• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Időkapcsoló

Sziasztok!

Még mindig aktív az aukciófigyelőm a magyar aukciós oldalon, és ma kaptam egy e-mailt, hogy valaki nagyon olcsón árul egy Siemens Logo 230RC típusú kis PLC vezérlőt, igaz nem tökéletes, hibásként hirdeti mivel nem kommunikál a PC-vel, de én erre azt mondom, hogy mivel előlapról is programozható, és nekünk semmi bonyorult nem kell, ezért felesleges volna még kábelt is venni, ami Kínából rendelve is 12 ezer forint. 4db 8A-es relés kimenete van, tökéletesen kiszolgálná az akvárium főbb rendszereit. Nekem is egy hasonló, csak Omron működteti az akváriumomat. Induló licit 1800Ft, de nem tudom mennyire állította be az eladó a minimum árat. Én nemrégiben adtam el egy ugyanilyent 12 ezerért, és az is potom pénz volt, mert 20 körül mennek. Szerintem érdemes lehet lecsapni rá.
Amúgy néztem az eladó többi termékét, és árul USB-s kábelt is hozzá, gyanítom, hogy nincs is semmi baja a Logo-nak, ugyanis az USB-s kábellel csak akkor kommunikál ha a PC-n a legfrissebb Logoszoft programozó szoftver fut. Persze erre nem szabad felhívni a figyelmét, mert ha kiderül, és tényleg így van egyből nem lesz olyan olcsó ;)
 
Az a baj, hogy amit hirdet az a 230R verzió, C nélkül. Nincs benne időkapcsoló-óra.
Ups , azt hittem, hogy ezekben alap az óra, ezek szerint nem, nekem mondjuk RC-m volt. Nem is gondoltam hogy hiányozhat belőle.
 
Most vettem egy Legrand! màrkàju idokapcsolot!6000ft!Hatàrozottan kapcsol,és ennél egyenlore nem talàltam dràgàbbat a piacon!Remélem ezzel még senki nem furdott be+van rà 2év gari!
 
Én mehanikus időkapcsolókkal tolom probléma mentesen.Nem lehet sajna percre pontosan belöni,de eddig semmi hátrány nem származott belöle.Ráadásul a digitális kapcsoló szerintem áramszünet esetén törli a progit időt.Biztos van amiben van elem az ilyen esetekre,de ezen a téren nincs tapasztalatom.
 
Én nagyfokú hülyeségnek tartom a mechanikus időkapcsolókat.Több ízben is megszivattak,elutazás után pár órával 5-6 órás áramszünet volt, és éjjel ment a világítás.
10 nap múlva mikor hazajöttem, anyám kérdezte, hogy milyen hülye szokásom van, hogy éjjel világítom az akváriumot?? Mondjuk ennek a korallok annyira nem örültek, bár az édesvíziben nem volt probléma, a terrráriumoknál meg volt néhány furcsaság.

De ez csak egy eset, volt sokkal több is.

A digi kapcsolók nálam áramszünet esetén is megtartják a programot.Kis akvárium van bennük.
Viszont van amelyik az áramszünet esetén mindig off állásban indulnak el,ami nem jó ha ez reggel történik, mert másnap reggelig azaz az on idejében kapcsolnak be újra.
Tehát mindig olyat válasszunk amelyik abba az állásba kapcsoljon be, amibe éppen programozva van.Nem tudom, hogy érthető-e?

Na azóta gyűlölöm az ilyen mechanikus kapcsolókat és az ostoba digi kapcsolókat is.Lehet, hogy a találkozón elszórok néhányat frutti helyett....:)
 
Én nagyfokú hülyeségnek tartom a mechanikus időkapcsolókat.Több ízben is megszivattak,elutazás után pár órával 5-6 órás áramszünet volt, és éjjel ment a világítás.
10 nap múlva mikor hazajöttem, anyám kérdezte, hogy milyen hülye szokásom van, hogy éjjel világítom az akváriumot?? Mondjuk ennek a korallok annyira nem örültek, bár az édesvíziben nem volt probléma, a terrráriumoknál meg volt néhány furcsaság.

