• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Az előző akváriumnál is egyszer-egyszer előfordult, hogy a szivacsot mászókának használták, és a szűrőtérbe átmásztak, ezzel sok bosszúságot okozva nekem. Ilyenkor ugyanis a szivacs teljes kidöntése árán tudtam csak kihalászni őket a kb 4 centi széles térből. Ebből kiindulva felkerült egy űrtechnikát is felülmúló átmászás védelmi rendszer. A műanyag sima felületű, ebben nem tudnak megkapaszkodni. Az előző akváriumnál bevált. :)

Na valahogy így néz ki:

upload_2017-1-12_11-3-52.png
 
Szia!
Tetszik az ötlet!(y)
Esetleg U profilt használnál, akkor a szívacs is szépen egyenesen állna. Lenne kellő merevítése így a szűrőanyagnak.;)
 
Szia!
Tetszik az ötlet!(y)
Esetleg U profilt használnál, akkor a szívacs is szépen egyenesen állna. Lenne kellő merevítése így a szűrőanyagnak.;)

Szia!

Jó ötlet azzal lenne a legjobb valóban. :/ De sajnos csak ez volt itthon, ez egy szimpla kábelcsatorna fedő része. Ollóval is egyszerűen vágható. Csak 12 mm széles, szóval oda végül is bepréselhettem volna a szivacsot, de az nem mutatott volna ilyen "szépen". Ha nem lett volna itthon ez, akkor valószínű direkt hasonló vastagságú U profilt vettem volna, amit csak egyszerűen ráhúzok a szivacsra. Legközelebb biztos így teszek majd. :)
 
Sziasztok!

A nagyreményű átmászás elleni rendszer úgy tűnik kudarcot vallott. :( Egy babaulti jó szomszédhoz méltóan átment látogatóba az orange sakuráékhoz. A szerencsém az volt, hogy nem maradt a szűrőtérben, hanem tovább mászott a másik oldalra. Így könnyedén áttehettem eredeti lakhelyére. Nem értem hogy hogy sikerülhetett neki, ezek szerint alábecsültem a mászó képességüket. Vagy @ezsolt80 titokban repülő garnélákat tenyészt... :p

Egy kis update a növényekről is: a sessiliflora nagyon brutál módon nő, ajánlom minden kezdő akvaristának. Ezzel a növekedéssel hatékonyan segíti az ammónia és a nitrit szint alacsonyan tartását, ezzel megelőzve az algásodást is. Nagyon elégedett vagyok vele. Lassan nyírnom is kell, mert elérte a víz felszínt.
A montecarlo még él, gondolom lassabban alkalmazkodik a környezetváltozáshoz. De összességében szerintem megmarad.

Technika update: beszereztem egy LED dimmert, ami most 75%-on hajtja a szalagokat. Szinte észrevehetetlen a különbség, viszont nem melegszik annyira, tehát hosszabb élettartam vár a szalagjaimra. :)

Amivel küzdök, az a surface scum. Folyamatosan képződik, de a pumpára kötött levegőztetéssel meg tudom szüntetni. Ha igaz amiket lehet olvasni erről a jelenségről akkor valószínűleg a Montecarlo szenvedése okozza.

A képen látható a sessiliflora levelei barnulnak. Ha jól tudom ez sok fény miatt fordul elő, de ez rossz vagy természetes folyamat? Most ugye csökkentettem a fényerőt, így visszatér a zöld szín?

upload_2017-1-16_17-10-27.png

upload_2017-1-16_17-10-38.png
 
Hát stripes nem szokott ugrani, de a green-eknél volt a két egymás mellé rakott akváriumban hogy előszeretettel átugráltak... még mindig jobb így mintha rossz irányba ugrana...
Úgyhogy ne temesd az űrtechnológiás védőrendszered, lehet felette repült át :)
 
Hát stripes nem szokott ugrani, de a green-eknél volt a két egymás mellé rakott akváriumban hogy előszeretettel átugráltak... még mindig jobb így mintha rossz irányba ugrana...
Úgyhogy ne temesd az űrtechnológiás védőrendszered, lehet felette repült át :)

Ha ezzel egy kicsit is nehezítem a dolgukat és kevesebb vándorlás lesz már akkor megérte.
 
