1. Ez a weboldal cookie-t használ. Az új EU szabályozásnak megfelelően ez az üzenet az első látogatáskor megjelenik.
    A weblap további használatával automatikusan elfogadod, hogy az Akvakertész.hu Fórum cookie-t használ.
    Az Akvakertész Fórum csapata Learn More.
  2. Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Értesítés elrejtése

Ioncserélt víz

Kategória: 'Víz tulajdonságok', témanyitó: Tremmel Máté, téma nyitása: Jan 2, 2018.

1. Tremmel Máté
    Épp nem fórumozik ...

Tremmel Máté Tapasztalt kertész

Tag:
    Febr 4, 2017
    Kedvelik:
    16
    Hely:
    Budapest
    Sziasztok a boltokban kapható ioncserélt vízzel állítólag ha vissza töltjük vele a párolást akkor lágy a víz? Ennek van valami káros hatása?

Tapatalkkal küldve az én KOB-W09 eszközömről

2. tsokee
    Épp nem fórumozik ...

tsokee Főkertész

Tag:
    Márc 22, 2017
    Kedvelik:
    743
    Hely:
    Budapest, VII. ker.
    Bár a kérdés nem teljesen világos, de ebben a témában elég sokminden található már a fórumon, ha a keresőbe beírod az "ioncserélt" szót.
    Pl.: http://akvakertesz.hu/threads/vizlagyitas.128/page-37#post-383576
    és
    http://akvakertesz.hu/threads/ozmo-forditott-ozmozis.968/page-100#post-390414
    Nem feltétlenül kell mindenhez külön topic-ot nyitni, előtte érdemes kicsit keresgélni, kicsit segítve, hogy ne szanaszét legyenek az infók. ;)
    De hogy a kérdésedre is válaszoljak (legalábbis egy részére, a többit szerintem leírták a fenti posztokban): mi a munkahelyi akvában kb. fél éve 50-50%-ban kezelt csapvízzel és tecsós ioncserélttel cseréljük a vizet, nincs gond, állatok nem hullanak, sőt a guppyk szaporodnak, növények nőnek. (y)

Micro kedveli.
  3. Tremmel Máté
    Épp nem fórumozik ...

Tremmel Máté Tapasztalt kertész

Tag:
    Febr 4, 2017
    Kedvelik:
    16
    Hely:
    Budapest
    Köszönöm

Tapatalkkal küldve az én KOB-W09 eszközömről