• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Így jó lesz?

Mióta van akváriumod?


  • Total voters
    85
Ha nem szilikátos a vized, akkor a barna alga a szűrés gyengeségét mutatja. Jó töltettel elég lehet a 800-as szűrő, de csak jó töltettel, a gyáriakkal biztosan kevés.
A fénycsövek cseréjét nem bánnád meg, de így hirtelen Én sem találtam 25W-os, 6500K-es T8-as csöveket. Nem tudom milyen hosszú az akváriumod, de ha jó a hossz, akkor a helyedben elgondolkodnék egy 2*24W T5-ös lámpán, az odyssea gyártmányát már 20 körül megkapod, és nem kell barkácsolnod.
Nincs az már 20e, csak alig több mint 15e:
Odyssea Dual Pro 2x24 W T5 lámpa - 6500 K most csak 15 390,00 Ft - Green Aqua Green Aqua
 
köszönöm a választ!
80cm az akvárium nem szeretném cserélni a tetőt mivel teljesen új! inkább a szűrőt vagy a fényt tuningoljam elsőnek?
és nem mellesleg itt a nyár és 30fok van az akváriumban :-(
 
Hasraütésre írtam, nem akartam megtéveszteni senkit. :confused:
Nem is gondoltam, hogy meg akarsz téveszteni bárkit is, csak jó szívvel ajánlom én is, és pont pár hete vettem még egyet. Így emlékeztem, hogy kevesebbe kerül annál amit írtál, és, hogy nehogy valakit az a pár ezer Ft különbség riasszon el esetleg, gyorsan odaböktem az árát. Nem okoskodásnak szántam.
 
mi a véleményetek a jbl mikromec szűrőtöltetröl? láttam kimérös sera siporaxot 2000 ft ért elég megbízható debreceni boltból! melyiket válasszam?
 
Utoljára módosított:
Sziasztok!

Első hozzászólásnak egy kérdéssel indítanék (ha már úgyis össze kell vadászni 25 hsz-t).
Egy ideje van már akváriumom: egy Eheim Aquapro 126. Gyári szett, csak a szűrő cserélődött pár éve (maradt belső, egy kicsi Hydor), mert a gyári megadta magát, illetve a fűtő lett zárlatos most télen.
Eddig csak ilyen sügeres stílusban volt berendezve, vagyis valódi növények nem igazán voltak benne, kavics az aljzat. A lakói nagyrészt neonhalak (9), botiák (3 nagy), 2 kis anci és 4-5 "vegyes" apróság.
Kb. 1 jó hónapja gondoltam egy merészet és megszabadultam a műanyag dekor egy részétől és vettem bele növényeket (talán 3 kosarast). Mondanom sem kell, nem húzták sokáig, pár nap alatt teljesen "nyomuk veszett". Mármint volt, amelyiknek a szára tőből elrohadt (szálas, kis kerek levelű volt), a többinek a levele foszlott szét. Ezután következett a következő kör ugyanilyen eredménnyel, csak már micro tápozás mellett (elkezdtem olvasgatni és úgy gondoltam a halak termelnek elég macro alapanyagot ennek a kis kupac növénynek). Aztán jött egy micro + macro -s kör, majd a mostani állapot: micro (TF Planter) + macro (TF) + carbo (Neptun) gyári adagolás szerint (de a micro is naponta). A világítás a gyári tetővel van megoldva (2 x 18W T8) 8 órában, első 2 kísérletnél Sera Plantcolor + valamilyen 865 -ös csővel ment, de utána az egyik gyújtó foglalat tönkrement és át kellett szerelnem előtétesre, akkor cseréltem a csöveket is Osram 865 -ösre. A víz 24 fokos (más jellemzőjét sajna egyelőre nem tudom: jövő héten elvileg lesz JBL "csík" tesztem, a semminél talán jobb...), nettó ~110 l mellett heti 30-35 l -t cserélek. A "talajba" került pár JBL tápgolyó is a növények közelébe.
Az eredmény per pillanat hasonló: van két tő (szerintem Hygrophila corymbosa, ezekről van fotó itt), amikről kb. napi 2 levelet veszítek, szóval mindjárt megint elfogy az aktuális áldozati csokor. Továbbra is mindenféle hiánytünet van (lyukak, sárgulás, foszlik a levél széle, stb. - lsd. a linkelt képeken), ill. az egyik magasabb növény (nem tudom milyen, lehet a többit is rosszul tippeltem) felső levelei "bekunkorodtak" (P1040090 képen), de ez lehullott alsóknál is megfigyelhető (P1040094 felső). Van egy tő Cryptocoryne, az nem produkál ennyire csúnya tüneteket, kb. 2 hete elvan a sarokban :)
Alga nem nagyon jellemző, de van barna ill. kis ecset, valamint amióta tápozok megjelent a surface scum is. (A szűrő kifolyója a felszín felé van irányítva, valamennyire mozgatja is, bubit nem küldök be vele.)
A kérdés egyrészt az lenne, hogy ilyen low alatti technikával van-e olyan növény, aminek ki kellene bírnia nálam, ill. milyen aprósággal lehetne javítani a helyzeten? Itt tápozás változtatására gondolok (de miből és mennyire úgy, hogy a halak is bírják), vagy valami olcsóságra, vagyis pl. még 1 belső szűrő, vagy esetleg a kavics cseréje Manado -ra (bár ehhez ugye valahogy fel kellene forgatni az egész akváriumot). Pár hete elkezdtem én kacsintgatni külső szűrők felé, de az általános hirdetési portálokon csak eléggé kétes dolgokat találtam, valami mindig hiányzott. Aztán el kellett költeni az árát és úgy néz ki min. fél évig nem is nagyon lesz rá esélyem, hogy újra összejöjjön, szóval ez egyelőre zsákutca.
 
