• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Időkapcsoló

Melyik? A kis lekerekített, amiről linkeltem a képet?


iPad-ről küldve, Tapatalk HD használatával

Első blikkre azt hittem, de most megnéztem a boltban... Ez egy másik :cautious:
Íme egy nem ajánlom típus:

fot%25C3%25B3.JPG


És ha megfordítod látod is az okot. Ez egy hitvány GA másolat... :ROFLMAO:

fot%25C3%25B32.JPG
 
Első blikkre azt hittem, de most megnéztem a boltban... Ez egy másik :cautious:
Íme egy nem ajánlom típus:

fot%25C3%25B3.JPG


És ha megfordítod látod is az okot. Ez egy hitvány GA másolat... :ROFLMAO:

fot%25C3%25B32.JPG
Na, ez jó. Gyűjtsük csak össze a rossznak és jónak vélt darabokat! Este fotózom én is egy olyat, amit nem ajánlok, mert az elosztós problémát produkálja, illetve akár 1 hét alatt is perceket tud késni vagy sietni.
 
Én anno az egyik barkácsáruházban vettem, teljesen olyan mint amit Nigro linkelt, csak az áruház logoját kapta, nem GA felirat :) Lehet emiatt, de egyelőre nincs vele probléma, bár az is igaz, hogy én egyszer beállítottam, be a konnektorba aztán azóta hozzá se nyúltam. Ilyenből van 3, eddig egyikkel se volt probléma, nem felejt, nem kapcsol ki, a kis késést meg elnéztem neki :). Remélem így is marad.

Szerk.:
Errefelé szerencsére ritka az áramszünet, de akkor simán ment tovább, nem offolt. Lehet hogy tényleg szerencsés szériát fogtam ki...
 
Ezzel is csak akkor van baj, ha kihúzok mellőle valamit, vagy áramszünet van. Ilyenkor mindig off-ba áll.
 
Ilyen GAs van nekem is 3 - közvetlenül a "gyártótól". Ebbôl 2-t használok. Az elsô 5Wnyi világítást hajt és gyakran iapcsol, vagy resetel a mellette lévô AquaEl mini ki-be húzásától. A másikon 120W világítás van, két külsô szûrô, meg egy szivattyú akvárium töltéshez. Október óta késés, félrekapcsolás nélkül megy. :)
 
Hasonlóak a tapasztalataim. Sokadik digitális időkapcsolót használom el. Következők alatt megy tönkre:
1.Áramszünetet
2 Hosszabbítóból ki-,bedugás közben
3 Hosszabbító be-,kikapcsolása.
Nálam a következő hozta a megoldást. 1.A hosszabbítóba dugtam egy kikapcsolható 3 ágú hosszabbítót. Az ebbe helyezett eszközöket (pl. Szűrő,fűtés), ki-, bekapcsolhatom anélkül, hogy az időzítőt működtető hosszabbító áramellátása megszűnne (feszültsége a ki bekapcsolástól ingadozna).
2. Az időzítőt sosem húzom ki a hosszabbítóból, csak az időzítőből a co2-t. (világítást az armatúrán kapcsolom).
3. Áramszünetre tartalék időzítő :)
Próbálok képet csatolni, hátha sikerül!

GreenAqua


https://picasaweb.google.com/107846790429843328313/GreenAqua#5754339016562454626
 
Most jut eszembe, hogy több időkapcsolóm is van, de az egyikkel eddig nem volt még semmilyen problémám. Tök gagyi, noname és már 4-5 éve gondtalanul működik. Nem siet, nem késik, az áramszünetek sem ütik ki. 078 swicher márkával van ellátva.
Nyomok róla egy képet:
04237.jpg
 
Most jut eszembe, hogy több időkapcsolóm is van, de az egyikkel eddig nem volt még semmilyen problémám. Tök gagyi, noname és már 4-5 éve gondtalanul működik. Nem siet, nem késik, az áramszünetek sem ütik ki. 078 swicher márkával van ellátva.
Nyomok róla egy képet:
04237.jpg

Nah nálam ez csinálja azt, hogy ha rákapcsolom a fogyasztót nem tudom leolvasni az értékeket. Áramszünetnél elszáll stb.
Szal nagy a szórás...
 
