• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Iriatherina werneri

gézsé

Főkertész
Sziasztok!

Ha van valakinek tapasztalata erről a gyönyörű kis halról , az ossza meg velem legyen szíves!A fiam nano-jába bekerült egy 8 fős csapat.Eddig semmi gond nem volt velük,de szeretnénk minnél jobb körülményeket biztosítani nekik.Az első kérdésem, hogy milyen alap tápot lehetne nekik kínálni?Milyen vízhőfokot kedvelnek?A neten ugyanazt azt az egyenszöveget lehet csak találni róluk ;)
 
Szia gézsé!
Nekem van wernerim. Semmi különleges gond nincs velük. Nálam 25-28 fok között mozog a vízhőmérséklet, és jól bírják. Gyönyörűek.
 
HUGO said:
Szia gézsé!
Nekem van wernerim. Semmi különleges gond nincs velük. Nálam 25-28 fok között mozog a vízhőmérséklet, és jól bírják. Gyönyörűek.
Helló HUGO!
Milyen gyártó tápjával eteted?Nálunk nem nagyon eszik meg a sima lemezes tápot meg a granulátumokat... :(

Egyáltalán szokott közületek élő eleséggel bajlódni(a tubifexen kívül)valaki?
 
gézsé said:
HUGO said:
Szia gézsé!
Nekem van wernerim. Semmi különleges gond nincs velük. Nálam 25-28 fok között mozog a vízhőmérséklet, és jól bírják. Gyönyörűek.
Helló HUGO!
Milyen gyártó tápjával eteted?Nálunk nem nagyon eszik meg a sima lemezes tápot meg a granulátumokat... :(

Egyáltalán szokott közületek élő eleséggel bajlódni(a tubifexen kívül)valaki?
Én élő vizibolhával is meg szoktam kínálni őket , de nem válogatósak.
 
Nálam kb. három hete van 9 db belőlük. Eddigi tapasztalataim:
A legtöbb (márkás) ételt és a fagyasztott cyclops-t kiköpködik. A Sera nevelő tápját viszont elsőre szívesen fogyasztják. Nagyon lassan esznek, mivel a 3-4 cm halaknak is pici a szája. Etetésük szerintem csak leállított szűrés mellett lehetséges.
Nálam a hímek csak hosszú idő után kezdték el kifeszíteni az úszóikat.
Oxigénigényesek, mert a növényes akváriumba reggel behelyezve is pipáltak, míg a többi halam vígan úszkált. Folyamatos levegő porlasztással jól érezték magukat.
 
Ma kiugrott egy , a gyerök akváriumából...... :( Eddig nem tapasztaltam náluk efféle viselkedést.
Nálunk is a serás mini kaját szeretik a legjobban meg még a tetra-mint is csipegetik.Mikor elhoztuk a boltból(2 hónappal ez előt) nagyon nyeszlettek voltak,színük meg semmi!Mostanra szépen beszínesedtek ,folyamatosan feszítenek egymásnak a hímek.Meg azok a feketés haránt csíkok is kezdenek látszani rajtuk.A garnélákat (red scherry)nem bántják,pedig már megduplázódott az állomány.A mozgásuk nem igazán rajhalakra jellemző, megy mindenki mindenfele(mint a guppik kb)lehet pont azért tetszenek annyira,nagyon vidám kis halacsok.... :clap:
 
Nekem 16 vitorlás kalászhal veret a 112 literes akiban, nagyon szeretem őket. Nagyjából három hónapja vannak nálam, a kezdeti állományból összesen kettő pusztult el, az egyik már nagyon nyamvadt volt, amikor megkaptam, a másik pedig kiugrott a nyitva felejtett etetőnyíláson :( Külföldi oldalakon olvasgattam, hogy az ugrálás főként akkor fordulhat elő, ha sok hím van a csapatban, és ugye folyamatosan feszítenek, kergetik egymást. (nem bántják a másikat, csak fesztiváloznak! :) )

Nálam eleinte DoAqua Spirulinát kaptak, de az túl nagy lehetett nekik, mert kiköpködték/nem ették meg. Később Sera vipan baby-re váltottam, de ettől meg nem nagyon színesedtek. Jelenleg ADA AP-1-el etetek és gyönyörűek!!!

A vízhőfok 25-27 Celsius között váltakozik. Nálam eddig egyszer sem pipáltak...szerencsére :)

Egyetlen hátrányuk, hogy borzasztó félénkek, de legalább az Amanda lazacokkal és a garnikkal jól kijönnek ;)
 
kiugrott a nyitva felejtett etetőnyíláson :( Külföldi oldalakon olvasgattam, hogy az ugrálás főként akkor fordulhat elő, ha sok hím van a csapatban, és ugye folyamatosan feszítenek, kergetik egymást. (nem bántják a másikat, csak fesztiváloznak! :) )

Nálam eleinte DoAqua Spirulinát kaptak, de az túl nagy lehetett nekik, mert kiköpködték/nem ették meg. Később Sera vipan baby-re váltottam, de ettől meg nem nagyon színesedtek. Jelenleg ADA AP-1-el etetek és gyönyörűek!!!

A vízhőfok 25-27 Celsius között váltakozik. Nálam eddig egyszer sem pipáltak...szerencsére :)

Egyetlen hátrányuk, hogy borzasztó félénkek, de legalább az Amanda lazacokkal és a garnikkal jól kijönnek ;)


A sok hím az stimmel 1nőstényre 7 hím jut (elég beképzelt is a csaj)lehet a feszengés közben ugrott ki a mienk is.
Az ADA tápot ki fogom próbálni.
Pipálás nálunk sem fordult elő,pedig csak a vízfelszint mozgatjuk,levegőztetés nincs.
Vízcserekor legszívesebben a legtávolabbi sarokban próbálnak köddé válni félelmükben.
 
Sziasztok.
Tud nekem valaki segíteni honnan tudnék ezekből a halakból beszerezni az ország keleti felében?
Szeretnék kb 5H és 3-4N-t belőlük, de a kalászhalakból szinte jöhet bármi ;)
 
weresgyufa said:
Sziasztok.
Tud nekem valaki segíteni honnan tudnék ezekből a halakból beszerezni az ország keleti felében?
Szeretnék kb 5H és 3-4N-t belőlük, de a kalászhalakból szinte jöhet bármi ;)


Üdv!

Én Hmvhelyen bementem a kedvenc kis-kedvenc boltomban és kértem a kislányt, hogy rendeljen belőle nekem egy pár darabot. Egy hét alatt itt is voltak de sajna a 15 db-ból véletlenül 10 db a szállítónál maradt (a zacskóban nem látták, vagy mi... :?). Állítólag valahonnan Fehérvár mellől hozzák őket. Szóval a jövőhéten jönnek vissza, remélem már a B. Brigittaekkel karöltve.

AVE
 
Sziasztok!

Nem tudjátok véletlen, hogy a podmaniczky utcai Vadon díszállat kereskedésben szokott-e lenni?

Segítségeteket előre is köszönöm!
 
Láttam fb-on, nekem nagyon tetszenek, de a mai telefonálásról már lekéstem, na de majd holnap! :))
 
Nálunk lehet kapni a helyi boltban.
Bírják az erős áramlást?Régebben próbálkoztam velük,de mind a szívócsonkon kötött ki.
Bár akkor még új volt a szűrő,nagyon pödört.
 
DSC_0390.JPG
 
Back
Oldal tetejére