Bármennyire annak tűnik, hogy közhely, de nem az! Olvass el mindent itt! Olvasd az akvaguru.hu-t és sok kérdésre rájössz Te is magadtól!Örülök, hogy ránk találtál, mert sokan kezdtük úgy mint Te!:) Szóval fel a fejjel és én ezt a pár hónapot okosan az ismeretek bővítésére fordítanám ami ugyebár ingyen van, ráadásul az adok veszek-en néha lehet kifogni jó ajánlatokat! Itt ezen a fórumon mindenki becsületesen jár el! Szóval hajrá és ne felejtsd el!- Nincs hülye kérdés!!
 
Sziasztok.
Igaz, hogy már évek óta próbálkozok egy halas akváriummal (néha kimondottan jó túlélési arányokat produkálva) ,de most bele szeretnék vágni a növényes vonalba is.Indulásnak a kb 60 l-es akváriumot szeretném betelepíteni. Az a kérdés , hogy ehhez a mérethez (a magasság 40 cm) milyen intenzitású világítás szükséges, a 2x24 watt teljesítményű világítás elegendő, esetleg alternatív megoldásként ledszallag (kb 750 lumen/m ) amiből megint csak kérdéses a szükséges mennyiség. A CO2 rendszer a Green Aqua kezdő készlete lesz.
 
Sziasztok,szeretném elindítani első növényes aksimat és szeretném,ha segítenétek,hogy jó-e az alábbi összeállítás:
60x45x40 akvárium lenne, világítás:https://www.greenaqua.hu/hu/quad-t5-4-24-watt.html, napi 8h világításra gondoltam
CO2 : bizonytalan vagyok,hogy melyik lenne jó
Szűrés:Tetra EX 800 Plus,-elég lehet?
növények: Hemmianthus callitrichoides Cuba,Alternanthera reineckii Mini,Christmas moha,Rotala macrandra 'Mini butterfly',Hygrophila Corymbosa,...
halak:neon+garnélák
talaj:Dennerle Deponit Mix Professional 9in1,ADA Aqua Soil Amazonia,
tápozás:napi szinten-Green Aqua növény wellnesscsomag

Előre is köszönöm!


 
Sziasztok,szeretném elindítani első növényes aksimat és szeretném,ha segítenétek,hogy jó-e az alábbi összeállítás:
60x45x40 akvárium lenne, világítás:https://www.greenaqua.hu/hu/quad-t5-4-24-watt.html, napi 8h világításra gondoltam
CO2 : bizonytalan vagyok,hogy melyik lenne jó
Szűrés:Tetra EX 800 Plus,-elég lehet?
növények: Hemmianthus callitrichoides Cuba,Alternanthera reineckii Mini,Christmas moha,Rotala macrandra 'Mini butterfly',Hygrophila Corymbosa,...
halak:neon+garnélák
talaj:Dennerle Deponit Mix Professional 9in1,ADA Aqua Soil Amazonia,
tápozás:napi szinten-Green Aqua növény wellnesscsomag

Előre is köszönöm!
A 800-as függően a szűrőanyagtól is nagyon élen van egy ekkora aksiba, de talán még pont elég. (1200 szerintem nagyobb mozgástér, bár fojtani kell)
A cubának mindenképpen kell a CO2, amiből ha lesz, érdemes egyből a palackos verziót meglépni. Előbb-útóbb úgyis ott fogsz kikötni. (persze ez pénztárca függő is)
Neonok mellett garnéla szaporulatra csak elvétve számolj...
Sok sikert!

