• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes iForest

Márkusz

Nézelődő
Sziasztok!
Új vagyok még a fórumon, amióta rátaláltam erre a fórumra azóta mindennap feljövök és meg csodálom a szebbnél szebb akváriumokat illetve tanulok az itt leírtakból.
Szeretnék énis belevágni egy igazi növényes akvárium építésébe remélem úgy fog alakulni ahogy elterveztem.
A címből már lehet következtetni hogy egy erdős növényest szeretnék ez lehet változni fog és csak egy szimpla növényes lesz de majd kiderül mint ahogy minden előbb vagy utóbb.


Lássuk az adatokat:

Akvárium:
Sima fehér ragasztású akvárium
48x32x27,5 (MxSzxM) ~43liter

Világítás:
Házi készítésű függesztett armatúra
2db Philips 32W kompakt fénycső (tornado)
6500K
2160 Lumen
cool daylight

Szűrés:
Eheim 2213 Eheim Classic 250 külső szűrő - biológiai töltettel, duplacsapokkal + kiegészítve purigennel
ez tervben van remélem hamarosan meg tudom rendelni

Co2:
Élesztős vagy Citromsavas
Nagynyomású sajnos most nem fér bele a tervbe, de ami késik nem múlik

Aljzat:
JBL Manado
Aquabasis plus

Tápozás:
Micro
Macro
Easy Carbo

Növények:
Ebben a segítségeteket szeretném kérni, mivel co2 nem nagynyomású lesz de szeretnék gyepet ezért
szeretném megkérdezni hogy milyen növényeket ajánlanátok?
legfőképpen a gyepre koncentrálok hogy az vállalható legyen, ha csak nagynyomásúval lehet akkor még nem indítom az akváriumot amíg benem szerzek egyet

Dekor:
Redmoor illetve kövek még nem tudom pontosan milyen lenne a megfelelő

Élőlények:
Garnéla
Halakból legfőképp most csak algázó


Még nem indítottam el mivel szeretnék még tanácsokat kérni illetve nyugodtan írjátok meg ha valamit nem jól csinálok.
Növényes akváriumom ez lesz a 3.
az elsőt szét szedtem 1hét múlva mivel csak táptalajba ültettem, más semmi nem volt csak a táptalaj :ROFLMAO:
a másodikat épp ma szedtem szét mivel rá kellet jönnöm, hogy :poop:-ból nem lehet várat építeni de ez így is van rendjén
Ebben az akváriumban sok hibát elkövettem amit megfelelő utánajárással nem fullad volna kudarcba.
Közben arra is rákellet jönnöm hogy jók ezek a DIY megoldások magam is a barkácsolás híve vagyok de vannak olyan dolgok amiket jobb ha az ember megvesz a boltban, néha egy DIY megoldás sokkal többe kerül mintha megvennék az arra készített terméket és nem biztos hogy jól is működik.
Éppen ezért nyitottam ezt a naplót, hogy ne kövessek el megint olyan dolgokat amik alapvetőek a növényes akvarisztikában.

Ezért kezdeném is a kérdéseimmel bombázni a szakértőket :D

Megépíthető ezekkel a hozzávalókkal az akvárium?
Sok lesz a fény?
Ha sok, az armatúra emelésével korrigálható?
Élesztős vagy Citromsavas rendszerrel vállalható egy igazán szép gyep elkészítése?

Köszönöm hogy elolvastad és hozzászólásoddal segíted az iForest megvalósítását.(y)
 
Üdv.
Megépíthető az akva ezekkel felszereléssekkel de a fényed kicsit sok lesz, emeléssel lehet korrigálni. Az élesztős vagy a citrom savas módszerrel itt többen alkottak a fórumon szép gyepet. Én első körben a montecarlót ajánlom de van akinél a pavula mini is szépen fejlődött . Úgyhogy, hajrá vágj bele és algamentest.:)
 
Sziasztok!
Új vagyok még a fórumon, amióta rátaláltam erre a fórumra azóta mindennap feljövök és meg csodálom a szebbnél szebb akváriumokat illetve tanulok az itt leírtakból.
Szeretnék énis belevágni egy igazi növényes akvárium építésébe remélem úgy fog alakulni ahogy elterveztem.
A címből már lehet következtetni hogy egy erdős növényest szeretnék ez lehet változni fog és csak egy szimpla növényes lesz de majd kiderül mint ahogy minden előbb vagy utóbb.


Lássuk az adatokat:

Akvárium:
Sima fehér ragasztású akvárium
48x32x27,5 (MxSzxM) ~43liter

Világítás:
Házi készítésű függesztett armatúra
2db Philips 32W kompakt fénycső (tornado)
6500K
2160 Lumen
cool daylight

Szűrés:
Eheim 2213 Eheim Classic 250 külső szűrő - biológiai töltettel, duplacsapokkal + kiegészítve purigennel
ez tervben van remélem hamarosan meg tudom rendelni

Co2:
Élesztős vagy Citromsavas
Nagynyomású sajnos most nem fér bele a tervbe, de ami késik nem múlik

Aljzat:
JBL Manado
Aquabasis plus

Tápozás:
Micro
Macro
Easy Carbo

Növények:
Ebben a segítségeteket szeretném kérni, mivel co2 nem nagynyomású lesz de szeretnék gyepet ezért
szeretném megkérdezni hogy milyen növényeket ajánlanátok?
legfőképpen a gyepre koncentrálok hogy az vállalható legyen, ha csak nagynyomásúval lehet akkor még nem indítom az akváriumot amíg benem szerzek egyet

