• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Ezzel még tartoztam. :) A montecarlo ahogy látható eléggé szenved, nem tudom hogy kiszedjem-e inkább. Ez a rothadás sem tesz jót az alga elleni harcnak szerintem... :(

View attachment 24928
Én kivenném, az aljzatod sem annyira szerencsés neki.
Próbáld meg a Tripartita-t szétültetni helyette, ha gyakran nyírod még a talaj közelében is tudod tartani.
 
Én kivenném, az aljzatod sem annyira szerencsés neki.
Próbáld meg a Tripartita-t szétültetni helyette, ha gyakran nyírod még a talaj közelében is tudod tartani.

Bal oldalt szepen megvan, de itt-ott foszlik. Egy kicsit meg varok vele hogy az elhullott reszek utan marad-e valami vagy teljesen elfoszlik. De en is hajlok afele hogy kiszedjem. Tripartitabol meg van a halasban, az egeszseges toveket atraknam oda hatha ott jobban megmarad. Ott kapna boven tapot es carbot is.
 
Sziasztok!

Algafronton némi javulás van, a mohát leszámítva. Az továbbra is borzalmas. A tripartita alsóbb levelei pedig elbarnulnak és foszlanak, szerintem nem tett jót nekik a tápozásmentes egy hét. Úgyhogy a mostani vízcserénél visszaálltam a Profito-ra, Carbo is megy.
A Montecarlo teljesen bomlásnak indult, kiszedtem... lehet türelmesebbnek kellett volna lennem de annyit nem ér az egész növény, hogy még jobban segítse az algákat. Úgyhogy jelenelg előtéri növényben gondolkodom, vagy a tripartitát futtatom végig, de szerintem az nem lenne a legjobb ötlet mivel a levelei elég magasra képesek felnyúlni még így is hogy folyamatosan dugdosom el a kavicsban az új hajtásokat.
Illetve kipróbálok egy hosszabb idejű "sziesztát" beiktatni a világításba, ugyanis egy grafikonon láttam, hogy a lekapcsolt időszakban jelentősen nő a CO2 szint így a növények sosem használják fel a teljes CO2 tartalmát a víznek. Jelenleg 3 órás szünetet tartok a 4 órás világítási idők között.
 
Sziasztok!

Algafronton némi javulás van, a mohát leszámítva. Az továbbra is borzalmas. A tripartita alsóbb levelei pedig elbarnulnak és foszlanak, szerintem nem tett jót nekik a tápozásmentes egy hét. Úgyhogy a mostani vízcserénél visszaálltam a Profito-ra, Carbo is megy.
A Montecarlo teljesen bomlásnak indult, kiszedtem... lehet türelmesebbnek kellett volna lennem de annyit nem ér az egész növény, hogy még jobban segítse az algákat. Úgyhogy jelenelg előtéri növényben gondolkodom, vagy a tripartitát futtatom végig, de szerintem az nem lenne a legjobb ötlet mivel a levelei elég magasra képesek felnyúlni még így is hogy folyamatosan dugdosom el a kavicsban az új hajtásokat.
Illetve kipróbálok egy hosszabb idejű "sziesztát" beiktatni a világításba, ugyanis egy grafikonon láttam, hogy a lekapcsolt időszakban jelentősen nő a CO2 szint így a növények sosem használják fel a teljes CO2 tartalmát a víznek. Jelenleg 3 órás szünetet tartok a 4 órás világítási idők között.
A világítás közti szünetet biztosan nem csinálnám, ha belegondolsz a természetben sem kapcsolják le napkozben a villanyt 3 órára :)
 
A világítás közti szünetet biztosan nem csinálnám, ha belegondolsz a természetben sem kapcsolják le napkozben a villanyt 3 órára :)
Persze de nem is vaksotetben van ilyenkor az akva. Kinti feny beszurodik, nyari idoszakban meg foleg vilagosabb van. De napi tevekenysegek miatt csak 2 ora szunetre redukaltam.

