• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

International Aquatic Plants Layout Contest 2012

Az biztos, hogy az egyik olyan akvárium volt amire azonnal felkaptam a fejem. Amíg kis felbontásban volt csak kép róla totál be lehetett kajolni. Csak a nagy képen látszanak a csúnya maszkolások pl a jobb oldali mohánál stb.

A verseny idején fel is hoztam talán az angol vagy amcsi fórumon, de valami kamu magyarázat jött is hozzá. Amano a Contest Book előszavában meg is említi ezeket az akikat, mert nem 1 volt ami hátteret is használt.

Ha sokáig nézem az akit nekem ez valahol már a giccs határán van, főleg miután csak az jön elő, hogy kamu háttér.

De összességében mégis annyira jó az összhatás, szépek a növények, jó az ötlet, hogy ha le is vontak valamit a háttér miatt, az akvárium akkor is iszonyatosan egyedi. Egyszer látni és beleég az emlékezetbe. A következő ilyet tuti elkaszálják, nem hiszem, hogy valami állandó trend lenne a legjobbak között, de ezt egyszer be lehetett vállalni.
 
És a komment a contest bookból, mivel 15. lett.

This layout looks like a picturesque scenery or a strange setup and leaves a unique impression. The layout does not look like natural scenery, but artificially created landscape. It is not easy to make a grading for surch a layout, but it seems the beauty of the whole layout, and the appeal of composition are accepted favorably by juries.
 
Valóban,ha levesszük a hátteret,akkor is brutál és szokatlan az elrendezés.

17603083_6bfdf31d2571297dc33728e93bc0704d_xl.jpg
 
Lacos, mondjuk úgy, hogy az idei kreativitás egyik ékköve. Számomra a leg kreatívabb akvárium volt. Lehet valakinek nem jön be de ettől még ez volt az a layout amiről a legtöbbet beszéltek. Felépítményben is az egyik legbonyolultabb volt.

Mindig azt szoktam mondani más dolgokkal kapcsolatban is, hogy másolni sokkal könnyebb, mint egy eredetit megalkotni, de ezt újra megcsinálni is nagyon kemény lenne és nagyon kis sikert jósolnék a teljes hasonlósághoz.

Az IAPLC nem csak a növényekről szól. A kreativitás is erősen bejátszik. 16 zsűri van. Az impression 100 pont. Szóval ha valaki olyat csinál amitől egyszerűen megáll a levegő egy pillanatra az jó esélyel számíthat előkelő helyre, mert a zsűri nagy részénél 100 pont közelében lesz értékelve. Míg a többi kategóriák csak 20 pontokat érnek.

Erre jön rá, ha egy egy akvárium valamelyik bíránál a legjobb lesz, az 10 pontot kap. Ha 3 zsűrinél a legjobb az 30 pont extra. Szóval keményen rágyúrnak a legjobbak, hogy ezeket a dolgokat bezsákolják és esélyt se adjanak a többieknek.....

Mi a slusszpoén? Hogy ez a múlt évi győztes akváriuma és egyetlen bíránál sem végzett első helyen. De elég erős volt összpontszámokban, hogy odakenjen a többieknek.
 
Engedjétek meg,hogy indítsak egy "vitát".
A minap a kedvenc akváriumokról beszélgettünk.
131.jpg
Ez az akvárium tipikusan "fotózásra" készült. Tuti élőben nem mutat így. Ettől függetlenül ügyesen komponált, a szemnek jó érzés ránézni. Egy laikus pedig tuti maga mellé ül, ha meglátja ezt a fotót ;)
 
Én az Avatar c. filmben láttam ilyen lebegő sziklákat...nekem ez egyáltalán nem nature, de én nem értek hozzá, csak egy nézelődő vagyok!
 
Nekem úgy tűnik csak a felhős kép a háttér

Hát igen ezért mesteri a "csalás". A belinkelt fotó is megeteti a szemlélőt.

De pl ezen a fotón jól látszik, hogy a fénycsövek vége a második domb előtt van. A hátsó dombon nem jönnek azok a növény színek ami egy élő gyep esetén kellene.
Engem az pl jobban érdekelne, hogy a háttér mi alapján készült ilyen mesterire. Befotóztak egy akit? Vagy sima photoshop és csak clonstamp-el megcsinálták a hegyet a kellő formára? A két dombtető szinte mesterien van mögérakva az akinak pont úgy ahogy kell ahogy a természetben is látnád.

Nagy photoshop zsonglőrök, de egy ilyen mesteri akinál ezt elnézzük. Akár photoshop akár nem ezt a dekort még én is elfogadnám a nappalinkba :)

dsc06166al.jpg
 
Sziasztok!
Az egyik közelin látszik hogy a hátsó domb Fissidens!
Azért más a színe!

A.ttila

Teljesen mesterkélt a színe. Hátul van és elhiszed, hogy a fókusz és a távolság miatt lehet más a színe. NEM LEHET. Még akkor sem ha nincs megvilágítva a hátsó domb.
Minél tovább nézem annál több dolog zavar és tűnik úgy, hogy minden a direkt vizuálius becsapásra megy. Pl a két szélre telepített fa dekor, ami elrejti az aki hátsó éleit, te pedig nem tudod mihez viszonyítani a teret ezek nélkül.
 
131.jpg


Elősször az angol fórumon figyeltem fel rá, ahol Viktor irogatott róla. (kell neked ennyi helyen ott lenned, ha már nem is emlékszel rá) ;)
Teljesen jó inspiráció, és el is gondolkodtam egy upgardelt, nem fényképes-hátteres verzióban. De szerintem a szabvány 60*30*36-os akiban nem jönnének ki jól a dombok.
Csalás, nem csalás, nekem bejön.
 
Back
Oldal tetejére