Dekor:
Redmoor illetve kövek még nem tudom pontosan milyen lenne a megfelelő

Élőlények:
Garnéla
Halakból legfőképp most csak algázó


Még nem indítottam el mivel szeretnék még tanácsokat kérni illetve nyugodtan írjátok meg ha valamit nem jól csinálok.
Növényes akváriumom ez lesz a 3.
az elsőt szét szedtem 1hét múlva mivel csak táptalajba ültettem, más semmi nem volt csak a táptalaj :ROFLMAO:
a másodikat épp ma szedtem szét mivel rá kellet jönnöm, hogy :poop:-ból nem lehet várat építeni de ez így is van rendjén
Ebben az akváriumban sok hibát elkövettem amit megfelelő utánajárással nem fullad volna kudarcba.
Közben arra is rákellet jönnöm hogy jók ezek a DIY megoldások magam is a barkácsolás híve vagyok de vannak olyan dolgok amiket jobb ha az ember megvesz a boltban, néha egy DIY megoldás sokkal többe kerül mintha megvennék az arra készített terméket és nem biztos hogy jól is működik.
Éppen ezért nyitottam ezt a naplót, hogy ne kövessek el megint olyan dolgokat amik alapvetőek a növényes akvarisztikában.

Ezért kezdeném is a kérdéseimmel bombázni a szakértőket :D

Megépíthető ezekkel a hozzávalókkal az akvárium?
Sok lesz a fény?
Ha sok, az armatúra emelésével korrigálható?
Élesztős vagy Citromsavas rendszerrel vállalható egy igazán szép gyep elkészítése?

Köszönöm hogy elolvastad és hozzászólásoddal segíted az iForest megvalósítását.(y)
Szia!
Üdvözöllek itt a fórumon, jó helyre találtál.:)
Csatlakozom előttem szólóhoz ilyen paraméterekkel neki lehet fogni egy pofás akváriumnak.
Sok sikert hozzá.;)
 
Rendben koszonom :)
Viszont amikor szedtem a regi akváriumot akkor sajnos osszekeveredett a talaj nagyjabol kitudtam valogatni az aquabasis plust ezt meg feltudom hasznalni ugye?
Most nem szeretnem elkovetni ugyan ezt a hibat ezert a szunyoghalos elvalasztast terveztem.
 
Szerintem jobban jársz ha a táptalajt kimosod az általános talajból vagy raksz még rá friss talajt mert ha a táptalaj fel kerül a felszínre algásodást okozhat.
 
Rendben
Amit kiválogattam abban több a táptalaj ha erre teszek még friss táptalajt erre menne a szúnyogháló majd a tetejére a friss talaj, ebben az esetben is ki kell mosnom?
remélem nembaj ha ennyit kérdezek csak nem szeretném megint egy rossz indítás miatt újra csinálni :)
 
Legyen a sorrend táptalaj,táptalajjal kevert talaj,friss talaj. Az akvárium falánál körben a táptalajal hagy el kb. 2cm-t mert az üveg és a talaj között felszivároghatnak a táptalajban lévő anyagok ami szintén algásodáshoz vezethet. Kérdezz bátran valaki mindig segít.:)
 
A fényed tényleg sok lesz így, egy is elég a tornádóból az elején, brutális fénye van, nekem wabi fölött van, hozzá nem értők szerint szoláriumlámpa :). Manadoba nehezebb ültetni, parvula fel-fel jön nekem még mindig, de gyephez az MC is jó. CO2-höz Neked elég lehet a citromsavas (D201-es szettet rendelj, szerintem felesleges a drágább), kicsit több a macera vele, de ekkora akiba elég. Egy jó tűszelep és elzáró úgyis kell hozzá, a kínai nekem elég gagyinak tűnt, de akár működhet is :) Javaslom, hogy csigát ne tegyél bele az elején a manado miatt.
 
Ahogy látom tényleg sok lesz a fény, de ha csak egy db ég az nem lesz kevés? vagy tegyek mellé egy kisebbet?
 
Csak egy gondom lesz a tápozás illetve a co2 indítás, mivel amikor gyakorlati héten vagyok akkor reggel elmegyek és este 6-7 fele érek haza, a világítás 13-20 óráig menne ez időkapcsolóra van kötve, de a tápozást nem tudom így megoldani se a co2-t
valami ötlet erre? vagy így felesleges lenne belevágni?
Reggel indítanám a co2-t közbe menne a levegőztető ez jó megoldás vagy kilőve?
tápozás mikor lenne ideális ebben az esetben?
 
Én is reggel tápozok de pont ugyan így világítok 13-tól 20-ig. A co2 mennyen egy kicsit alacsonyabb bubi számon és mehet egész nap de csak akkor levegőztess ha nem megy a co2.
 
Szia!
Nekem az fura egy kicsit, hogy inkább estefelé vagy otthon, akkor mért nem később kapcsolódik fel a világításod. (Na ezt jó megmondtam)
Többet tudnád nézegetni, "bambulni előtte" például 15-től 22-ig menne. 7 óra világítás esetén.
Co-ban nem tudok segíteni nekem egyenlőre nincs.
Barnapl amúgy mindig megmondja a frankót érdemes rá hallgatni, szerintem.;):)
Jó törpölést és akvarizálást kívánok!
 
Nekem is így megy a világítás, reggel tápozok és carbozok, illetve indítom a co2-t is és zárom este 7kor, bár a co2 valószínűleg nonstop fog menni alacsonyabb bubiszámmal, amíg nem veszek mágnesszelepet.
 
Nekem is így megy a világítás, reggel tápozok és carbozok, illetve indítom a co2-t is és zárom este 7kor, bár a co2 valószínűleg nonstop fog menni alacsonyabb bubiszámmal, amíg nem veszek mágnesszelepet.

Azt mondják a nagyok hogy a Carbo 4-5 óra alatt lebomlik a vízben.
 
Back
Oldal tetejére