• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Hyphessobrycon amandae - Amanda lazac

Az "erős fényt" megszokják idővel? Kb 2 hónapja vannak 10-en de ha megy a világítás csak kis területen lent a növények körül mernek mozgolódni, sötétben sokkal bátrabbak lesznek. Az erős áramlást hogy tolerálják?
 
Szia!
Nálam a fényért nem nagyon vannak oda, inkább érnyékosabb helyen szoktak lenni, az áramlást ha lassan fokozatosan emeled feljebb akkor megszokják :)
 
Nálam 72l 96w és olyan 7-800lph volt, elbújni nem sok hely volt, de nem is akartak.
 
Utoljára módosított moderátor által:
Nálam 72l 96w és olyan 7-800lph volt, elbújni nem sok hely volt, de nem is akartam.
nálam a 20-25 literre van 18 wattnyi fény...
nem szó szerint bújnak el, csak egy árnyékosabb részen szokták tölteni az idő nagy részét a talaj közelében... :)
a szűrés ex 700 assal megy, persze fojtva erősen főleg miattuk, és az ecset alga miatt...
 
Iwagumiban nem sok árnyékos hely volt, de emlékeim szerint elég aktívak voltak. :)
 
Ti mit adtok nekik enni? Nálam a összetört Tetra Pro Colourt kapnak, rá is rabolnak szépen, de aztán valamiért ki is köpik...
 
Nálam galaxykkal és pár tucat garnélával bandáznak együtt.
Cyclops ezeet nálam is kapnak, ettől hihetetlen szép színük van, de mellé kapnak porított spirulina tablettát, szintén porrá darált Sera Vipan lemezest, meg újabban JBL nano halakra fejlesztett NanoBel és NanoMix is bejön nekik, ill. olykor élő, meg fagyasztott vörös szúnyoglárvát, cyclopsot és tubit, amire gyorsabban rámozdulnak, mint a többiek.
Nálam belső szűrő van, 50 literre 30W fény, manado talaj, és van növényes dzsungeles rész, meg szabad tér úszkálni, és kb.24fok.
 
nálam is az egyik amanda foltos lett majd idővel furcsán szédelegve úszott.Valahol eltünt az akiban..:artist:
Nálam is, az egyik fekete foltos lett, aztán egyik napról a másikra nagyobb lett a folt, kapkodta a levegőt, aztán estére elpusztult szegény :( ez valami betegség lehet vagy nem tudom, gondoltam arra is hogy megnyomtam Szegényt de ne hiszem hogy ez lenne a gond, hónapokig fekete foltos volt aztán x szegény elpusztult :(
 
Sziasztok.
némi keresgélés után én is erre a halra szavazok
lenne pár kérdésem
mennyit lehet egy 97l-es aksiba rakni?
10 rc garnéla mellé + lehet egy sziámi algázó géb vagy egy pillangó tarkasügér
mekkora csapatot lehet egyszerre telepíteni és milyen időközönként?
 
Back
Oldal tetejére