• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Szia! Ez Dennerle Yukon kavics? Szemezgetek vele egy ideje, mert nagyon tetszik. Jól néz ki az aki, de a Hydro-val vigyázz,mert hamar elszabadul. :)
 
Szia! Ez Dennerle Yukon kavics? Szemezgetek vele egy ideje, mert nagyon tetszik. Jól néz ki az aki, de a Hydro-val vigyázz,mert hamar elszabadul. :)
ugye hogy ugye?
Én is ezt mondom hogy tisztára úgy néz ki ez a kavics mint a dennerle. Nekem van mind a kettő nem igazán van látható különbség. Bár @Luigi13 képes felismerni az eredetit :D
 
Szia! Köszönöm! :)

Nem, ez egy budapesti üzlet brownie kavicsa. Ha érdekel elküldöm privátban a nevét, mert szerintem ha ide kiírom azt moderálni fogják. Egyébként nagyjából egyformák a Yukon kavicsok alakja talán laposabb jellegű, a brownie kerekebb valamivel. És fele annyiba kerül... Ennél az aljzatnál sokat számít a megvilágítás is. Nálam 5500K és 6500K LED szalag világítja őket, és így szürkés kékesek, pont mint a Yukon, ahogy képeken látom.

Szerk: A Hydrot majd kapálom, ha nagyon elaszbadulna, bár a Montecarlo kicsit barnulgat, foszlik itt ott, úgyhogy ha esetleg az kimegy jó lesz a hydro is előtéri növénynek. Majd megmutatom neki merre terjeszkedjen. :D
 
Egy tipp: ha a front oldalon ragsztasz egy fekete fóliát az üvegre a szivacsok szélességében, el tudod takarni a technikát.
 
Igen erre már én is gondoltam, csak még nem történt meg a dolog. Még gondolkodom rajta, mert igazából jobb ha látom mi van odabent. Előfordult már, hogy egy garnéla átmászott a szivacson. Illetve a fűtőt is ha állítani kell esetleg jobb ha belátok, és akkor nem kell kivenni. De a lámpát is direkt úgy csináltam, hogy a szűrőteret ne világítsa. Így nem annyira feltűnő.
 
Ragasztás nélkül vízzel is fel tudsz tapasztani egy fóliát, amit bármikor le tudsz venni ellenőrzésképpen.

A fűtőre még az lehetne megoldás, hogy fúrsz egy pici lukat a T elosztóra a fűtő irányába, hogy ott is mozogjon a víz. Így persze vesztesz egy kevés flow-t, de nem biztos, hogy számít.
 
Nem rossz ötlet. Nem ártana ott is egy kis áramlás. Vajon mekkora lyuk lenne az ideális? A víz ugye mindig a legkönnyebb irányba halad, és itt most 2 egyformán könnyű irány is van. Ha fúrok egy kisebb lyukat lehet hogy át sem haladna rajta a víz rendesen. A pumpa torka így is kb 60%-ra van nyitva, tehát még van benne tartalék.
 
Ez könnyű, kezd a legkisebb fúrószáraddal és próbáld ki. Bővíteni könnyebb, mint szűkíteni. ;)

Egyébként valószínű nem is kell oda sok áramlás, csak hogy tényleg legyen valami mozgás. Ez még a biológiai szűrésnek is jót tehet.
 
Tervezek is a szőrtérbe kerámia gyűrűket, úgyhogy nem kizárt hogy megpróbálkozom ezzel a dologgal. Köszi mégegyszer az ötletet!
 
Na meg is van az elso problema. A viz nem melegszik fel mindenhol. A szivacsok kozott eleri a beallitott erteket, ekkor lekapcsol. De a viz aramlasa nem eleg jo hogy a szivacson tuli viz is melegedjen. Vegyek egy nagyobb teljesitmenyu futotestet? Vagy tegyek be meg egyet a szivacsok koze? Persze a legtisztabb az lenne ha ket oldalra betennem a futoket, de az nagyon elcsufitja az osszkepet... :(

Jelenleg 23 fok a viz de a futo 28-ra van allitva. 32-ig lehet tekerni, ugyhogy most kiprobalom hogy mekkora hofokra kell allitsam ahhoz hogy kint legalabb 24 legyen.

Pinyóban nálam olyan 16-17 fok van. 30 literes medencében ha 24 fokot akartam stabilan, akkor 100W-os fűtőt kellett beraknom. Se a 25W-os (az ekkora akvánál max. 2 fokot tud kb. emelni a külső hőmérséklethez képest) se az 50-es nem volt elég, ekkor gorombultam be. 100W-os több mint okés. :D
 
Pinyóban nálam olyan 16-17 fok van. 30 literes medencében ha 24 fokot akartam stabilan, akkor 100W-os fűtőt kellett beraknom. Se a 25W-os (az ekkora akvánál max. 2 fokot tud kb. emelni a külső hőmérséklethez képest) se az 50-es nem volt elég, ekkor gorombultam be. 100W-os több mint okés. :D