De ez csak egy eset, volt sokkal több


A digi kapcsolók nálam áramszünet esetén is megtartják a programot.Kis akvárium van bennük.
Viszont van amelyik az áramszünet esetén mindig off állásban indulnak el,ami nem jó ha ez reggel történik, mert másnap reggelig azaz az on idejében kapcsolnak be újra.
Tehát mindig olyat válasszunk amelyik abba az állásba kapcsoljon be, amibe éppen programozva van.Nem tudom, hogy érthető-e?

Na azóta gyűlölöm az ilyen mechanikus kapcsolókat és az ostoba digi kapcsolókat is.Lehet, hogy a találkozón elszórok néhányat frutti helyett....:)
Hát ez is egy szempont :)
 
Nekem egy Nemet 5 euros elektromos van.sajna havonta 2 percet siet,de megbizhato.a masik 1 manualis darab vele sincs problema.csak sajna a ki es be kapcsoläsnäl eleg hangos.
 
Nalam a mar itt felsorolt tipusokbol is mukodik par darab. Alapvetoen meg vagyok veluk elegedve, elfogadtam, hogy kb. 2 havonta szinkronba kell hozni oket mert elcsusznak, mas anomaliat nem tapasztaltam. A fo vilagitas - 4 x T5 - viszont egy 2 polusu idokapcsolorol megy mert igy a villogast is sikerult megszuntetnem. ;) A tobbihez kepest dragabb, viszont amiert vettem (villogas), azert megerte...
 
nekem az aquadepóból származó REV25300 típusúból van kettő is -- az egyik teljesen halott, a másik látszólag tökéletesen működik, csak éppen áramot nem ad tovább semmilyen formában. De a lényeg, hogy itt sem látom a nagybetűs Megoldást erre a kérdésre.
 
nekem az aquadepóból származó REV25300 típusúból van kettő is -- az egyik teljesen halott, a másik látszólag tökéletesen működik, csak éppen áramot nem ad tovább semmilyen formában. De a lényeg, hogy itt sem látom a nagybetűs Megoldást erre a kérdésre.
Én ajánlottam előrébb egy kapcsolóórát, ami nálam remekül üzemel. Digitális, tudja a tél-nyári időszámítást, 2 külön áramkört tud kapcsolni, 32 memóriahelyes, napi-heti programozás és csak 9330.-Ft. Annyi a szépséghibája, hogy célszerű belerakni egy falon kívüli biztitáblába, mert DIN sínre szerelhető. Célszerű olyan széleset venni (8 modulos), hogy mellé férjen még 2 db beépíthető dugalj is, amiket kapcsol. Ha nem akarsz mellé dugaljakat rakni, akkor elég egy 2 modulos biztitábla. ;)
Így néz ki:
DATA_MICRO__DIC2007_043_jpg_1.jpg


És így beépítve:
IMG_4114.jpg
 
Könnyű volt felprogramozni? Én egy másik gyártó 13e-esét néztem ki, de sokallom az árát. Igaz, hogy 2 csatorna, de dugaljas kivitelben 3-4000 Ft-ért kapsz egy kapcsolóórát. Ha meg valami sok, akkor olcsóbnak is kellene lennie ;)
 
Egyszerű a programozása.
Az olcsó dolgoknak általában az a problémája, hogy pontatlanok, nem tudják a téli-nyári átállást (jó ez nem olyan nagy ügy), viszont hamar elromlanak. Ha már 2-3-szor elromlik, akkor már megérte volna a drágább, ami ráadásul 2 áramkört tud kapcsolni, egymástól független időpontokban is. ;)
Természetesen tiszteletben tartom, hogy kinek melyikre van pénze és nem azért reklámozom, mert részesedést kapok belőle, hanem egyszerűen csak JÓ! :)
 
Itt van egy sima digi időkapcsoló(találtam),ebbe elemet lehet tenni,az áramkimaradásra.
Nem tudom,mennyiben különbözik a problémás időkapcsolótól.
Digitális időzítő kapcsoló, 8 program
 
Szia!
Megosztanád velünk a kapcsolótábla méreteit (8 modulost), m x sz x h?
Természetesen:
8_modulos.jpg


És ilyen dug.alj való bele:
dugalj.jpg


Ha venni akarsz, akkor a legtöbb villanyszerelési boltban lehet kapni különböző fajtákat.
Hivatalos neve: Falon kívüli elosztódoboz
A 8 modulos ára: kb. 2000-2500.-Ft, attól függ, hol veszed.
 
Back
Oldal tetejére