• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Paludárium in memoriam "Sziklás part"

bzsolt

Kertész szaki
Ez a Napló az ex "sziklás part" (Paludárium - Sziklás part | Magyar Akvakertész Fórum) nevet kapott paludáriumom emlékére készült, és egyben annak reinkarnációja is, hiszen a növények egy része abból került átültetésre!

Pár adat róla:

Akvárium méretei: 35x35x35cm
Talaj: Szigorúan ADA Amazónia :)
Táptalaj: Tropica Substrate ami kapott Bacter Ballt is
Dekoráció: ADA Fuji kövek, és ADA vasfa
Világítás: 9h 2x 13wattal (6500K)
Párásítás naponta 2x, de van hogy hétvégén távol vagyok, akkor nem kap, olyankor vollpack fólia a barátom...
Párásítás-önötözés RO vizzel történik amit megfűszerezek némi DO!Aqua Bebrighttal

Sajnos nagyon kevés időm van, végülis ezért kellett megszüntetnem a nagy akváriumot, így még nem jutottam el odáig hogy háttér is készüljön meg ném kis nyirbálás, gyomlálás.

és akkor jöjjön pár kép:


20130116_183254 by Zsolt1983, on Flickr


20130116_183424 by Zsolt1983, on Flickr


20130116_183309 by Zsolt1983, on Flickr
 
Kicsiben vagy nagyban, akinek érzéke van hozzá - mint Neked - az egy befőttes üvegből is varázslatra képes!
Jól tetted, hogy átmentettél valamit a régi paluból, ami majd - reméljük - szépen lassan, fokozatosan kinövi magát, meglásd!

Sok sikert hozzá!

PS: bocs a láma ötletért, de párásító rendszer/készülék üzemeltetése nem lehetséges időkapcsolóval a távollétedben?
Csilla
 
Szia Csilla!:)

Az ötlet abszolút nem láma, mert nekem is eszembe jutott, sőt törtem a fejem, hogy hova tudnám állandóra beálcázni a pársítót.
A gond csak az vele,hogy mivel a párásítónak kell egy bizonyos vízoszlop magasság hogy hatékonyan működjön, ezért ezt jobb híján távollétemben egy, az akvárium oldalára akasztott pohár látta el. Még töröm a fejem, hogy az akvárium mellett egy zárt edényből hogy lehetne a párát átáramoltatni, csak még időm nem volt hogy kipróbáljam. :(
 
Nah, szuper! Örülök neki, hogy azért mégse tudsz elszakadni az akvakertészkedéstől teljesen. ;) A nagynak búcsút intettél, de egy kis növényes szeglet maradt a lakásban, nem is akármilyen! Gratu hozzá! (y)
 
Köszönöm srácok!
Az az igazság stevo, hogy az, aki egyszer megszerette az akvarsiztikát, annak a véréből nem lehet kiölni a zöld növények látványát.
 
Back
Oldal tetejére