Reggel 17-18 fok szokott lenni a szobában délután megy a fűtés akkor nem gond a 25-26 fok sem a fűtőnek. Én is gondoltam arra, hogy beszerzek egy erősebb teljesítményű fűtőtestet, de kézzel érezhető a különbség a két tér között. Ebből kiindulva, ha beleteszek egy 100W-os fűtőt, akkor a szűrőteret fél perc alatt felforralja és kikapcsol. És onnan pedig hiába nyomja a vizet a pumpa, olyan kis mennyiségű meleg víz jön ki a nyomó ágakon, hogy nem tudja felmelegíteni a két oldal vizét teljesen. Persze ez csak elmélet, lehet hogy megoldaná egy nagyobb fűtő, de most próbálgatni nincs keret. :D
 
És akkor egy teljes kép. Nagyjából így is terveztem el az egészet. A mohákat lehet kicserélem valami egzotikusabb jellegű mohára, de most egy kicsit hagyom a dolgokat beállni, figyelgetem a garnélákat, várom az első petésedést. És holnap meg lesz az első vízcsere + üvegpucolás, mert 10-15 centi magasságban lerakódott valami, gondolom a talajból.

upload_2017-1-11_20-37-27.png
 
És akkor egy teljes kép. Nagyjából így is terveztem el az egészet. A mohákat lehet kicserélem valami egzotikusabb jellegű mohára, de most egy kicsit hagyom a dolgokat beállni, figyelgetem a garnélákat, várom az első petésedést. És holnap meg lesz az első vízcsere + üvegpucolás, mert 10-15 centi magasságban lerakódott valami, gondolom a talajból.

View attachment 24058
Szépen alakul! Egy fekete háttérrel jól mutatna.
 
Igen! Szeretnék a hátlapra ragasztani valami fóliát, de még nem tudom milyet. Gondolom olyan kellene ami matt, hogy a fény ne tükröződjön. És fekete vagy inkább sötétkék, sötétzöld? Na szóval még vacillálok. Lehet mindegyikből kellene venni, és felpróbálgatni mert ez is csak akkor derül ki amikor már fent van. :D
 
Igen! Szeretnék a hátlapra ragasztani valami fóliát, de még nem tudom milyet. Gondolom olyan kellene ami matt, hogy a fény ne tükröződjön. És fekete vagy inkább sötétkék, sötétzöld? Na szóval még vacillálok. Lehet mindegyikből kellene venni, és felpróbálgatni mert ez is csak akkor derül ki amikor már fent van. :D
A feketét, fehéret, kéket próbáltam, az utóbbi nem jött be, nem kelt természetes hatást.
Írószerben szoktam venni, csak a színben volt választék, de eddig egyik sem tükröződött.
Egy tipp, a feketével lehet a térérzetet növelni :)
 
Igen! Szeretnék a hátlapra ragasztani valami fóliát, de még nem tudom milyet. Gondolom olyan kellene ami matt, hogy a fény ne tükröződjön. És fekete vagy inkább sötétkék, sötétzöld? Na szóval még vacillálok. Lehet mindegyikből kellene venni, és felpróbálgatni mert ez is csak akkor derül ki amikor már fent van. :D
Ha találsz olyat ami nem ragasztós,hanem statikus fólia, akkor szóljál légyszi. Dennerle cube-hoz adtak ilyet,de nem találok sehol.
 
A feketét, fehéret, kéket próbáltam, az utóbbi nem jött be, nem kelt természetes hatást.
Írószerben szoktam venni, csak a színben volt választék, de eddig egyik sem tükröződött.
Egy tipp, a feketével lehet a térérzetet növelni

Első körben biztosan a feketével kezdek, csak ezt mondjuk még azelőtt kellett volna hogy felkerül a helyére az akvárium. Így eléggé macerás lesz ragasztani, szemből-felülről-vízbekönyökölve. Úgyhogy még megálmodom, mert egyébként nekem így is bejön az egész. Lehet hogy nem éri meg a szenvedést a dolog. Bár a Te akváriumodon nagyon tetszik a fekete hátterezés. :)


Ha találsz olyat ami nem ragasztós,hanem statikus fólia, akkor szóljál légyszi. Dennerle cube-hoz adtak ilyet,de nem találok sehol.

Körülnézek majd, de azt hiszem a legközelebbi papír-írószerbe látogatok csak el, ha aktuális lesz a dolog. De szerintem a legtöbb tapétával foglalkozó webshop, üzlet tart ilyet.
 
Első körben biztosan a feketével kezdek, csak ezt mondjuk még azelőtt kellett volna hogy felkerül a helyére az akvárium. Így eléggé macerás lesz ragasztani, szemből-felülről-vízbekönyökölve. Úgyhogy még megálmodom, mert egyébként nekem így is bejön az egész. Lehet hogy nem éri meg a szenvedést a dolog. Bár a Te akváriumodon nagyon tetszik a fekete hátterezés. :)




Körülnézek majd, de azt hiszem a legközelebbi papír-írószerbe látogatok csak el, ha aktuális lesz a dolog. De szerintem a legtöbb tapétával foglalkozó webshop, üzlet tart ilyet.
Én is raktam fel kész akváriumra, előtte sokkal könnyeb :D
Úgy is csináltam, hogy tixoval a négy sarkánál felragasztottam, így bármikor egyszerűen el lehet távolítani.
 
Back
Oldal tetejére