• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Hygrophila polysperma (Indiai vízicsillag)

Amint kicseréltem a régi fénycsöveimet újra szinte másnap már lehetett látni hogy a növekedési üteme gyorsult a nagyobb fényerőnek köszönhetően. Abszolút tudom ajánlani low tech körülmények közé is. Nemcsak gyorsan nő ráadásul szép is.
 
Én a Rosanervig változatot nevelem és talán ez a legkezesebb növényem mind közül: nem algásodik, szépen nő, erős hajtásokat hoz, könnyen bokrosodik.
Persze ehhez az is kell, hogy amint eléri a vízfelszínt, már csapod is kettőbe... :)
 
Valaki segítene megfejteni, hogy nálam miért szenved ez a növény? Kb. 2-3 hónapja vettem GA-ban, de nem nagyon mozdul. Egy tövet metszettem, az újra hajtott, de csak apró levelet hoz :(
 
Sziasztok!
Egy érdekességet figyeltem meg az indiai vízicsillagomon. Általában a növény levelei egymással szemben, kettesével állnak (képen jobb oldal), nálam viszont megjelentek olyan hajtások is, amiken a levelek hármasával vannak (a képen a felső és bal oldali hajtás):
https://drive.google.com/file/d/19cAZEpV4hsyNfjZxsEy4tAjg-ULiPb_T/view?usp=sharing
Ilyen szokott történni, vagy ez egyedi jelenség?
Ez nem hygrophila polysperma, annak sokkal hosszabb, elnyújtottabb levelei vannak. Jó lenne egy kép szemből is, de szerintem ez Bacopa Caroliniana.
 
Köszönöm a válaszokat!
Érdekes, mert Hygrophila polysperma - Tropica volt, amit vettem - elvileg...
A képeket nézegetve tényleg nem tipikus, de találtam pár olyan fotót is a neten, amire már kicsit hasonlít.
Még egy kép:
https://drive.google.com/file/d/19paMVAiUye9VPz7iRyr3IH1MGN2XXt1w/view?usp=sharing
Itt baloldalon a kérdéses növény nem túl szép egyede, jobbra pedig egy Bacopa (hacsak nem derül ki arról is, hogy valami más...). A Bacopát amúgy még nagyon régen vettem egy kereskedésben, és teljes fajnevet nem mondtak hozzá, de feltételeztem eddig, hogy caroliniana.
 
Köszönöm a válaszokat!
Érdekes, mert Hygrophila polysperma - Tropica volt, amit vettem - elvileg...
A képeket nézegetve tényleg nem tipikus, de találtam pár olyan fotót is a neten, amire már kicsit hasonlít.
Még egy kép:
https://drive.google.com/file/d/19paMVAiUye9VPz7iRyr3IH1MGN2XXt1w/view?usp=sharing
Itt baloldalon a kérdéses növény nem túl szép egyede, jobbra pedig egy Bacopa (hacsak nem derül ki arról is, hogy valami más...). A Bacopát amúgy még nagyon régen vettem egy kereskedésben, és teljes fajnevet nem mondtak hozzá, de feltételeztem eddig, hogy caroliniana.
A jobb oldali tuti biztosan Caroliniana. A bal oldalira is azt mondanám valami bacopa-féle, esetleg Monnieri. Mindkettőn látszik az erős, zömök szár, nagyon szépek amúgy.
A Hygrophila más felépítésű, sokkal vékonyabb, hajlékonyabb szára van és a levelei hosszabbak, szintén hajlékonyabbak.
 
Köszönöm szépen a válaszokat, ezek szerint nem jó helyen tettem fel a kérdésemet, de örülök, hogy nem élek tovább tévedésben. :)
 
Ez a növény kissé gyanús, hogy mégiscsak valami Hygrophila féleség.
Lehet ellenőrizni: ha egy szárközelben levágott levele vízszinen úszva pár nap alatt gyökeret ereszt, akkor Hygrophila, a Bacopák erre nem képesek tudtommal.
Nekem az a gyanús,( ha a kép nincs javitva), a színe, túl zöld, és a levél érezte, túl gyenge. A H. Polysperma, sárgasabb, és hosszúkás levelű, akár submers, akár emers. Ha sok fényt kap, akkor a felső 4-6 levelei, vörösödni kezdenek.
De hogy Hygrophila fáj, azzal egyet értek, hogy teszt próbát kell tenni.
A képekből ítélve, szerintem nem hygrophila polysperma.
 
Nekem az a gyanús,( ha a kép nincs javitva), a színe, túl zöld, és a levél érezte, túl gyenge. A H. Polysperma, sárgasabb, és hosszúkás levelű, akár submers, akár emers. Ha sok fényt kap, akkor a felső 4-6 levelei, vörösödni kezdenek.
De hogy Hygrophila fáj, azzal egyet értek, hogy teszt próbát kell tenni.
A képekből ítélve, szerintem nem hygrophila polysperma.
Igaz, még jellemző a Hygrophilákra, hogy a levélfonákjuk ezüst, ha ennek a növénynek esetleg zöld,
akkor kizárva.
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére