• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Hyphessobrycon amandae - Amanda lazac

Semmi bajuk nem lesz, sőt nem árt nekik heti 1-2 koplalós nap, de erre is létezik megoldás: sera / JBLweekend tablets. Lassan, fokozatosan lebomló cucc, ha mégis aggódnál miattuk.
JBL Weekend hal eledel, 20 g (4014162036124) - Haleledel: árak, összehasonlítás - Olcsóbbat.hu
Közben már néztem ezt a vikendes tablettát. Egy egész tabletta sok is lesz szerintem a kis csapatnak.

Fagyasztott kaják / száraz tápok közül melyek jók ezeknek a halacsoknak? Per pill egyedül Sera Vipagran haltáp van itthon, azt is garnikhoz kaptam bónuszként. Ez jó nekik méretben?

Halam eddig sosem volt, bár már láttam közelről :)
 
Az összes lemezes kaját kézzel össze tudod morzsolni. Dennerle kajai jók, de az a jó ha tobb felet adsz.
 
Tegnap kisérlet képpen beszereztem 7 db-ot ezekből a jövevényekből. Két pár rami és két molly mellé, 160 literbe. Többen mondták hogy nem lesz gond velük a ramik mellett, de mint tudjuk puding próbája az evés. Még egy kicsit féltettem őket így az első percekben hálóval a kézben figyeltem. Az első ismerkedés ijesztő volt. A nagy hím rami reflexből utána iramodott az egyiknek rendesen. Nagy nehezen előmerészkedtek a csöppségek és most bandázva úsznak a nagyok között akik már rájuk sem hederítenek... 1-et ugyan nem találok, de őt már a tegnapi beúsztatás óta. Most már merem bővíteni a rajt.
 
Néhány Amandámon az utóbbi időben fekete oldalcsík jelent meg, mintha a gerincük látszana így át, de mégsem. Ezeknek a példányoknak halványabb lesz a színezetük. Betegség jelét nem mutatják, jó az étvágyuk. Valaki figyelt meg hasonlót?
 
Egy elhullás volt most, de nem tudtam beazonosítani, hogy egy ilyen volt-e. Az amanok a nyomokat nagyrészt eltüntették reggelre. Szóval ez mégis valami betegség lehet...
 
Utoljára módosított:
Sziasztok,

a 96literes akváriumomban van 5db oto és 3db algázó géb. Mennyi amanda lazac mehetne bele? :)
 
Nálam 8db van, és a 7fős Espei brigáddal bandáznak néha együtt, néha külön. Aranyos élőlények.
A minap azt figyeltem meg, hogy az Amanda azt csinálja, hogy kinéz magának egy RC garnélát, és azt folyamatosan követi úgy 1 centiről. Amikor a garnéla talál magának valamit az aljzaton és azt elkezdi forgatni, akkor az Amanda addig bökdösi, amíg az RC megbillen, és kiejti a mancsai közül a kaját, arra azonnal rácsap az Amanda. :) De ezt eltanulják egymástól, mert egyre több csinálja. Az amanókhoz már nem mernek odamenni :)
Nálam viszont a vízibolhát nem szeretik annyira, kiköpdösik, amit nem értek...
 
Nagyon szép halak de jól sejtem hogy ezek és a hasonló apró pontylazacok is a túl erős fényt nem szeretik?
 
Back
Oldal tetejére