• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

hogy off-oljak... most nálam sem a legszebb az állomány. Volt egy kisebb elhullási roham nyár elején, úgyhogy még időben kaptad az állományod. Most én is várom mi lesz velük, de nálam már újra megjelentek a kicsik.
Mindenképp érdemes valami nagyon kis szemcsés por alapú kaját juttatni nekik eloszlatva az egész akváriumban hogy találjanak a kicsik kaját.
 
hogy off-oljak... most nálam sem a legszebb az állomány. Volt egy kisebb elhullási roham nyár elején, úgyhogy még időben kaptad az állományod. Most én is várom mi lesz velük, de nálam már újra megjelentek a kicsik.
Mindenképp érdemes valami nagyon kis szemcsés por alapú kaját juttatni nekik eloszlatva az egész akváriumban hogy találjanak a kicsik kaját.
En az algak miatt kb 2-3 naponta etetek csak. :/
 
Sziasztok!

Jövőhéten átállok RO vízre, hogy kicsit jobb kedvre derítsem a garnéláim. És tervben van egy újabb akvárium beüzemelése, ha már az RO víz új garnéla fajok lehetőségét is magában hordozza. Nagyon kíváncsi leszek hogy az RO víz milyen javulást hoz majd, sokat olvasgattam róla és nagy reményeket fűzök hozzá. Tigrisekkel próbálkoznék, mint második lépcsőfok... :)

Addig is találtam valamit az akváriumban:
37868557404_a9ceaa99a3_b.jpgIMG_1012

Csak nem egy kis helena cseperedik? :rolleyes: Érdekes egyébként, hogy ebben az ultra kemény vízben is volt ereje gyökkérről egy teljesen különálló cryptocoryne tőnek kinőni a talajból. :D
 
Sziasztok!

Jövőhéten átállok RO vízre, hogy kicsit jobb kedvre derítsem a garnéláim. És tervben van egy újabb akvárium beüzemelése, ha már az RO víz új garnéla fajok lehetőségét is magában hordozza. Nagyon kíváncsi leszek hogy az RO víz milyen javulást hoz majd, sokat olvasgattam róla és nagy reményeket fűzök hozzá. Tigrisekkel próbálkoznék, mint második lépcsőfok... :)

Addig is találtam valamit az akváriumban:
View attachment 44054IMG_1012

Csak nem egy kis helena cseperedik? :rolleyes: Érdekes egyébként, hogy ebben az ultra kemény vízben is volt ereje gyökkérről egy teljesen különálló cryptocoryne tőnek kinőni a talajból. :D
Bizony hogy Helena csigapete. (y)
 
Sziasztok!

Ma fordulóponthoz ért a hobbim, ugyanis beüzemeltem életem első RO készülékét. :geek:
Meg is történt az első vízcsere is, amit majd naplózok a paraméterekkel.

Egy kicsit felturbóztam 2 csappal és egy visszacsapó szeleppel:
38684948191_58b25c42e8_b.jpg

Másik nagy változás, egy kis seachem matrixxal felturbóztam a mattenfiltert:
38684948131_8726055534_b.jpg

Víz paraméterekkel jövök nem sokára. Remélem gyorsan beáll víz, mert 2 blue dream bepetésedett, és azokat a kicsiket már szeretném maradéktalanul felnevelni.
 
Nos, az első vízcsere után a pH továbbra is 7,5+, GH:20, KH:9. 15 liter vizet cseréltem a 45-ből, szóval nagyjából reálisak is lehetnek az értékek. A pH-ra persze várni kell, még így is nagyon magasak az értékek. :(
 
Szia.
Nálam 5-6 vízcsere kellett hozzá, mire lecsökkent a gh(25-ről), kh. Utána arra kell vigyázni, hogy ne legyen a kh0, min.3, különben a ph nagyon alacsony lesz.
 
Szia.
Nálam 5-6 vízcsere kellett hozzá, mire lecsökkent a gh(25-ről), kh. Utána arra kell vigyázni, hogy ne legyen a kh0, min.3, különben a ph nagyon alacsony lesz.
Addigra veszek valamilyen asvanyi port, csak azt nem tudom hogy GH+ vagy GH/KH+ port erdemesebb alkalmazni. Ami csak a GH-t emeli az egyaltalan nem emeli a KH-t? Vagy esetleg minimalis csapvizet is lehet keverni az RO vizhez?
 
A Gh+ nem emeli a Kh-t. Lehet keverni csapvízzel csak akkor arra a mennyiségre kell vízkezelő is.

Én full RO vízzel cserélek és gh+/kh+-t használok. Vízcsere után mérek és visszasózok. Ha a kh jó akkor csak gh+ -t adagolok. Utána megint mérek.
 
Mit szeretnél a vízbe rakni?
Ha lágyvizes halakat vagy caridina fajokat, akkor GH+. Ha neocaridinát, vagy keményebb vizet kedvelő halakat, akkor GH+/KH+.
 
Mit szeretnél a vízbe rakni?
Ha lágyvizes halakat vagy caridina fajokat, akkor GH+. Ha neocaridinát, vagy keményebb vizet kedvelő halakat, akkor GH+/KH+.

Az orange állomány ha nem indul szaporodásnak akkor őket cserélném tigrisekre, vagy éppen csak betenném őket melléjük. A blue-k még ebben a kemény vízben is folyamatosan petésedtek, csak a kicsik nem nőttek fel. Szóval a blue dreameket hagynám a helyükön. Valahogy olyan vizet kellene belőni, ami jó a neocaridinának is és a tigriseknek is.
 
Ilyen esetben mindig a kényesebb fajhoz kell igazítani a vízparamétereket, tehát a tigrisekhez. A neocaridinák alkalmazkodóképesek. Nálam is 130-150 TDS-ben vannak. GH+.
 
Sziasztok!

Sajnos egészen apró kis planáriákat véltem felfedezni, úgyhogy elindult a fenbendanin kúra újra. A helena csigáknak lesz tőle valami baja?
 
Back
Oldal tetejére