• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes ideoda 54 literes mid-tech akváriuma

Kis módosítás megint. Az a helyzet, hogy ameddig nem érzem a harmóniát, addig nem fogom békén hagyni a növényeket. A Blyxák átkerültek jobbra hátra. A páfrányok pedig balra.
De mostmár tényleg jó lenne hagyni őket asszimilálódni, növekedni.
20160131_171333_HDR.jpg
 
Bal oldalon a fa elé én valami alacsonyabb növényt tennék, ami egy-két hónap múlva nem takarja el a fát, hanem hagyja érvényesülni azt.
A fára, ha már biztonsággal lent marad lehet kötözni ezt-azt;)
 
Örülök, hogy rátaláltam erre az akváriumra. Mostantól még inkább hajtok, hogy az enyém is elérjen egy hasonló szintet.

Gratulálok hozzá!
 
Nem bírtam ki, páfrányokat akartam bele. Átalakítottam szinte az egészet, hátra polysperma ment végig, a ludwigia, és a potamogeton nem nőtt rendesen, ezért megváltam tőlük. A páfrányokat felkötöztem a redmoorra. Ja és a redmoor alá építettem még egy redmoor komplexumot, de a kettő külön mozog, csak rá van rakva. Mivel az alsó gyökerek még nem szívták meg magukat vízzel, ezért le kellett oldalt súlyoznom ideiglenesen nagy kavicsokkal, azok helyére 2-3 hét múlva mini páfrányok, meg anubiasok mennek majd. Az előtérből kiszedtem a HC-t, nem hozta azt az élményt, amit vártam tőle. Viszont bosszúból telerakom ricciával, az lesz a gyepem, kerüljön bármennyi melóba is a karbantartása.20160204_183500_HDR.jpg 20160204_183510_HDR.jpg
 
Leváltottam az élesztős rendszert, összeraktam egy d-501-es citromsavas rendszert. Jobban tetszik. A ricciát megmetszettem. A páfrányok kezdenek nőni. A barna kriptómat tőosztással szétszedegettem, és a jobb oldali területet beültettem vele.20160210_194411_HDR.jpg
 
Mohát neki!;)
Nem akarok az ágakra kötözgetni. Egyenlőre az a terv hogy az ágak maradnak csupaszok és megvárom hogy a microsorumok merrefelé nőnek majd. Amikor ázok már megnőttek lehet hogy majd akkor rakok melléjük egy kis mohát is.
 
Nem akarok az ágakra kötözgetni. Egyenlőre az a terv hogy az ágak maradnak csupaszok és megvárom hogy a microsorumok merrefelé nőnek majd. Amikor ázok már megnőttek lehet hogy majd akkor rakok melléjük egy kis mohát is.
Végülis sok microsorummal nem is kell a moha.
Ha a GA képözön nevű topicban visszalapozol, találsz ilyen akvát. Igaz "picit" nagyobb, mint a jelenlegi akváriumod, de inspirációnak még jól jöhet;)
Meg is van: a középsőre gondoltam:
proxy-php-image-https-3a-2f-2fc1-staticflickr-com-2f1-2f260-2f19363018621_43a0ac3142_b-jpg.1740.jpg
és egy kissebb is van:
proxy.php?image=https%3A%2F%2Ffarm6.staticflickr.com%2F5706%2F21930760243_a6c92b2d7b_h.jpg
Csak két szép ötlet a microsorum bátor használatára.
 
Végülis sok microsorummal nem is kell a moha.
Ha a GA képözön nevű topicban visszalapozol, találsz ilyen akvát. Igaz "picit" nagyobb, mint a jelenlegi akváriumod, de inspirációnak még jól jöhet;)
Meg is van: a középsőre gondoltam:
View attachment 4896
és egy kissebb is van:
View attachment 4897
Csak két szép ötlet a microsorum bátor használatára.
Összerándult a gyomrom amikor mégláttam ezeket a képeket! :)
 
Az foglalkoztat most engem, hogy ha megnézed a redmoorokat, illetve a rájuk kötözött micro-kat, most nagyjából kiegyensúlyozott a látvány, jók az arányok, de nem tudom hogy a micro-k merrefelé fognak növekedni és hogy a kifejlett levelek hogyan fognak mutatni majd. Most a kicsi micro levelek kb. 3-6cm-esek, de kb. 20cm-esre nőnek majd.Legrosszabb esetben lejjebb kötözöm majd őket, úgy hogy a most a lávakőre kötözött alul lévő microsorum petite meg feljebb kerül.
 
Gondjaim vannak a d-501-es citromsavas rendszerrel. Nem konstans a bubiszám. 0 és 80 között változik, valamit nagyon gyorsan ki kell találnom. Egyenlőre még nyomozok, hogy mi okozhatja ezt a jelenséget. Ha nem sikerül megoldást talánom, akkor vissza kell váltanom az élesztősre.
 
Gondjaim vannak a d-501-es citromsavas rendszerrel. Nem konstans a bubiszám. 0 és 80 között változik, valamit nagyon gyorsan ki kell találnom. Egyenlőre még nyomozok, hogy mi okozhatja ezt a jelenséget. Ha nem sikerül megoldást talánom, akkor vissza kell váltanom az élesztősre.
Másfél bár-ön stabil a rendszer. Konstans hozza a bubikat. Valamelyik alkatrész nem bírja a 2bar-t. Hála istennek a JBL difi 1.5 bar-on is szépen porlaszt.
 
Back
Oldal tetejére