• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Időkapcsoló

Sziasztok,
van valakinek olyan időkapcsolója? (nem mechanikus, semmi hangja ne legyen) ami rendesen működik több éve esetleg hónapja?

Somogyi 078 Digitális kapcsolóóra

Kb. 5 éve használom és problémamentes. Ugyanezt nem tudom elmondani a hasonló tudású "OBI" brandlelt társáról, ami mellette dolgozik. Az utóbbi ha áramingadozást érzékel (pl. kihúzom mellőle az Eheim AquaCorner 60 szűrőt az elosztóból), akkor egyszerűen resetel és állíthatom újra. A Somogyi is ugyanoda van dugva, de meg se kottyan neki.
 
Somogyi 078 Digitális kapcsolóóra

Kb. 5 éve használom és problémamentes. Ugyanezt nem tudom elmondani a hasonló tudású "OBI" brandlelt társáról, ami mellette dolgozik. Az utóbbi ha áramingadozást érzékel (pl. kihúzom mellőle az Eheim AquaCorner 60 szűrőt az elosztóból), akkor egyszerűen resetel és állíthatom újra. A Somogyi is ugyanoda van dugva, de meg se kottyan neki.
Úgy tűnik Somogyi és Somogyi között is van különbség nekem TD02-es van, kb 1 év után kezdett szórakozni, egyszerűen elállítódik az órája, ellenben a ki-bekapcsolási időpont nem.
Érdekes módon, ha szétszedem, akkor 1-2 napig rendesen működik, utána megint több órával elmászik. Mondanom se kell belül látszatra minden OK.
 
+1 tapasztalat: Praktikerben vettem, mechanikus, 7xx forintért, típusa Intertec/REV 25010A
Fél éve van meg, szerintem egy percet sem késik vagy siet, napközben teljesen hangtalan.
 
+1 tapasztalat: Praktikerben vettem, mechanikus, 7xx forintért, típusa Intertec/REV 25010A
Fél éve van meg, szerintem egy percet sem késik vagy siet, napközben teljesen hangtalan.
Erről én is csak jókat tudok mondani. Gond nélkül megy.
 
Sziasztok

Azt szeretném kérdezni nem tud valaki kapcsolási rajzot küldeni időkapcsolóhoz?

Én tudnék, mert a kollégám 20 éve csinált egy nagyon komolyat. Viszont ő azért csinált egyet, mert akkor nem lehetett kapni 1000 forint körül (vagy egyáltalán nem lehetett). Ha azt akarnád megépíteni, akkor jó mélyen zsebbe kéne nyúlni. :) Szerintem ilyan árak mellett, amennyiért profi kapcsolót lehet kapni, nincs értelme építeni.
 
Back
Oldal tetejére