• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Időkapcsoló

Korábban már beszéltünk róla, de gondoltam megint feldobom a témát, ami minden alkalommal kiborít ha belefutok egy szívásba :)

Szóval az aktuális szitu a következő volt.

Az Asian Spirit akin egy durva tarvágást hajtottam végre kb 1.5 héttel ezelőtt. Mivel elég viharvert állapotok vannak én pedig a szokásosnál is elfoglaltabb vagyok, nem vettem észre, hogy a két kapcsolóból az egyik lehalt. De az utóbbi napokban gyanús jelei vezettek oda, hogy megint rásasoljak az időkapcsolóra. A növények nem fejlődtek, az algák közben megjelentek stb.

A CO2 időkapcsolója ugyan mutatta az órát, de minden programot elfelejtett. Lassan egy kínai fos 20 forintos papucs is jobban bírja, mint ezek. (n) Fel nem tudom fogni, hogyan képesek ennyire trágya melót készíteni cégek. Gyakorlatilag ezek a 2-5 ezer forint közötti termékek alkalmatlanok arra, hogy rábízzuk a berendezéseinket. Arra lenne jó, hogy a hátsójába dugjam annak aki készítette :cool:

De akkor miért nincs egy 10 ezres darab ami működik? Mindig!

Általánosságban véve 10-20% között van a selejtek száma márkától független, ami rövid időn belül kinyiffan.

Ezen kívűl 3 hibával találkoztunk eddig:
- Az időkapcsoló befagy. Bármit nyomsz nem reagál, természetesen nem működik, csak a reset és újrabeállítás segít
- a kijelző villog, mindent elfelejt
- az órát megjegyzi láthatóan minden rendben, de a programokat kilövi.

Most az utóbbit szívtam meg.

Szóval a kérdésem az, hogy milyen időkapcsolót javasoltok garantált üzemre, amit nem kell barkácsolni?
Biztosan lennie kell. Nem hiszem, hogy csak ezek a hulladékok vannak a piacon, vagy a másik véglet a profi computerek.

Lassan ott tartok, hogy már az ára sem számít, csak működjön.

Szóval jöhetnek a kommentek, linkek nélkül légyszi. Sem az analóg, sem a hagyományos digit pár ezres időkapcsolók nem érdekelnek, a fenti dolgok miatt. Van élet ezeken túl? :)


Én ezért vettem ,igaz használtan 1 siemens Logó! PLC-t azon van 8 vezérelhető kimenet ,és merem állítani ,hogy ezek a compact PLCk sokkal jobbak és megbizhatóbbak!! Persze az összes compactra érvényes ez
 
Viktor írt nekem egy programot az én Zenemre,de nincs kábelem és szívok a bepötyögéssel. Valaki Pest megyéből nem tudna nekem segíteni?
 
sziasztok

Vettem 5 e ft ert az obiban egy digitalis idokapcsolot 2 het mulva beragadt es pont akkor nyaraltam mire haza ertem hat szerintem nem kell mondani mi tortent.......
 
Sziasztok!

Igaz nem mai darab de ha valaki találkozik ezzel a típussal akkor csapjon le rá. Én kb 4-5 éve vettem a zobiban 1-2 ezer forintért. 1 évig használtam aztán pihent a múlt hétig. Se előtte se most nincs semmilyen hangja, halál pontos és nem állítódik el!! :eek::)

23958223520_10d91d2bba_c.jpg2016-01-08_06-06-26 by Norbert Tóth, on Flickr
 
1 évig használtam aztán pihent a múlt hétig. Se előtte se most nincs semmilyen hangja, halál pontos és nem állítódik el!!
Én egy ugyanilyen kinézetűt (Steck! - nem obis) használtam kb 1 évig a router és "médiaközpont" kapcsolgatására. Napi egyszeri ki-, és bekapcsolás mellett (1 év alatt kb 5-ször lett hozzányúlva) működött szépen. Kb 1-2 hónapja átraktam egy kis parvula fölé ;) szintén 1-szeri kapcsolásra, egy hónapig se bírta, megszakadt (bekapcsolva maradt). Utána áttettem egy "vitrin" világításához, azóta ott van. Néha kapcsol, néha nem...
Majd mindenképp oszd meg pár hónap múlva a tapasztalatodat újra, mert kíváncsi vagyok hogy ezek eddig bírják, vagy véletlenszerűen mennek tönkre.. :)
 