Szerintem megállt volna a két szivacs között ha mászott volna. Ha raksz biológiai töltetet is oda akkor tuti ellenne ott. Én az akasztósszűrőből mindig szedegetem ki a kicsiket mikor takarítom.
 
Szerintem megállt volna a két szivacs között ha mászott volna. Ha raksz biológiai töltetet is oda akkor tuti ellenne ott. Én az akasztósszűrőből mindig szedegetem ki a kicsiket mikor takarítom.

Lesznek ott nem sokára kerámia gyűrűk. Hát nem tudom ha oda egy kicsi átjutna a pumpa mit kezdene vele. A nagyok simán ellen állnak a szívóerőnek, mert viszonylag nagy felületen szív a pumpa, így kicsi a beáramlási sebesség.

Ha már biológia szűrő milyen legyen? Siporax kilőve, annyit most nem tudok rá áldozni. Jó valami olcsóbb kategóriás porózus kerámia gyűrű is?
 
Lesznek ott nem sokára kerámia gyűrűk. Hát nem tudom ha oda egy kicsi átjutna a pumpa mit kezdene vele. A nagyok simán ellen állnak a szívóerőnek, mert viszonylag nagy felületen szív a pumpa, így kicsi a beáramlási sebesség.

Ha már biológia szűrő milyen legyen? Siporax kilőve, annyit most nem tudok rá áldozni. Jó valami olcsóbb kategóriás porózus kerámia gyűrű is?
legolcsóbb ha összetörsz egy darab lávakövet :) De nem vagyok külső szűrő szakértő. Bár aztán lehet tök felesleges az egész, amekkora szivacsok vannak az akváriumban...
 
legolcsóbb ha összetörsz egy darab lávakövet :) De nem vagyok külső szűrő szakértő. Bár aztán lehet tök felesleges az egész, amekkora szivacsok vannak az akváriumban...

A szivacsok felülete már kezd itt ott barnásodni, gondolom a bacik telepednek meg rajta. Úgyhogy lassan de biztosan alakul a biológiai szűrés is. Ettől függetlenül lehet hogy jól jönne rásegíteni 1 liter kerámia gyűrű.
 
Ha szűrő töltetben gondolkozol, akkor inkább a kerámiagyűrű, mint a lávakő.
Anno kerámiagyűrűvel és láva kővel kezdtem..
De az igazi a Substrat Pro vagy a Matrix.
Most már csak Matrix-ot használok, kisebb kiszerelésben is van.
 
A sessiliflora szép rózsaszín lett, mi bajod van vele? A garnéla, ha mászik, akkor a sarkon könnyen megteszi. Érdekes egyébként, hogy ha a víz fölé kívánkozik, azt miért teszi, ez nem annyira természetes...
 
Ha szűrő töltetben gondolkozol, akkor inkább a kerámiagyűrű, mint a lávakő.
Anno kerámiagyűrűvel és láva kővel kezdtem..
De az igazi a Substrat Pro vagy a Matrix.
Most már csak Matrix-ot használok, kisebb kiszerelésben is van.

Ezek a szűrőanyagok most sajnos nem férnének bele a költségvetésbe. :/ Szerintem maradok a kerámia gyűrűnél egyelőre.


A sessiliflora szép rózsaszín lett, mi bajod van vele? A garnéla, ha mászik, akkor a sarkon könnyen megteszi. Érdekes egyébként, hogy ha a víz fölé kívánkozik, azt miért teszi, ez nem annyira természetes...

Ha ez a növénynek nem árt, akkor semmi bajom vele. :)
A víz paramétereket nem tudom, de ma van a 4. nap a víz csere óta, eddig minden jól működött, nem hiszem hogy a vízzel lenne baja. :/ Amikor baj volt a vízzel, akkor az összes garnéla menekült egyszerre. Igaz, azelőtt pár nappal voltak próbálkozások. Most eléggé elkezdtem aggódni... Holnap megyek egyébként venni víz előkészítő szert, mert eddig nem használtam. Majd nyomok be nekik egy keveset, hátha valami van a vízben amit nem szeretnek. :(
 
Igen, a vízelőkészítő nem árt, ha csapvizet használsz! Nem tudom mi motiválja a garnélákat, hogy kimásszanak a vízből. De az nem annyira rossz jel, hogy nem kimászott, hanem átmászott. Esetleg érzik a másik garnélák szagát?
 
