• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Ikrázás társas akváriumban

Szia!
Veszítenivaló azért akad... Ez egy abszolút rossz megoldás ilyen kis halaknál. Próbáltam, de beleakadt a legszebb hím halam a párzás hevében, nagyon felsebezte és bele is pusztult, úgyhogy egy próbát sem ért meg. Szerintem olyan ötleteket érdemes megosztani, amivel az embernek saját tapasztalata is van.
AmegA
Ezt szomorúan olvasom...:cry:
Aki ezt alkalmazta neonhalakat, egyéb kistestű pontylazacféléket szaporított ipari mennyiségben.
 
Sziasztok!

Sürgős segítséget szeretnék kérni! Egy 1000 literes társas akváriumban a thorokátumok a felső hosszmerevítőre készítettek egy habfészket és oda ikráznak.
Tudok vele valamit tenni, kivehető a " fészek "?
Köszönettel: Ordasi László 06209113823
 
A 4 darab páncélosharcsából az egyik egy nőstény, amit sokszor hajt két srác és ikrázik is rendesen. Ha növényre ikrázik, akkor 0% esélye van, mert egyből megeszi valaki, ha az akvárium falára, akkor van egy kis esély, hogy előbb szedem le, mint a rézlazacok...
Van egy kis hálóból készített guppi bölcsi, amit most arra használok, hogy leveszem az ikrát és beteszem ebbe a két tenyér méretű kockaforma hálóba(ami az akváriumban van).. 4 ikrát mentettem így ki, szerintetek van esély, hogy lesz belőlük valami, vagy ez így nem fog menni? (Pl külön medence és lágyvíz kéne?)
 
Valószínűleg páncélos harcsák ikraztak az akvárium falára nem csiga azokat tenyesztem kulon apró feher gömbök 270l netto van esély h megmaradnak vagy mitévő legyek nem tenyesztettem még halat szűröm védett halaim nem ennek meg algaevo van meg egy marvany gurami meg garnéla
 
Sziasztok!
170 netto aksiban ramirezi par nem a megszokott bacopa-ra ikrazott, hanem egy nagy faronkre, amit nem tudok atrakni a keltetobe.. :( mi legyen? Surgos lenne.. friss az ugy.
A: Televagni a nagy akvariumot peneszgatloval?
B: Beallitani a 35 Literest?
C: Hagyni az egeszet a francba a 14 nk-s vizben es lemerni, h meddig őrzik a szülők?
Koszi!
Andras
 
Sziasztok!
170 netto aksiban ramirezi par nem a megszokott bacopa-ra ikrazott, hanem egy nagy faronkre, amit nem tudok atrakni a keltetobe.. :( mi legyen? Surgos lenne.. friss az ugy.
A: Televagni a nagy akvariumot peneszgatloval?
B: Beallitani a 35 Literest?
C: Hagyni az egeszet a francba a 14 nk-s vizben es lemerni, h meddig őrzik a szülők?
Koszi!
Andras
Ikrakat leszedni nem hiszem h tudom.. fotot meg nem tudom hogyan kell feltolteni, de talan nem is kell.
 
Üdv!

Feljebb olvastam, hogy volt aki dreivithálót használt ikrarácsnak. Aztán másik hozzászólásban, hogy az nem jó.

A kérdésem az lenne, hogy milyen anyagot lehet használni ikrarácsnak?
Zebradániót szeretnék szaporítani. 70 literes az akvárium.

Köszönettel
 
Üdv!

Feljebb olvastam, hogy volt aki dreivithálót használt ikrarácsnak. Aztán másik hozzászólásban, hogy az nem jó.

A kérdésem az lenne, hogy milyen anyagot lehet használni ikrarácsnak?
Zebradániót szeretnék szaporítani. 70 literes az akvárium.

Köszönettel
Én nagyobb szemű műanyag szúnyoghálót használtam.
 
Hátha érdekel valakit......
Köszönöm a fenti ötleteket. Ilyent sikerült kitalálnom. És úgy látszik működik. Sikerült ikráztatni a Zebra Dániókat. kb 40-50 ivadék van.
A rács két oldala túlnyúlik ezért nem kell alá semmilyen távtartó. Az akvárium oldalán elfér a szivacsszűrő (ami most nincs bent).
Ha valami kérdés van szívesen válaszolok.
Üdv.
981IMG_20170804_133904.jpg
 
Üdv
Zebradánió ivadékok első kajának tejpor ajánlottak.

A kérdésem az lenne, hogy csecsemő tápszert is lehet adni nekik?
 
Üdv
Zebradánió ivadékok első kajának tejpor ajánlottak.

A kérdésem az lenne, hogy csecsemő tápszert is lehet adni nekik?
Üdv!

Nagyon aprók az ivadékok, a szakirodalom szerint elúszás után papucsállatka, folyékony ivadékeleség vagy főtt tojás sárgája jöhet szóba. Később frissen kelt sórák. Nem biztos, hogy a tejpor, vagy a tápszer alkalmas, szerintem "bedurran" tőle a víz .
Attila
 
Back
Oldal tetejére