ammóniával illetve algával nem volt gond. Szerintem cserelhettem volna kevesebbszer is vizet, de nem akartam elrontani a kezdést. Persze a szűrő bejáratott volt+ fény + Co2. A szűrő tuti sokat számít. Ha az megvan, onnét egy olyan tapasztalt kertész, mint te, nem rontja el ;)


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Hasonlót tapasztaltam én is a sima Amazonia-val. Cirka 9 liter új ment bele plusz egy kis Powder a 64 literbe. Első héten kétnaponta cseréltem vizet majd heti kettő körül. Épp ahogy kijött a lépés :):) Ammóniával illetve algával nem volt gond. Szerintem cserelhettem volna kevesebbszer is vizet, de nem akartam elrontani a kezdést. Persze a szűrő bejáratott volt+ fény + Co2. A szűrő tuti sokat számít. Ha az megvan, onnét egy olyan tapasztalt kertész, mint te, nem rontja el ;)


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
Na azért volt nekem is pár durva eset.De legközelebb is így inditok.Azt azert meg kell mondani,hogy ment bele 2*2kg Ada táptalaj+minden földi jó.
 
Na azért volt nekem is pár durva eset.De legközelebb is így inditok.Azt azert meg kell mondani,hogy ment bele 2*2kg Ada táptalaj+minden földi jó.

Ada táptalaj van nálam is és bejövős, már ha ez számít :)


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Szép estét.
Végeztem,meg lassan magammal is [emoji26] ,azért ez az egy nap szedjük és építsük kemény menet.
Reggel 9 ,este 21:30 huhh .....
Kép gyanánt csak egyet tutok mutatni a többit holnap.Helyel közzel sikerült azt építeni amit terveztem,de sok utómunka lesz még vele.

69ba85d6d26f13d2ab6869622931cd49.jpg

Tapatalkkal küldve az én LG-D320 eszközömről
 
Sziasztok !
Szóval akkor jöjjön az "élménybeszámoló " :D
Reggel kezdtem mint azt már írtam is 9 körül,lassan komótosan szedegettem ki a növényeket,volt mit ez kb eltartott és nem viccelek 11 ig,közben kipecáztam a halakat is aki arra úszott kifogtam és ment az átmeneti szállásra.Mire az összes növény kijött jó nagy kosz maradt utána az akváriumban itt látszik hogy a felszín még zöldült az alsó szinteken már megindult a rothadás,nem is csodálkoztam hogy már támadott az alga.Annak ellenére hogy szedegettem ki a köveket még így is 35 kg követ sikerült pecázni.A felépítmény stabil volt és jól tartotta magát.
A talajt kimertem és szokás szerint kezdtem az átmosást mert ezt használtam fel az emelést megcsinálni.
Az akváriumot elmostam szép tiszta lett. Lecsomiztam az újat meg ki.
A helyére raktam beszabtam a polifomot alá,és mert új akvárium feltöltöttem csurig.
Miután a vizet leszívtam és minden rendben volt kezdődött az építkezés behoztam a köveket és fákat.Mint írtam a kb kép meg volt a fejemben,de ahhoz képest is változtattam mert az üveg az ugye más mint a kartondoboz.Ezért is írtam hogy jellegét tekintve az építkezés inkább volt improvizálós mint előre átgondolt.
A legózás 13 körül kezdtem és kb 16 ig forgattam kivettem beraktam felborítottam :facepalm:,de a végén már azért összeállta kép és így hagytam főleg mert a derekam is jelezte jó lesz az úgy :D
Ezután szokásos rutinból először a mohák és különböző nem ültetős növények rögzítésébe kezdtem.Aztán nekiláttam az előtér és a folyómeder beültetésének.Igen jól olvassátok egyenlőre a folyómeder be lesz növényesítve a későbbiekben egy olyan kép kialakításra törekszem mint mikor már kiszáradt a meder és a növények visszanövik ezt a területet.
A növényesítéssel kb és most nem elírtam 19 óráig szórakoztam.Arra már az első alkalommal rájöttem hogy a hátsó részt nem lesz egyszerű ültetni de szerettem volna elöl teret hagyni és így kialakítani a mélységérzetet.Feltöltés megtörtént 52 liter vizet szívott be az akvárium.
A világítást 7 órára lőttem be,tápok co2 megy az első naptól.A szűrőt úgy ahogy van visszakötöttem ezért a retkes cső na meg azért mert nem akartam rögtön egy tisztított szűrővel indítani.Majd erre is sor kerül,na meg közrejátszott hogy ez 21:15 kor történt és már túlléptem a 20:00 ás határt amit időben meghatároztam.
Minden a helyére került,Én meg kb a koporsóba tudtam volna befeküdni :oops::depressed:.
Összefoglalva elégedett vagyok elsőre a látvánnyal,persze első napos akváriumként rengeteg javítani valót látok,és a kisebb részleteket kövekkel kisebb fákkal és a növények megfelelő helyen való szerepeltetésével remélem sikerül majd maradandót alkotni.
Jöjjenek a képek ha már ennyit olvastatok,már ha végigolvastátok :LOL:,totál növényesített képet majd később mikor már minden a helyén lesz ;)
Ja és ezek alapján is jöhet a savazás mit hogyan rontottam el :p

DSC07237.JPG

DSC07238.JPG

DSC07239.JPG

DSC07241.JPG

DSC07242.JPG

DSC07243.JPG

DSC07244.JPG

DSC07245.JPG

DSC07246.JPG

DSC07247.JPG
 

Hasonló topikok

Válaszok
50
Megtekintések
30K
Back
Oldal tetejére