• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Időkapcsoló

Nem számolgattad össze mennyit költöttél eddig rájuk ? Most mi a tuti márka amit érdemes megvenni?

IKEA még nem volt rossz. És nagyon olcsó. Tény, hogy van hangja, különösen amikor kapcsol, és az is lehet, hogy nem egy atomóra van bennük, de hát azért itt nem lézerrel vágunk, vagy intergalaktikus dokkolunk, csak világítunk, meg ilyesmi.
 
Én a legolcsóbb 650 ft-os időkapcsolót használom,a drágább hamar elromlott,ez jó,csak egyre később van este a halaknak..
Az a baj ezekkel az időkapcsolókkal, hogy áramszünet esetén nem működnek így az idözitő is tolódik !! Én olyat használok ami akár 2 nap áramszünetet is kibír úgy, hogy nem állítódik el kb. 3-4 éve használom és még nem nagyon kellett utána állítanom talán 1-5 percet csúszik évente. Bár nekem könnyű dolgom van mert szinte ingyen sikerült hozzájutnom, de ha rendes áron kellett volna megvennem akkor is ilyet vettem volna !!! ;)
 
Én olyat használok ami akár 2 nap áramszünetet is kibír úgy, hogy nem állítódik el kb. 3-4 éve használom és még nem nagyon kellett utána állítanom talán 1-5 percet csúszik évente
A típusát is meg tudnád osztani velünk?
 
Elég lett volna egy név, és egy típus :) Akkor neked Tracon TKO-HE típusú van, ha jól sejtem, vagy a mechanikus verziója TKO-N , ezek szerint ezek bizonyítottan jó időkapcsolók
 
A Traconosnál még mindig olcsóbb és kevesebb helyet is foglal az, amit én is használok, ráadásul digitális és pontosabb.
Az egyszerűbb az csak 1 áramkört tud kapcsolni: ORBIS DATA MICRO I. kapcsoló (8590.-FT)
A komolyabb 2 áramkört, azaz két féle dolgot tud kapcsolni különböző időkben: ORBIS DATA MICRO II. kapcsoló (9330.-Ft) (ilyen van nekem is)
Ezek alapján könnyű megkeresni a termékeket. Képet már linkeltem róla ide is, meg a naplómban is írok róla.
 
Nekem a pontossággal nem sok bajom van a mech. időkapcsolóimmal na de a hangjuk az borzasztó. Simán lenyomják a 2078-at pedig az sem olyan csöndes mint a 2224......
Most ezen filózom:
programtimer3.jpg

mert megoldaná egyszerre a világítást és a CO2 is.

csak én nem találok ilyet normál EU plug-al vagy tényleg csak UK van?
 
Én digitálist egy Intertek-et és egy Düwi-t használok évek óta megelégedéssel, pedig még sose cseréltem bennük elemet.
A Düwi-t jobban szeretem.
Viszont múltkor vettem Intertekből manuálist, na azt a beüzemelés napján ki is iktattam, mert hangosan ketyegett :) Ha valaki kéri viheti ingyen :)
 
csak én nem találok ilyet normál EU plug-al vagy tényleg csak UK van?
Igen, ahogy Victor is írja, ebbe szinte bármilyen dugvillát bedughatsz! A képen láthatod is, hogy milyeneket, és az európai szabvány is rajta van. Annyi a problémája csak, hogy a földelést nem tudod használni, de ez nem probléma, mivel az összes cucc, amit használunk, az kettős szigetelésű, amihez nem kell földelés. Talán, ha olyan világítótested van, ami fémházas, ahhoz esetleg nem árt földelés, de ezt is meg lehet oldani egy kis ügyeskedéssel, vagy azt megcsinálod angol dugvillával. :)
 
szerintem ez olyan überuniverzális aljaztal rendelkezik :) jó minden villásdugóhoz
az univerzális nálam kicsit tágabb fogalom :)
"Plug is compatiable for UK / French / German / Italy / Switzerland/ Australia / South Africa to Use "
 
Igen, ahogy Victor is írja, ebbe szinte bármilyen dugvillát bedughatsz! A képen láthatod is, hogy milyeneket, és az európai szabvány is rajta van. Annyi a problémája csak, hogy a földelést nem tudod használni, de ez nem probléma, mivel az összes cucc, amit használunk, az kettős szigetelésű, amihez nem kell földelés. Talán, ha olyan világítótested van, ami fémházas, ahhoz esetleg nem árt földelés, de ezt is meg lehet oldani egy kis ügyeskedéssel, vagy azt megcsinálod angol dugvillával. :)

A mágnesszelep az földelt:rolleyes:
 
6000-ből van két digit időkapcsolóm ami jó és lekezeli mindkét akimat, akkor minek vegyek UK csatikat?:p Nem bonyolítom az életem.
 
Sziasztok!
Nem probaltatok a szunetmentes szamitogepes tapokat kombinalni mecha idokapcsoloval? Nalam ezek mennek, megoldodott az aram szunet jelentette idocsuszas plusz ha 3oranal nem hosszabb az aramszunet akkor mindenem hibatlanul uzemel.

Tapatalk 2-vel küldve az én IDEOS S7 Slim-ről
 
Tapatalkrol vagyok én is, ezért most nem linkelek, de az "áramszünet, az akvakertesz rémálma" topicban van a szünet mentes taprol szó. A kereső is kidobja melyik téma az a szunetmentes cimszora.
 
Back
Oldal tetejére