Tapatalkkal küldve az én PLK-L01 eszközömről
 
Utoljára módosított:
2hét múlva tervezem az indítást és valószínűleg palackos verzió lesz,igazad van,előbb-utóbb úgyis az lenne..Nagyon köszönöm a segítségét mindenkinek! (Luigi13 :érdekel a dolog,csak nemtudok PM-et küldeni :)
 
Sziasztok! Teljesen kezdőként fogalmam sincs hol kellene ilyet kérdeznem, hátha idetéved valaki és eligazít... :)
Most tervezzük, hogy akváriumunk legyen, a nappaliba, konkrétan átalakítás miatt megmaradt egy ablak, ahova "térelválasztónak" tennénk be. 90*47 cm alapterületről van szó, az akvárium magassága még nem eldöntött (férj 60 cm magasat szeretne). A kérdésem az lenne, ha külső szűrővel szeretném megoldani és oldalt szeretném a technikát elrejteni, akkor hány cm hosszú legyen az akvárium. Gondolok itt pl külső szűrő cső, vezeték részére mondjuk 5 cm helyet hagyjak ki és akkor legyen az akvárium mérete pl. 85*45*(60) cm?(CO nincs tervben) Úgy szeretném, hogy minél jobban töltse ki az ablakot az akva, de mivel 2 oldalról lehet majd nézni, oldalt valami takarással el szeretném rejteni a technikai dolgokat, hogy ne zavarja a látványt :)
Az, hogy az akváriumot hol szerzem be még nem tudom. Hozzánk legközelebb talán egy Üllőn található bolt van, amiről nem tudok semmit. GA-ba szerettem volna elmenni, úgy olvastam ott kapnék választ, tanácsokat, (kb fél éve olvasom a fórumot) de sajnos nagyon kiesik a bolt. :(((
 
Sziasztok! Teljesen kezdőként fogalmam sincs hol kellene ilyet kérdeznem, hátha idetéved valaki és eligazít... :)
Most tervezzük, hogy akváriumunk legyen, a nappaliba, konkrétan átalakítás miatt megmaradt egy ablak, ahova "térelválasztónak" tennénk be. 90*47 cm alapterületről van szó, az akvárium magassága még nem eldöntött (férj 60 cm magasat szeretne). A kérdésem az lenne, ha külső szűrővel szeretném megoldani és oldalt szeretném a technikát elrejteni, akkor hány cm hosszú legyen az akvárium. Gondolok itt pl külső szűrő cső, vezeték részére mondjuk 5 cm helyet hagyjak ki és akkor legyen az akvárium mérete pl. 85*45*(60) cm?(CO nincs tervben) Úgy szeretném, hogy minél jobban töltse ki az ablakot az akva, de mivel 2 oldalról lehet majd nézni, oldalt valami takarással el szeretném rejteni a technikai dolgokat, hogy ne zavarja a látványt :)
Az, hogy az akváriumot hol szerzem be még nem tudom. Hozzánk legközelebb talán egy Üllőn található bolt van, amiről nem tudok semmit. GA-ba szerettem volna elmenni, úgy olvastam ott kapnék választ, tanácsokat, (kb fél éve olvasom a fórumot) de sajnos nagyon kiesik a bolt. :(((
60 cm magas akváriumot elég nehéz világítani. Az 5 cm. a csövezéshez kevésnek tűnik. A külső szűrők csöveit rendszeresen takarítani kell, amihez szét kell szedni a szűrőt. A kezed nem fog beférni az üveg és a fal közé. Egy max. 80x40x40-es akvárium szerencsésebb lenne.
Szűrőnek hol lenne a helye? A "fal" valami áthidaló, és alá elhelyezhető a szűrő? Amennyiben igen a csövet is át kell vezetni ezen az áthidalón, ha más nem megkerülve azt.
 
60 cm magas akváriumot elég nehéz világítani. Az 5 cm. a csövezéshez kevésnek tűnik. A külső szűrők csöveit rendszeresen takarítani kell, amihez szét kell szedni a szűrőt. A kezed nem fog beférni az üveg és a fal közé. Egy max. 80x40x40-es akvárium szerencsésebb lenne.
Szűrőnek hol lenne a helye? A "fal" valami áthidaló, és alá elhelyezhető a szűrő? Amennyiben igen a csövet is át kell vezetni ezen az áthidalón, ha más nem megkerülve azt.

Az akva alatt van egy szekrény, amiben elfér a külső szűrő. Nem a fal 47 cm, meg lett nagyobbítva szekrénnyel az alatta lévő rész,igy lett 47 cm. A csövet át tudjuk majd vezetni, de jó, hogy mondod, takarítás szempontból figyelünk majd erre is.
Egy ekkora akváriumra tudsz szűrőt javasolni?
 
Back
Oldal tetejére