Ma délután a berlini Saturnban megnéztem hátha a németeket jobb áruval látják el mint minket.
Csalódnom kellett. Kétfajta digitális is kétfajta mechanikus volt mindösszesen.
Digi 15 és 18 ajróért, ebből a 18-as akkora volt mint egy ház.
Mechanikus 8 illetve 9 Eur-ért. Hááto_O
 
Lehet,hogy csak szerencsém van a mechanikusokkal,de egyre inkább úgy érzem,hogy sokáig jó lesz a kapcsolatunk!:LOL:
 
Hali !
Nekem is pont ilyen az egyik .Ez akkor dobja el a programot és az időt , ha kihúzom belőle a villásdugótc .A co2 mágnesszelep van benne .Most már időkapcsolóstól húzom ki .
 
Sziasztok!

Poénból vettem egyet. Beszállok a tesztbe:)


Sziasztok!

5e2c6ec3-c530-23e7.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk

Nálam ez működik a rendelői akváriumnál.
Minden karbantartásnál át kell dugnom belőle a dugvillát (álltalában már lekapcsolás után érkezek) és eddig a havi 2-3 perces csúzsáson kívűl nem tapasztaltam problémát!

A.ttila
 
Ez az a fajta, ami képes befagyni.... ezért tették rá a reset gombot.
Egy nagy áramszünet stb, és ha befagy akkor reset és csak az újraprogramozás segít rajta.

Szép lassan előjönnek azok az időzítők, amiről beszéltem az elején. (y)
 
És mit használ Amano mester és csapata?

Az egy kicsit ipari cucc. És szemtelenül drága.

De itt a topikban is elhangzott már, hogy használjuk ezeket a modulokat, ami tökéletes megoldásnak tűnhet. Igaz drága, vagy vaterán stb találhatunk használttat ha szerencsénk van.
DarlaX volt olyan kedves és privátban felhítva a figyelmem a digitális kapcsoló órákra. Korábban mi is telepítettünk ilyet ügyfélnél, de egyrészről rég volt, másrészről talán készen kaptuk bekötve, de azóta is remekül végzi ott a dolgát.

Szóval....már csak annyi a problem, hogy nem vagyok villanyász. Valaki a fórumon el tudná magyarázni, akár rajzokkal, hogy hogyan használja az egyszeri ember pl a digitális kapcsoló órákat?

Ezek árban 10 ropi alatt vannak általában boltból vásárolva. Nem kell aukciózni stb. Ideális megoldás lehet a vezérlőpanelek és az ipari hulladék pár ezres időzítők között.
 
Az egy kicsit ipari cucc. És szemtelenül drága.

De itt a topikban is elhangzott már, hogy használjuk ezeket a modulokat, ami tökéletes megoldásnak tűnhet. Igaz drága, vagy vaterán stb találhatunk használttat ha szerencsénk van.
DarlaX volt olyan kedves és privátban felhítva a figyelmem a digitális kapcsoló órákra. Korábban mi is telepítettünk ilyet ügyfélnél, de egyrészről rég volt, másrészről talán készen kaptuk bekötve, de azóta is remekül végzi ott a dolgát.

Szóval....már csak annyi a problem, hogy nem vagyok villanyász. Valaki a fórumon el tudná magyarázni, akár rajzokkal, hogy hogyan használja az egyszeri ember pl a digitális kapcsoló órákat?

Ezek árban 10 ropi alatt vannak általában boltból vásárolva. Nem kell aukciózni stb. Ideális megoldás lehet a vezérlőpanelek és az ipari hulladék pár ezres időzítők között.
Viktor, amit én ajánlottam, az olyan, hogy azért egy dobozba (bizti tábla) bele kell rakni (lehet kapni különböző nagyságúakat, keress rá "Falonkívüli elosztódoboz " néven), mert a felfogatása kalapsínre történik. Az olyan, mint amibe a kismegszakítókat kell bepattintani.
Ha ez meg van, akkor a kapcsolóórának kell adni fixen 230V-ot, majd attól függ, hogy 1 vagy 2 áramkörös az óra, áramkörönként egy fázist bekötsz a közös pontba, majd az elmenő fázist meg az elmenő pontba, ami belemegy mondjuk egy dugaljba. A dugaljba meg belevezetsz egy nullát és bedugod a vezérelni kívánt készüléket.
Remélem azért érthető volt. Amúgy az ajánlott időkapcsolóhoz van bekötési rajz is, de ha nem boldogulsz, akkor szívesen segítek. :)
 
Áhhhh! :mad: Megint besz@rt az egyik időkapcsolóm! Délután azt vettem észre, hogy túlságosan csendes az aki, nem hallom a diffúzor megszokott sercegő hangját. Nem kapcsolt be ez a mocsok. Minden műkszik rajta, csak áramot nem ad. Home típusú, élt kb. 4-5 hónapot.
 
Back
Oldal tetejére