• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Hydrocotyle verticillata

inadsz

Sasszem =)
Admin
Moderátor
Legjobb napló
Előfordulási hely : Amerika
Mérete : 3-7cm
Hőmérséklet : 10 °C - 26 °C
Fényigény : közepes (magas - nagyon magas??)
pH : 5.0-8.0
Magasság 3-7 cm
Szélesség 5-10+ cm
Keménység: nagyon lágy-közepes
pH-tolerancia 5-8
Növekedés: lassú

Amit megcáfolnék, a növekedése nem igazán lassú.
Gyökere nagyon vékony hajszál gyökerek, még most is alig kapaszkodott meg.
Vágás nem nagy ördöngösség, most vágtam nagyobbat belőle és szép bedúsult.
Ültetés: szálanként nehéz :D csomókban nekem nem tetszik :lol:
Nekem nagyon bejön ez a növényke, az eltérő formája miatt és mert érdekes :)
Ha nem vágod vissza akkor akár 15centis is lehet...
Hydrocotyle_verticillata.jpg
 
Szeva Dani!
Szemezgetek ezzel a növénnyel, de nem lehet, hogy amit feltettél az Hydrocotyle vulgaris?
Üdv:wargusz
 
Szia!
Meglehet, fogalmam sincs hogy pontosan melyik mert google ezt adta ki, hamarosan teszek fel saját képet képet és azon tuti ez lesz :)
 
Tapasztalat: nagyon gyors növény, képes lenne az egész akit befutni, nagy "indákkal" terjeszkedik ami lehet akár 8 centis is, minden növény közé Benő ( :lol: ) az aki jobb oldalán végignőtt. Ha nem kap elég fényt akkor, kisebb leveleket hoz, az algás leveleket ne féljünk levágni úgy is nő helyette 20 másik. Az alsóbb levelek hajlamosak algásodni, sűrűn kell nyírni, rosszabb mint a rotala :)
Ha nincs jól elültetve akkor a levegőben" lesznek az "indák". Nálam az aki jobb sarkát ellepték, a fa előtt levők pedig próbálják meghódítani az aki másik oldalát :) Szerk: emmersen is megél, még levelet se vált, csak jó páradús levegő kell neki
Itt van a saját kép :) Gyors voltam nem? :D
4164067752_5f924e04fe.jpg
http://www.flickr.com/photos/40079179@N ... 2/sizes/l/
4163310223_d320085be3.jpg
http://www.flickr.com/photos/40079179@N ... 3/sizes/l/
ezen látszik hogy milyen a levele:
4165879875_a2fc5d5188.jpg
http://www.flickr.com/photos/40079179@N ... 5/sizes/l/
 
Nekem az egyik kedvenc növényem.
Mindent lehet belőle nevelni. Ha kordában van tartva és elég a fény, rövid marad a szára. De lehet belőle bokrot nevelni, vagy akár háttéri növényt is. Igen hosszú szárat is képes növeszteni, ha versengenie kell a fényért. Persze heti igazgatást és "nyirbálást" igényel. Kitűnően fejlődik még akkor is ha fára van kötve és nincsen beültetve a talajba.Persze olyan helyen ahol a gyökerei nem látszanak. :)
 
Az biztos, nálam hosszában keresztben átnőtte az akit :roll: Minden közé benőtt, hátul végig nőtt a viviparánál, hozott a rotala között olyan hosszú leveleket, mint a rotala. Ha megfelelően nyírva van akkor nagyon szép.
 
Délután fotózzuk az akit, majd felteszem. Látható lesz mennyi lett egy cserépből.
 
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni: Rendeltem ebből a növényből egy közeli üzletben, de nem olyan lett, mint amire számítottam. Hatalmas levelei vannak, szerintem óriási lenne egy 40L-es aksiba. Kérdés: Csak az emers levelei ilyen hatalmasok, és később kisebb lesz?
Másik kérdés: Hogyan ültessem el ? Le kell vágni ezeket ültetés előtt?
Köszönöm előre is a segítséget.
 
Ati89 said:
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni: Rendeltem ebből a növényből egy közeli üzletben, de nem olyan lett, mint amire számítottam. Hatalmas levelei vannak, szerintem óriási lenne egy 40L-es aksiba. Kérdés: Csak az emers levelei ilyen hatalmasok, és később kisebb lesz?
Másik kérdés: Hogyan ültessem el ? Le kell vágni ezeket ültetés előtt?
Köszönöm előre is a segítséget.


Szia!

Dobhatnál egy képet az általad vásárolt növényről, úgy sokkal biztosabban be lehet azonosítani. egyébként viszonyítási alap a "nagy levele van" mihez képest?? Mondjuk a HC-hez viszonyítva tényleg hatalmas, de egy Ehinodorus-hoz viszont egész kicsi. egyébként 1-1.5cm levelei vannak egy szálon mint egy napernyő :p úgy néz ki, emers és submers változatban is kb egyformák a levelei. Tehát egy fotó sokat segíthet.
 
Szia!

Dobhatnál egy képet az általad vásárolt növényről, úgy sokkal biztosabban be lehet azonosítani. egyébként viszonyítási alap a "nagy levele van" mihez képest?? Mondjuk a HC-hez viszonyítva tényleg hatalmas, de egy Ehinodorus-hoz viszont egész kicsi. egyébként 1-1.5cm levelei vannak egy szálon mint egy napernyő :p úgy néz ki, emers és submers változatban is kb egyformák a levelei. Tehát egy fotó sokat segíthet.

Még nem láttam élőben sosem, csak képen, de nagyon meglepődtem a boltban, mikor megláttam, de a leírásod szerint tényleg nem azt kaptam: http://img862.imageshack.us/img862/5288/dscn3959s.jpg
Egy bacopa australis van mellette, és a legnagyobb levele 8cm :lol:
 
viktorlantos said:
Egy vizes dézsában pedig jól mutatna. Ha van kert vagy terasz meg lehet vele próbálkozni.

Köszi a tippet, valami hasonló lesz a sorsa, mert nem szeretném kidobni. Esetleg kerti tóban jó helye lenne ? nincs szűrve a víz benne. :roll:
Neki adni sem tudom senkinek a környékemem.
 
Ati89 said:
viktorlantos said:
Egy vizes dézsában pedig jól mutatna. Ha van kert vagy terasz meg lehet vele próbálkozni.

Köszi a tippet, valami hasonló lesz a sorsa, mert nem szeretném kidobni. Esetleg kerti tóban jó helye lenne ? nincs szűrve a víz benne. :roll:
Neki adni sem tudom senkinek a környékemem.

Ott is el van, ha megtalálja a helyét.
 
Back
Oldal tetejére