• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

International Balkan Aquascape Contest (IBAC) 2012

Sziasztok!

Minden résztvevőnek gratulálok!

Gratulálok mindenkinek!
Mária ez a Fabian :eek::eek::cyclops:
Gratulálok mindenkinek!Azért ez a Fabian Kussakawa érdekes....(n)
Rendesen lehúzott engem is ez a Fabian Kussakawa...Ez van!o_O
De nagyon boldog vagyok a 14. helyezéssel is!!!:) (y)
Igen ez a Fábián lehúzott mindenkit.

Átpörgettem a pontokat, és az első öt helyezett kapott fixen 100 pont fölött Fabiantól (6. 70p, 10. 67p), utána csak elvétve!
Vagyis ami Fabiannak tetszett az tényleg kiemelkedően jó (mert a többi zsűri is Őket jutalmazta több ponttal)!
Esetleg úgy is fogalmazhatok, hogy amire Fabian megadta a közel maximális pontokat azok dobogósok lettek (vagy ahoz nagyon közel)!
Ennek fényében annyira nem is vészes a 60-80 pont tőle!

Egyébbként a HAC-on is volt egy kevésbé osztogató tipusú zsűritag!

Ell kell fogadni hogy mindenki a saját szemüvegén keresztül lát és nem könnyű olyat villantani ami teljes mértékben át üt rajta!


A.ttila
 
Ezzel nem értek teljesen egyet, mert ezzel a pontozási sémával, egyedül képes dönteni. Csináltam egy röpke táblázatot, amikor kivontam Fabian pontjait. Látszik, hogy 1-2 versenyző miatta kapott kiemelkedően magas, vagy alacsony helyezést. Persze mindenki úgy dönt ahogy akar, én meg, hogy jövök hozzá, hogy bárkit is kritizáljak?
Ezt csak a matematika mondatja velem...

Nekem tetszik az összes magyar aki! +200 pont mindenkinek. :)
 
Gratula a résztvevőknek! Áttekintve a teljes mezőnyt azt kell mondanom, hogy nem születtek igazán kiemelkedő alkotások, de sok akvárium van, ami remekül sikerült.

Az első négy helyezettről néhány szó:


4. Zülbiye Çetinkol - History of Owachomo

ibac-2-696f-77.jpg


Bár az ötlet nem új, de a híd kivitelezése nagyon ott van. Remekül néz ki,és roppant természetes hatást kelt a moha-HC kombináció a fán, a térhatás is nagyon jó a háttérben lévő kis híddal. Nekem egyedül az előtérrel van bajom, túl egységes, kevesebb Hydro használatával természetesebb hatást lehetett volna elérni. Ennek ellenére nekem bejön ez az aki.


3. Piotr Jabłoński - Plant Hills

ibac-2-775f-92.jpg


Nem ez a kedvenc stílusom, de el kell ismernem, hogy látványos lett ez az aki (még ha a címválasztás egy kissé sablonosra is sikerült). A Stau remek formában van, a háttérben lévő Rotala pedig nagyon érdekes hatást kelt, főleg a középen elhelyezett szálak. Ennek ellenére számomra eléggé mesterséges az összkép, továbbá kár a bent hagyott technikáért, illetve a jobb oldalon tükröződő kopaszodásért.


2. VAN WAEREBEKE - Tribute to Mr. N

ibac-2-8dca-100.jpg


Szépen megvalósított akvárium, bár annyira nem nyűgözött le az eredetiségével. A kőválasztás és a kövek elhelyezése viszont nagyon impresszív.


1. Piotr Beczynski - The October

ibac-2-a418-110.jpg


Rendkívül tetszetős scape, profi megvalósítással (bár ilyet is láttunk már többet is). Gyönyörűek a színek (és a címválasztás is remek), a háttérben a domináló sárga szín különleges hangulatot, és szép mélységet ad az akváriumnak. A fák is nagyon szépek benne, bár nekem a bal oldal picit túl hangsúlyos, emiatt a scape kissé balra húz. Az ősz imitálását jó ötletnek tartom, bár kissé túl kontrasztos a háttér az előtérhez képest, én lehet, hogy megpróbáltam volna ezt megtörni néhány előrébb elhelyezett sárga "folttal" is.
 
Back
Oldal tetejére