• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Hyphessobrycon amandae - Amanda lazac

nézegettem már én is, de nem mertem megvenni, mert olcsónak nem olcsó… Nem kell már morzsolgatni? elég pici nekik?
A Complete Gourmet kicsit nagyobb szemű. Azt a fiatal Amandáknak nem árt morzsolni. A Color Booster alapvetően is elég apró.
Imádják mindkettőt. :)
Az enyémek a vízfelszinről is kapkodják.

Tapatalk-kal küldve...
 
Ja, Color boostert én is akarok majd venni, mert eddig az összes Dennerle tápot imádták az amandák.
 
Ja, Color boostert én is akarok majd venni, mert eddig az összes Dennerle tápot imádták az amandák.
Ha jól tudom, a color boostert kiegészítő tápként kell használni, önmagában nem teljes értékű. Én minden nap adok nekik, de nem csak ezt.
Ha ez világos volt, akkor bocsi.
 
Nem látok arra nézvést infót, hogy ne lehetne főétkezés nekik, de én az összes száraz tápot a fagyasztott kaják mellett, napi második étkezésnek adom, úgyhogy igazából ez annyira nem is számít. :)
 
Nem látok arra nézvést infót, hogy ne lehetne főétkezés nekik, de én az összes száraz tápot a fagyasztott kaják mellett, napi második étkezésnek adom, úgyhogy igazából ez annyira nem is számít. :)
Most, hogy megnéztem a leírást a shopban, meg elolvastam a címkét rajta, valóban nem írnak ilyent. GA-ban tanácsolták, hogy vegyek mellé mást is, mert önmagában nem teljes értékű. De mindegy, amúgy sem baj, ha változatos a menü :)
 
Sziasztok! kéne egy kis segítség…
64 literes aksiba van 13 amanda, meg pár amano és RC.
Valahogy így néz ki: aquarium.jpg
Az a gondom, hogy az abszolute békés kis halak verekszenek. de nem kicsit. folyamatosan kergetik egymást, mintha a legjobb helyekért menne a csata. Általában a gyökerek alatt lévő fáknál lévő idősebb (nagyobb) halak akik az arra kóboroló csakis társaikat csipkedig, elkergetik. persze nem mindig győznek, sokszor helycsere van. a fényem 2x24w, de nem hinném hogy sok lenne nekik, mert olyankor is megy a meccselés, amikor le van kapcsolva, sőt, olyankor talán jobban!
Ez normális? vagy valamit én baszarintok el?
 
Nem tudom de nálam az amandák teljesen meg vannak bolondulva az elmúlt 3-4 hétben.

Folyamatosan a susnyásban bújkálnak, eddig nem voltak félősek egyáltalán. Semmi nem változott, csak annyi, hogy jött pár algázó géb - na de ők aztán tényleg nem zavarhatják őket. Fene se érti. 65 darab van, alig látok párat. Kivéve persze etetéskor...
 
Nem tudom de nálam az amandák teljesen meg vannak bolondulva az elmúlt 3-4 hétben.

Folyamatosan a susnyásban bújkálnak, eddig nem voltak félősek egyáltalán. Semmi nem változott, csak annyi, hogy jött pár algázó géb - na de ők aztán tényleg nem zavarhatják őket. Fene se érti. 65 darab van, alig látok párat. Kivéve persze etetéskor...
Ismerős a szitu. Amikor lekapcsol a lámpa vagy etetés van, akkor előjönnek a red-moor alól, egyébként egymás hátán nyomorognak a sötétben.
 
Arra gondoltam, hogy talán a nyári meleg miatt inaktívak... Estére felmegy sajna az akva 27 fokra is.

De az összes többi akváriumlakó aktív és elöl motoszkál...
 
Arra gondoltam, hogy talán a nyári meleg miatt inaktívak... Estére felmegy sajna az akva 27 fokra is.

De az összes többi akváriumlakó aktív és elöl motoszkál...
Ez nem lehet az oka szerintem, mert nálam fixen 24-25C a víz hőmérséklete.
 
Tartott valaki amandákat nagyobb lazacokkal? 160 literre 6 rózsa és 3 citrom lazac mellé egy 20-25 fős amanda hordán gondolkodom. Tippek?
 
