• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

International Balkan Aquascape Contest (IBAC) 2012

viktorlantos

Alapító
Admin
Idén is megrendezésre kerül az IBAC - International Balkan Aquascape Contest

http://ibac.eu/

A verseny oldala a 2012-es infókat még nem tartalmazza, de az aprópó ami miatt bedobtam, hogy a szervezők felkértek zsűrinek a versenyre.
Luca Galarraga (Brazil) és Michael Wong (Honk Kong) lesznek a zsűriben rajtam kívűl, ami igazán megtiszteltetés.

A múlt évi versenyben elég sok jó akváriumot lehet látni, reméljük idén is erős mezőny lesz.

Ha van valami friss infó jelentkezem. :angel:
 
viktorlantos said:
Idén is megrendezésre kerül az IBAC - International Balkan Aquascape Contest

http://ibac.eu/

A verseny oldala a 2012-es infókat még nem tartalmazza, de az aprópó ami miatt bedobtam, hogy a szervezők felkértek zsűrinek a versenyre.
Luca Galarraga (Brazil) és Michael Wong (Honk Kong) lesznek a zsűriben rajtam kívűl, ami igazán megtiszteltetés.

A múlt évi versenyben elég sok jó akváriumot lehet látni, reméljük idén is erős mezőny lesz.

Ha van valami friss infó jelentkezem. :angel:
Na ez aztán az elismerés!! :thumbup: :cool:
 
katonajanos said:
Hű, Viktor, grat! Azért nem semmi meló lesz ez :). Izgatottan várom a folytatást!

Tapatalk & Moto-droid

Az utóbbi időben egyre jobbak a törökök is, úgyhogy kíváncsi leszek idén mit rejtegetnek. ;)

A bíráskodást leginkább a jó kapcsolatoknak és az elmúlt évekbeli aktív aquascaping tevékenységünknek tudhatom be.
Szóval semmi extra, de ettől függetlenül megtiszteltetés minden ilyen felkérés. :thumbup:
 
2. The photo must not contain any added frames and/or decorative elements or lines.

Nekem nincs olyan képen,ami belefér ebbe a kritériumba. :(
Az akvárium körvonala ki van jelölve,a háttér kontraszttal és fényerővel el van sötétítve.
Illetve a front fotó belefér,ha nincs tiltva a vágás.
 
tibicuk said:
2. The photo must not contain any added frames and/or decorative elements or lines.

Nekem nincs olyan képen,ami belefér ebbe a kritériumba. :(
Az akvárium körvonala ki van jelölve,a háttér kontraszttal és fényerővel el van sötétítve.
Illetve a front fotó belefér,ha nincs tiltva a vágás.

Hát ez a háttér maszkolás a legtöbb versenyen tilos. Vágni addig lehet amig csak croppolsz és nem lasszózol.
 
tibicuk said:
2. The photo must not contain any added frames and/or decorative elements or lines.

Nekem nincs olyan képen,ami belefér ebbe a kritériumba. :(
Az akvárium körvonala ki van jelölve,a háttér kontraszttal és fényerővel el van sötétítve.
Illetve a front fotó belefér,ha nincs tiltva a vágás.

Vágni lehet ;)
 
"We accept layout photos not older than july 2011"

Nadehát ezmiez? :| Most állíthatom át a dátumot korábbira :shh: Szerzek egy Men in Black-es villanót és törlöm mindenki memóriáját.
 
"The photo must be with size 2048 pixels on at least one side. The photo must not contain any added frames and/or decorative elements or lines."
Azért ez sem kutya csak jó minőségű képpel lehet nevezni ( 2048 pixel ), ilyet még nem nagyon olvastam máshol.
Olyat már igen hogy minél jobb minőségű a kép annál könnyebb dolga van a bíráknak. de hogy meg is szabják a minimum pixel értéket...! Így legalább Viktornak könnyebb dolga lesz bíráskodni. ;) :cool:
 
Cecska said:
"The photo must be with size 2048 pixels on at least one side. The photo must not contain any added frames and/or decorative elements or lines."
Azért ez sem kutya csak jó minőségű képpel lehet nevezni ( 2048 pixel ), ilyet még nem nagyon olvastam máshol.
Olyat már igen hogy minél jobb minőségű a kép annál könnyebb dolga van a bíráknak. de hogy meg is szabják a minimum pixel értéket...! Így legalább Viktornak könnyebb dolga lesz bíráskodni. ;) :cool:

Ez a képminőség azért nem kíván high tech fényképezőt.
Ez a felbontás 4:3 képaránynál 3,2 Megapixeles fényképezőt, 16:9 képaránynál 2,4 Megapixeles gépet feltételez.
Ennyit már a telefonok kamerái is tudnak.
 
Na most regisztráltam a versenyre és pozitívan vettem észre, hogy mint régebben az AGA-n itt is változtathatsz a határidőig bármit (képet, leírást, adatot). Ez egy nagyon jó dolog, mert ha valamit véletlen lehagynál, nyugodtan pótolhatod.(y)
Tehát bátran nevezzen bárki, utólagosan még tudtok rajta alakítani!!:cool:
A kép méretet én úgy oldottam meg, hogy raw-ból olyan méretet tudok átalakítani jpg-be, amilyet csak akarok!!;)
 
Nemsoká, már nincs másfél hét és lejár a nevezés eme versenyre!:cool:
Mutassuk már meg itt is hogy jó pár kertész van aki nem fél egy kis nemzetközi versenytől, sőt ha már Viktor mester is ott van a zsűrik között, nagyon rossz dolgunk már nem lehet!!:D
Ki dobta már be vagy kiben van vágy hogy induljon??;)
 
Én még nem.. várok még pár napot míg a rotala új hajtások szépen beszínesednek és hozzák a kívánt formát (addig a parvula is erősödik), aztán lövök róla 1-2-t. ;)
 
A szervezők módosították a fotó követelményeket, hogy azok si beférjenek akiknek nincs profi gépük. Tehát nem csak 2048 pixel méret játszik, hanem most már 1024 is.

Idén aki teheti dobja be versenyekre az akváriumokról készült fotókat. Nézzük meg hátha valamelyik versenyen odaérünk a tűz közelébe.

A Balkán Contest határideje hamarosan lejár.
Az orosz verseny aug 31.
Az AGA következik utána.
És természetesen a HAC.

Szóval ne spóroljatok a munícióval. Ha már van egy jó fotó csűrjétek oda. :)
 
Back
Oldal tetejére