• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes I'm sleeping under the dead tree

Pupuvagyok

Kertész szaki
Sziasztok!

2016 van úgyhogy beújítottam egy 35x35x35-ös opti white akváriumot.
2db 24W-os ody fogja világítani és egy hydor prime 30 fogja forgatni a vizet( igen, elég nagy teljesítmény, de csappal megoldjuk).
Mivel még építgetem a hardscape-et így gondoltam hozok nektek egy kis szeletet.
Íme:
23742076_2f3a5ab44c86fdf610ccd853755cae70_xl.jpg
 
Sziasztok!

2016 van úgyhogy beújítottam egy 35x35x35-ös opti white akváriumot.
2db 24W-os ody fogja világítani és egy hydor prime 30 fogja forgatni a vizet( igen, elég nagy teljesítmény, de csappal megoldjuk).
Mivel még építgetem a hardscape-et így gondoltam hozok nektek egy kis szeletet.
Íme:
View attachment 4501
Nagyon jónak tűnik, mérete alapján, ha jól számoltam kategóriát ugrassz.
 
Jól látod @matrai, 2 literrel megléptem a méretet, de valamivel kényelmesebb ebbe építkeznem jelenleg.
Két napja kezdtem hozzá, a fán erősen gondolkodom. Lehet meghagyom kihalt fának. Max kis riccardiát kap "fagyöngy"-ként.
 
A fát lehet picit magasabbra emelem, hogy nagyobb törzse legyen (+1cm)
A jobb oldalon hagytam egy nagyobb "völgyet" amit még be kell építsek, illetve majd növényesítsek, csak még a bal oldalt próbálom teljesen korrigálni.
 
Az a rózsatövis kell oda? Elviszi a méretarányt...a scape-ben van ötlet, kiváncsi vagyok, hogy növényekkel hogy tudod tovább emelni a látványt. ;)
 
Sziasztok!
Ma kiszedtem a főkövem és picit variáltam rajta, egyelőre így áll a scape(valamint kifogytam a dragon kövekből szóval elkell menjek még pár db-ot, hogy tudjak még próbálkozni :D) :
View attachment 4628
Nekem a jobb első kő túl nagy és egy kis szintemelés az aki hátulján még dobna a látványon/térérzeten. (y)
 
Szintet emelni meg akarok mindenkepp, az elso kovel pont az a celom, hogy nagyobb legyen mint a tobbi. De meg figyelgetem, forgatom :D
 
Sziasztok!

Sajnos nem várt dolgok történtek otthon a családomnál így nem tudtam haladni a hardscape-emmel, de mai nap kicsit ráértem és megcsinálgattam az akváriumot. Így marad, már csak a növények kellenek bele(ami szintén meg lett mondva ha az ozmóm nem fuccsol be és nem áztatja el a lakást). Na de a sok pech-et félretéve itt lenne két kép:
23779960_f165fc0c1268eb57c313f3703c7f4b64_xl.jpg

Valamint a teljes:
23779962_f59c3953833272bc950832bb54a679ec_xl.jpg
 
Jó lett. (y)
Meggyőződésem, hogy Te a "feles" fával a tükörképre játszol. Baró ötlet. Nem ment közelebb az üveghez?
 
Jó lett. (y)
Meggyőződésem, hogy Te a "feles" fával a tükörképre játszol. Baró ötlet. Nem ment közelebb az üveghez?

Menne ő még egy kicsit, de jelenleg úgy véltem, hogy hagyom ezen a ponton, lesz még időm tökéletesíteni! :p
 
Sziasztok!

Nem bírtam a véremmel, muszáj voltam hozzápiszkálni, a fát kivettem, így már nem alszunk kihalt fa alatt. Bal oldalt a köveket átpakoltam, így marad pár hónapot, megnézzük, hogy fejlődik az egész. Hátul az erectus-ok formára lesznek majd nyírva, kb 1-1.5 cm-mel nyúlnak majd túl a köveken, egyelőre várom, hogy beerősödjenek, meg sűrűsítem majd.
A háttér valszeg világos lesz, de időm hiányában nem jutott erre is. Egy szabad napomon próbálgatok majd :)

23834142_9bf3e082fc6b0c119b65b7d7c88717ec_xl.jpg
 
Nekem eddig is nagyon tetszett, nagyon erősek benne a színek, a formák ezek egyből megnyerik a szemlélődőt. A növények megjelenése után megelevenedett a táj. A kép értelmezésekor a természetes arányokat vizsgálva egyből feltűnik, hogy a hegyeknél miért magasabb egy fa, főleg ha egy vonalban van vele, ebből a szemszögből nézve a mostani verzióban is van furcsaság: miért magasabb egy fenyves az előtte levő hegységnél? Egyébként a hátra beültetett növények nagyon szépen kontúrozzák és ezáltal kiemelik a sziklákat, tovább színezve a képet. Az arányok miatt, mindig is úgy tekintettem erre a berendezésre, mint egy elvont kép vagy mint egy űrbéli táj, ezt megerősíti a háttér is a csillagokkal és a mágneses köddel. Versenyeken általában az egyik szempont a természetesség, amibe beletartozik a természetes arányok betartása is ... talán, lehet, hogy rá kellene erősítened v.milyen elemmel még erre a nem Földi eredetre. Addig pedig kicsit Picasso-s, és nekem tetszik.:)
 
Back
Oldal tetejére