kicsit drága időkapcsoló nem?
ahogy vesszük, ez a raspberry kb 7000 forint, a GA-ban egy digitális időkapcsoló 4990 :)
de persze nem csak időkapcsolás a cél, hanem valami vezérlő féleség, egyelőre csak világítást/szűrést kapcsolok, és hőmérsékleteket, meg szűrő átfolyást mérek vele :)
"Flow rate: 236.000000 litres per hour" stb :)
 
Sziasztok!

Igaz nem mai darab de ha valaki találkozik ezzel a típussal akkor csapjon le rá. Én kb 4-5 éve vettem a zobiban 1-2 ezer forintért. 1 évig használtam aztán pihent a múlt hétig. Se előtte se most nincs semmilyen hangja, halál pontos és nem állítódik el!! :eek::)

View attachment 27312016-01-08_06-06-26 by Norbert Tóth, on Flickr
Én is ezt használom évek óta. Olcsó, megbízható. 990 Ft a Praktikertben. A héten vettem még egyet.
 
Kedves villanyászok!
Csak részben kapcsolódik a kapcsolóórákhoz a kérdésem, de valaki segítsége nagy örömömre szolgálna.
Kézi haletetés idejére lekapcsolnám a szűrőt, mondjuk egy gombnyomással. A szűrő egy beállított időtartamot követően azonban újra áramot kapna (mondjuk 5 perc után). Mivel lehet ezt legegyszerűbben (de azért esztétikusan) megoldani? Kapcsolóóra ide nem jó, vagy van olyan, ami mégis? Időreléknél emlékeim szerint kell beállítani szünetet és üzemet is, majd választhatom, hogy a ciklus szünettel, vagy üzemmel induljon, de ez sem az igazi. PLC jellegű vezérlést a piszkos anyagiak miatt nem szeretnék. Emlékszem, hogy valaki egyszer valamelyik topicban írt egy megoldást, de sehogy sem találom.
ELőre is hálás köszönet!
 
Kapcsolóóra ide nem jó, vagy van olyan, ami mégis?
Vannak olyan digitális időkapcsolók, amelyek tudnak visszaszámolni. Ezek alkalmasak lehetnek.
Ha be akarod építeni, nézz ilyen kész áramköröket: Késleltetett ki/be kapcsoló építőkészlet, 0,5...150 mp
Laikusként ajánlottam...
 
Utoljára módosított:
Vannak olyan digitális időkapcsolók, amelyek tudnak visszaszámolni. Ezek alkalmasak lehetnek.
Ha be akarod építeni, nézz ilyen kész áramköröket: Késleltetett ki/be kapcsoló építőkészlet, 0,5...150 mp
Laikusként ajánlottam...
Köszönöm, ránézek. Bár hasonlóan laikusként nem tudom, hogy tudom-e majd, mit látok?:)
(Van két villanyreszelő kollégám, az egyik kicsit innovatívabb, majd segít. Elsőre passzolta a kérdést, de talán most...o_O)
 
Mondjuk amit írtam az 12V-ra van, de elindulásnak jó lehet (üzlet, témakör, keresőszó stb.)
 
Mondjuk amit írtam az 12V-ra van, de elindulásnak jó lehet (üzlet, témakör, keresőszó stb.)
Köszi, vágom...:) (Közben megnéztem, láttam a 12V-ot.) Nemnagyon szeretnék építeni, de ha akarom ezt a funkciót, lehet hogy nem úszom meg.
 
Én egyszerűen távirányítós konektorral oodottam meg, etetés elött ki, aztán ha vége a lakomának akkor vissza. :) Igaz nem automatika, de kényelmes. Egyébként tudnék egy pár alkatrészes időzítő kapcsolást tervezni, de annak elkészítése, minimális elektrotechnikai tudást igényel. Nem sokat, de kell. De nekem ez a távirányítós cucc eddig bejött.
 
Back
Oldal tetejére