• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes ideoda 54 literes mid-tech akváriuma

A naplómba már régóta nem írtam, ennek ellenére az akvárium azóta is folyamatosan működik.

CO2 már hónapok óta nincsen, és így is megy a dolog, de látni a különbséget:
- Az előtéri növény megállt a terjeszkedésben, de szép.
- Kétféle Microsorium van az akváriumban, és az egyik a CO2 hiány jeleit mutatja: apró barna égésnyomok vannak rajta. Ennek ellenére fejlődik, csak közelről nem makulátlan...
- Az Indiai Vizicsillagnak gyengébbek lettek a levelei, de így is gyorsan nő.
- A 4 napos metszési ciklus már túl sok, kéthetente kell csak metszeni.

Az élőlények jól érzik magukat, a 12 fős RC garnélák szaporodnak, már lehetnek vagy 120-an.
Alga nincs sok, az ecsetalga eltűnt.
A kis gagyi szűrőimet 3 naponta takarítom, mert eltömítődnek.

Ezt az akváriumomat már nem szándékozom tovább fejleszteni, elkészült. Nagyon élvezetes dolog volt életem első akvarista próbálkozása, de úgy gondolom, hogy kinőttem már ezt a kicsi 54 literest, és kihoztam belőle a legjobbat, amit tudtam.

Az adminokat kérném, hogy helyezzék át a befejezett akváriumokhoz ezt a topic-ot.

És akkor a befejező kép:
20160726_210651.jpg
 
Úgy érzem, bátran mondhatom: érdemes volt belekezdened ebbe a hobbiba. (y):)
Első akváriumként egy elég szép low-tech (CO2 nélküli, ha jól látom) akvát raktál össze. Nyugodtan dőlhetsz hátra a fotelben. :)
 
Köszi!

Úgy gondolom, hogy a biológiai egyensúly nagymértékben az aljzatnak köszönhető: JBL Manado-t használtam. Szerintem pont az az előnye, ami a hátránya is egyben: hogy iszonyatosan könnyű.
Emiatt könnyű bele ülteteni, könnyű a növényeket átültetgetni, viszont könnyen ki is túrják a garnélák (Így jártam a Montecarlo-val).
A könnyűsége miatt lehetetlen belőle nagy dombokat, emelvényeket csinálni, és még vízáramlás is átrendezi, ellaposítja idővel.
A biológiai szűrést viszont magas szinten végzi, pont azért, mert könnyen átjárja a víz. Ezért nem is volt szükségem biológiai szűrésre.
Tápgolyókat csak egy alkalommal raktam bele, nem is nagyon kell, ha vannak halak és garnélák, mert azok idővel szépen betrágyázzák a talajt.
Az egyetlen hátránya a színe: ez a vörösesbarna téglaszín szerintem nem mutat túl természetesnek.
 
Back
Oldal tetejére