Igen, a vízelőkészítő nem árt, ha csapvizet használsz! Nem tudom mi motiválja a garnélákat, hogy kimásszanak a vízből. De az nem annyira rossz jel, hogy nem kimászott, hanem átmászott. Esetleg érzik a másik garnélák szagát?
Hat ez egy erdekes felvetes. :) Meg arra gondoltunk, hogy eteteskor mikor leall a pumpa atmaszott a 12-es csovon egyik oldalrol a masikba. Van hogy 10-15 percig is all a technika, siman lehet hogy felfedezo utra indult az alagutban. Eleg volt neki csak par centit bemenni, ha tuljutott az elagazason onnan mar bekapcsolaskor a viz is atnyomta ot, de eppenseggel vegig is setalhatott a csoben...
 
Hat ez egy erdekes felvetes. :) Meg arra gondoltunk, hogy eteteskor mikor leall a pumpa atmaszott a 12-es csovon egyik oldalrol a masikba. Van hogy 10-15 percig is all a technika, siman lehet hogy felfedezo utra indult az alagutban. Eleg volt neki csak par centit bemenni, ha tuljutott az elagazason onnan mar bekapcsolaskor a viz is atnyomta ot, de eppenseggel vegig is setalhatott a csoben...

Igen erre én is gondoltam, csak nem gondoltam, hogy leállítod a pumpát etetés alatt. Miért?
Egy darabig én is leállítottam, majd miután néhányszor előfordult, hogy elfelejtettem visszakapcsolni, már nem állítom le, de nem látom kárát.
 
Igen erre én is gondoltam, csak nem gondoltam, hogy leállítod a pumpát etetés alatt. Miért?
Egy darabig én is leállítottam, majd miután néhányszor előfordult, hogy elfelejtettem visszakapcsolni, már nem állítom le, de nem látom kárát.
Konnyebb etetni oket es a halakat ha nincs aramlas. Egy billenokapcsoloval tudom az osszes vizalatti technikat lekapcsolni, ez azert is jo mert sokszor nyulkalok az akvariumokba novenyt kiszedni, ultetni stb es jobb szeretem ha nincs aram alatt ilyenkor. Eteteskor is egyszerre kapcsolok le mindent. Konyebben esznek igy a coryk is a halas akvariumban, hogy a beszort kaja nem kering a vizben hanem lesullyed. A garnelak nem kapnak minden nap, de naluk is leall minden eteteskor. Igyekszem mindig a leheto legkevesebb ideig lekapcsolni a dolgokat.
 
Konnyebb etetni oket es a halakat ha nincs aramlas. Egy billenokapcsoloval tudom az osszes vizalatti technikat lekapcsolni, ez azert is jo mert sokszor nyulkalok az akvariumokba novenyt kiszedni, ultetni stb es jobb szeretem ha nincs aram alatt ilyenkor. Eteteskor is egyszerre kapcsolok le mindent. Konyebben esznek igy a coryk is a halas akvariumban, hogy a beszort kaja nem kering a vizben hanem lesullyed. A garnelak nem kapnak minden nap, de naluk is leall minden eteteskor. Igyekszem mindig a leheto legkevesebb ideig lekapcsolni a dolgokat.

Én is minden etetésnél lekapcsolom a szűrést. A külső szűrő miatt képtelenség is lenne...

Nem tudom miről beszéltek! Mi képtelenség? Nálam mindenki élvezi, ha mozog a kaja, direkt az áramlásba szórom, és így a bátortalanabbaknak is jut. Bocsi BoMa, nem offolom tovább a naplódat.
 
Nem tudom miről beszéltek! Mi képtelenség? Nálam mindenki élvezi, ha mozog a kaja, direkt az áramlásba szórom, és így a bátortalanabbaknak is jut. Bocsi BoMa, nem offolom tovább a naplódat.

Én is csak a coryk miatt etetek így, a garnéláknál nem lenne gond az áramlás, a razbórák miatt sem. De ha nem kapcsolom le a coryknak nem jut mert a folyamatosan kavarodó kajára nem mennek rá plusz a razbórák is eleszik előlük.

Részemről nincs gond az offolással! :)
 
Back
Oldal tetejére