Egyebkent ma pont ezen gondolkodtam, hogy amikor egybe egett 8 orat a lampa mintha jobban nottek volna a novenyek... :/
 
Utoljára módosított:
Sziasztok!

Eltelt egy újabb vízcsere ciklus, tegnap reggel két új lakót fedeztem fel: kagylósrákok. :mad: 1-et sikerült kiszednem, de gondolom van több is az aljzatban. Most aztán törhetem a fejem hogy fogom kiölni őket...

Egyébként túl nagy változás nincs, alga van bőven mindenhol... De azért egy jó hír is akad :) :

upload_2017-2-5_20-11-22.png
 
Sziasztok!
Eltelt egy újabb vízcsere ciklus, tegnap reggel két új lakót fedeztem fel: kagylósrákok. :mad: 1-et sikerült kiszednem, de gondolom van több is az aljzatban. Most aztán törhetem a fejem hogy fogom kiölni őket...
Csak egy kérdés, miért is baj, ha megjelent a kagylósrák? Én úgy tudtam, nem sok vizet zavar az akváriumban. Vagy rosszul tudom?
 
Csak egy kérdés, miért is baj, ha megjelent a kagylósrák? Én úgy tudtam, nem sok vizet zavar az akváriumban. Vagy rosszul tudom?

Ártani valóban nem árt, de ahonnan kaptam a garnikat abban az akváriumban olyan szinten volt elszaporodva, hogy az nekem nem tetszik. Szóval maga a látvány az ami nem tetszik igazából. Egyébként ma sikerült kiszednem a másik kifejlett kagylósrákot, úgyhogy túl nagy szaporulatra nem számítok, de aztán lehet még csak fejlődnek az apróságok kavicsok között.

Ma estére pedig sok infós hozzászólással készülök, úgyhogy most még nem lőném le a dolgokat. :)
 
Sziasztok!

Ahogy ígértem egy érdekesebb bejegyzéssel jöttem.

Az első és legjobb hír, hogy 2 db orange is bepetésedett kb egy hete, csak még nem tudtam róluk képet lőni. A szomorú része a dolognak hogy kettő 1 nap különbséggel el is pusztult. Nem igazán tudtam mihez kötni, arra gondoltam talán idősek lehettek, de közelebbről vizsgálva a garnéláimat kis pontok voltak bennük, amiket nagyítóval nézve mozogni láttam. Egyértelmű volt a Scutariella fertőzés szinte mindegyiken. Erről azt derítettem ki hogy első körben az idősebb garnélákat viszi az örök algák mezejére, valószínű ezért is hullott el a két idősebb.
Hirtelenjében kaptak egy jóadag fenbendazolt a nyakukba 4 napra, ami látszatra be is vált, de nem bíztam a véletlenre egy Tremazolos kezelést is csináltam ma. Remélem ezzel vége a fertőzésnek...

A babaulti mama elengedte a petéket, de kétlem hogy ebből kis babaultik lennének mert elég korainak mondható. :(

A jávai moha pedig ahhoz képest hogy tele van algával szépen növeszti a spóratartó tokjait.

Algafronton pedig mivel továbbra is elég siralmas a helyzet fényt visszavettem 6 órára és hadsereget toboroztam. Jó zsoldoshoz méltóan neki is láttak a munkának egyelőre csak 4-en. Csak az egyik oldalra kerültek, megnézzük mennyit ér a munkájuk, bár most a Trémázol miatti 80%-os vízcsere is nagy segítségre lesz az algák ellen.

