• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes ideoda 54 literes mid-tech akváriuma

A citromsavas kalandozásaim miatt 5-6 napig nem volt megfelelő co2: 3 napig ingadozva volt csak, de az utolsó 3 nap már egyáltalán nem ment bele semmi co2. Természetesen a növekedés üteme lelassult. Alga elkezdett jönni, de annyira minimális kezdetleges mennyiségben, hogy az avatatlan szem észre sem veszi. A levelek csúcsain nagyon vékony, kb. 4-5mm-es nyéllel vasvilla formájú valamik jelentek meg, de kézzel simán lejöttek. Mi lehetett az?
 
Heti helyzet
  • Magasnyomás CO2-t használok. Nagyon tetszik, mert nem kell vele foglalkozni.
  • A bubiszámot 30-ról 45-re emeltem. A HM agresszív bubizásba kezdett.
  • Csináltam egy DIY surface skimmert, és mostmár könnyen le tudom szedni a vízfelszínről a skim-et, ha van...mert néha megjelenik, néha meg eltűnik.
  • Nem is feltétlenül azért zavar a skim, mert csúnya, hanem mert láthatóan blokkolja a víz és a levegő közötti gázcserét. A CO2 beragad alá, az oxigén meg nem tud tőle bejönni.
  • A diy skimmeremet párszor kézzel belemerítem, és már el is tűnt minden ami nem oda való.
  • Fejlődnek a páfrányok, elég sok új levelet hoznak, a pteropus nana-t lassan ritkítanom kell.
 
Heti helyzet

  • Minden előjel nélkül elhalálozott egy halam. Reggelre már csak a csontváza maradt meg mert az rc-k a husit leették róla.
  • A növények szépen nőnek.
  • Az előtéri növényeket lecseréltem montecarlora. Most küzdhetek azzal hogy lent maradjon. Az amanok simán kitúrják. Lehet hogy a fél diónyi darabokat valamivel lesúlyozom, amíg gyökeret ereszt.
 
Utoljára módosított:
Valaki segítsen abban, hogy hogyan kellene szakszerűen megmetszeni hátul az indiai vizicsillagot, hogy szép legyen. És hol kell elvágni? A szár-levelek csomópont felett,vagy alatta? A gyökerek magasságánál kisebb legyen metszve?
Nagyon megerősödött, és most elindult oldalra, illetve a csomópontokból felfelé is.
Azt amúgy már megfigyeltem, hogy ez a növény nagyon agresszíven helyezkedik,közvetlenül a fényforrás alá másik, eltakarva a többi növényke elől.
Lőttem felülről egy képet, amin látszik, hogy elég dzsungeles már.
20160303_184337.jpg
 
Utoljára módosított:
Valaki segítsen abban, hogy hogyan kellene szakszerűen megmetszeni hátul az indiai vizicsillagot, hogy szép legyen. És hol kell elvágni? A szár-levelek csomópont felett,vagy alatta? A gyökerek magasságánál kisebb legyen metszve?
Nagyon megerősödött, és most elindult oldalra, illetve a csomópontokból felfelé is.
Azt amúgy már megfigyeltem, hogy ez a növény nagyon agresszíven helyezkedik,közvetlenül a fényforrás alá másik, eltakarva a többi növényke elől.
Lőttem felülről egy képet, amin látszik, hogy elég dzsungeles már.
View attachment 6131
Ez az egyetlen stem, ami kifogástalan egészségnek örvend nálam. Valóban nem könnyű kordában tartani. Szerencsére bátran nyírható, a levéltöveknél mindig új hajtást hoz. Volt, hogy tarvágás után is kihajtott. Ahogy írtad, oldalra szeret terjeszkedni, ezt a telepítéskor érdemes figyelembe venni. Az elején elég néhány tővel indulni, amiket kezdetben 1/3, majd pedig 2/3 magasságig célszerű visszavágni, így ösztönözve az oldalhajtások növekedését. Pár hét/hónap alatt szép kis bokor lesz belőle.
 
Heti helyzet
  • A garnélák száma megduplázódott.
  • A bal oldalt csináltam egy barlangot a redmoorok, és a Microsorum alá, imádják a halak, ki-be mászkálnak állandóan. Az algatablettát is oda dobom, így a garnélák is ott tanyáznak naphosszat.
    20160310_201722.jpg
  • A Montecarlo ugyanúgy lefelé nő bele az aljzatba. Ugyanaz a tünet, mint a HC-nál. Ahelyett, hogy oldalra, vagy felfelé menne, egyszerűen lefelé kunkorodik, és elindul befelé a manado-ba.
  • A fehér kavicsok a Montecarlo lesúlyozása miatt kerültek elhelyezésre, amíg a gyökerei kicsit meghosszabbodnak. Etetés után a kis kajadarabok beleesnek a gyepbe, és ezt a garnélák kíméletlenül széttúrják, emiatt a gyengébb Montecarlo darabok néha felszakadnak. Ahol nincs kavicsozva, ott már stabil a gyep.
  • Az egyik redmoor ág ecsetalgásodik. De csak az az egy. Gyanítom, hogy túl nagy áramlat volt ott a hét elején, amikor egyszerre takarítottam ki a két belső szűrőmet. Amúgy még jól is néz ki.
    20160310_201700.jpg
  • Oldalról is szépen kell mutatnia az akváriumnak, mert a nappali sarkában van. Ezért elölről nézve balról jobbra lejt, oldalról nézve meg a fal felé emelkedik a scape. Egyenlőre nagyon meg vagyok vele elégedve, szépen mutat a nappaliban.
    20160310_201758.jpg
 
Utoljára módosított:
Heti helyzet
  • Egyre több az ecsetalga, nem tudom miért csak a redmoorokon jön elő egyenlőre.
  • Szelektáltam a garnélákat mert már nagyon elszaporodtak.
  • Lemerult co2 palackom ezért 4-5 napja nincs co2.
 
Kb 8 napja nincs co2 viszont újra elkezdtem carbozni. Egyenlőre nem vettem észre algásodást. A növények bubiznak (nem tudom hogy mitől, de ha bubizni akarnak ám legyen! :) )
 
Heti helyzet
Kb. 3 hete nincs co2. A növények növekedése mérséklődött, alga nem lett több.
A tápozás mennyiségén nem változtattam.
 
Amióta nincs co2, megszűnt a felszínen a scum. Azóta kristálytiszta a víz és a vízfelszín. Zöld pontalga jelent meg a régebbi levelek némelyikén jelentéktelen mennyiségben, de az co2 adagolás idején még nem volt.

A garnélák imádják a barlangot. Amióta oda dobálom be az algatablettát folyamatosan ott tanyáznak. Jelentősen elszaporodtak, 12 lett betelepítve és most kb. 60db van.
 
Back
Oldal tetejére