Tartott valaki amandákat nagyobb lazacokkal? 160 literre 6 rózsa és 3 citrom lazac mellé egy 20-25 fős amanda hordán gondolkodom. Tippek?
Nekem 5-6centis kongoiakkal es gyemant lazacokkal van egyutt 28db. Nincs vita az amandak a novenyzetben kommandoznak csapatban a nagyok kint a nyilt vizen. Vannak mellettuk hatalmas malabari daniok is de egyikkel sincs gond.

Szabó Henrik 70/883-4940
 
Nekem 5-6centis kongoiakkal es gyemant lazacokkal van egyutt 28db. Nincs vita az amandak a novenyzetben kommandoznak csapatban a nagyok kint a nyilt vizen. Vannak mellettuk hatalmas malabari daniok is de egyikkel sincs gond.

Szabó Henrik 70/883-4940
Köszi. Akkor szerintem kipróbálom őket.
 
Igy van. Mi baj lehet. Max ha marakodas van dobj egy pm-et elugrok szivesen azokert a kartekony amandakert nehogy bajuk legyen a szep kis szelid lazacoknak[emoji3]

Szabó Henrik 70/883-4940
Hát ha eljössz Vas megyéig;) Nem hinném hogy gond lesz, ezek se verekedősek, maximum egymást kergetik.
 
Sziasztok! Azt vettem észre a csapaton (20db, 140L tartályban), hogy lámpaoltás után (csak az akvától jobbra az állólámpa világít) az állólámpa felé veszik az irányt még nem felkenődnek az akva oldalán, ott erőlködnek hátha sikerül kiütni az oldalát aztán felhagynak ezzel úgy 10mp után. Van valaki, akinél ilyesmit produkálnak? Hálószobában van a tartály és ez rendszeresen előfordul. Nem tudom mit tehetnék értük, hogy ne stresszeljem folyton szegényeket. Vagy pont semmi bajuk sem lesz ennyitől?
 
Sziasztok! Azt vettem észre a csapaton (20db, 140L tartályban), hogy lámpaoltás után (csak az akvától jobbra az állólámpa világít) az állólámpa felé veszik az irányt még nem felkenődnek az akva oldalán, ott erőlködnek hátha sikerül kiütni az oldalát aztán felhagynak ezzel úgy 10mp után. Van valaki, akinél ilyesmit produkálnak? Hálószobában van a tartály és ez rendszeresen előfordul. Nem tudom mit tehetnék értük, hogy ne stresszeljem folyton szegényeket. Vagy pont semmi bajuk sem lesz ennyitől?
Sajnos ez benne van a pakliban. Olyanok mint a moly lepkék mennek a fényre. Ha sötét van alszanak de a leg kisebb fényre is már nyomulnak. Takard az akvárium oldalát ha nem hagy nyugodni. Nekem az esti tv fénye vonzza őket de tulajdonítottam neki jelentőséget.
 
Sajnos ez benne van a pakliban. Olyanok mint a moly lepkék mennek a fényre. Ha sötét van alszanak de a leg kisebb fényre is már nyomulnak. Takard az akvárium oldalát ha nem hagy nyugodni. Nekem az esti tv fénye vonzza őket de tulajdonítottam neki jelentőséget.
Az jutott eszembe, hogy ha le is szoktam a napkelte-napnyugta imitálásról a lámpaoltásba mégis teszek egy 5perces napnyugtát, hátha nem pánikólnak annyira.:)
 
Sziasztok! Azt vettem észre a csapaton (20db, 140L tartályban), hogy lámpaoltás után (csak az akvától jobbra az állólámpa világít) az állólámpa felé veszik az irányt még nem felkenődnek az akva oldalán, ott erőlködnek hátha sikerül kiütni az oldalát aztán felhagynak ezzel úgy 10mp után. Van valaki, akinél ilyesmit produkálnak? Hálószobában van a tartály és ez rendszeresen előfordul. Nem tudom mit tehetnék értük, hogy ne stresszeljem folyton szegényeket. Vagy pont semmi bajuk sem lesz ennyitől?
Nálam a gyémántneonok, wernerik ugyanígy viselkednek. Este, amíg nem fekszünk le, egy ledcsík halvány háttérvilágítást csinál az akváriumnak. Ez elég arra, hogy ne induljanak el a fényforrások felé. Egyébként próbálkoznak, a levegőben úszva is.
 
Back
Oldal tetejére