Íme a munkába állt új lakók:

upload_2017-2-13_20-16-35.png

upload_2017-2-13_20-16-46.png

upload_2017-2-13_20-16-58.png

A blue garnélát szó szerint nem tudják levakarni magukról:

upload_2017-2-13_20-17-23.png
 
Sajnos egy még így is képes volt meglógni, letakartam az akváriumot fóliával de egy ponton felnyomták annyira hogy átfértek. Megtaláltam az ágy mögött szegényt még élt gyorsan vízbe raktam de pár percre rá megadta magát. :( Egy másik csak a szűrőtérbe mászott át, nagyon zavar most dolog. :(((
 
Sajnos egy még így is képes volt meglógni, letakartam az akváriumot fóliával de egy ponton felnyomták annyira hogy átfértek. Megtaláltam az ágy mögött szegényt még élt gyorsan vízbe raktam de pár percre rá megadta magát. :( Egy másik csak a szűrőtérbe mászott át, nagyon zavar most dolog. :(((
Sajnos ez ilyen, de ne csüggedj, hamar megszokják a helyüket.
 
Sziasztok!

Cáfolnám az alábbi állításom:
A babaulti mama elengedte a petéket, de kétlem hogy ebből kis babaultik lennének.

Ugyanis az akvárium üvegén észrevettem egy pici garnélát, akiről képet kizárt hogy tudok lőni még egy pár hétig. :D Babaulti csemete, nincs kétség. :)
Ezzel viszont megdőlni látszik az interneten mindenhol olvasható 4 hetes petés periódus, ugyanis január 25-én lett petés, és február 13-án eresztette el a petéket. Ez 19 nap összesen! A koraszülés ellenére életképesek a kicsik szerintem, ha már 3 nap után vettem észre egyet.

Felmerült bennem az ötlet, hogy a jávai mohát kicserélném Fissidens-re, ugyanígy a red moorokra tenném fel. Mi a véleményetek? A kis garnéláknak jobb lenne, ha maradna a jávai moha erdő? Mennyire tekinthető igényesnek az a növény?
 
Gratula a kicsikhez, mert ahol egy felbukkan, lesz ott több is a moha közt!:love:
Igényes-e a növény? Melyikre gondolsz?
A jávai erdő a legtökéletesebb búvóhely. A fissi valóban mutatós tud lenni, én egyelőre azonban nem váltanék. Majd ha jobban felcseperedtek a picurkák.
 
Gratula a kicsikhez, mert ahol egy felbukkan, lesz ott több is a moha közt!:love:
Igényes-e a növény? Melyikre gondolsz?
A jávai erdő a legtökéletesebb búvóhely. A fissi valóban mutatós tud lenni, én egyelőre azonban nem váltanék. Majd ha jobban felcseperedtek a picurkák.

A fissidens-re gondoltam. :) Igen igazából ez lenne a lényegesebb hogy a jövő kis garnéláinak melyik jobb. Maximum akkor az aljzatra teszem a Fissit, még ha nem is igazán oda való... :/
 
Niki és Attila legutóbb riccardia padokból készített csodás szőnyeget! A földre dobált moha nagyon gyűjti a mulmot, nehéz takarítani, szóval csak óvatosan!
 
Üdv a napló követőinek!

Sajnos tegnap reggelre elhullott 2 babaulti, számomra ismeretlen okok miatt. :( De pár segítőkész fórumtárssal arra jutottunk, hogy valószínűleg a sok vegyszer + 80%-os vízcsere túl nagy stressz volt a garnéláknak. Ma már sokkal élénkebbek az amanok és az orange garnélák is. Reménykedem benne hogy a maradék garnéláim nem mennek el idő előtt.

Ha esetleg valaki azon gondolkodna hogy néz ki egy 5 napos babaulti stripes bébi, hát így :D
upload_2017-2-18_18-8-52.png

Remélem itt-ott többen is vannak. Szerencsére az elpusztult babaulti még megvárta a kicsik születését. :/
 
Sziasztok!

Újabb szaporulat jelentkezett, a blue mama elengedte a kicsiket. Szintén 19 nap után!

Alga fronton javulás van, lehet az amanok miatt, lehet a 80%-os vízcsere miatt, de van. És ennek örülök. :) Ami pozitívum, hogy az amanok az elsárgult tripartita leveleket is megsemmisítik.

upload_2017-2-22_20-20-18.png

upload_2017-2-22_20-20-28.png
 
Back
Oldal tetejére