• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Hydrocotile Sp.

Érdekes ez a kis növényke.
Nálam a garnisban gyenge táp, kevés fény, no CO2, no táptalaj már 3 szor körbenőtte a 27l-est.
A növényesben táptalaj, Co2, 1w/l fény, jó tápozás azonos idő alatt 2-3 cm-t nő, de inkább csak nézelődik :mad:.
 
Sziasztok!
Nekem ez a növény csak felfelé akar nőni a 27literes nanóban. A világítás 22W kompakt cső, co is van. Lehet a manado talaj az oka?
 
Sziasztok!
Nekem ez a növény csak felfelé akar nőni a 27literes nanóban. A világítás 22W kompakt cső, co is van. Lehet a manado talaj az oka?
Miért baj, ha csak felfele nő?
Nyírd meg és a levágott szálakat ültesd vissza mellé!!;)
 
Miért baj, ha csak felfele nő?
Nyírd meg és a levágott szálakat ültesd vissza mellé!!;)
Nyugodtan letolhatom az aljzatba ugy, hogy csak a szára látszódjon ki?
A HC ültetéssel is kínlódok, mivel gyökere sincs még:S
 
Nyugodtan letolhatom az aljzatba ugy, hogy csak a szára látszódjon ki?
A HC ültetéssel is kínlódok, mivel gyökere sincs még:S
Ha egy új ültetésről van szó akkor sokkal jobban néz ki ha 2-3 szálanként ülteted el, ha már egy régi meggyökeresedett növényről akkor nyugodtan tarra nyírhatod és a levágott szárakat ültesd el!! A hydrocotyle egy gyorsan növő futó növény, ha jól érzi magát elég hamar észhez tér.;)
 
Köszi
Ha egy új ültetésről van szó akkor sokkal jobban néz ki ha 2-3 szálanként ülteted el, ha már egy régi meggyökeresedett növényről akkor nyugodtan tarra nyírhatod és a levágott szárakat ültesd el!! A hydrocotyle egy gyorsan növő futó növény, ha jól érzi magát elég hamar észhez tér.;)

Köszi. Nekilátok(y)
 
Üdv!
Hydrocotyle Tripartita növényemet a halak megrágcsálják, esznek belőle. Látszik rajta nincs annyi levele mint pár hete, amikor vettem. Mit lehet ilyenkor tenni, hogy ne egyék meg?
 
Üdv!
Hydrocotyle Tripartita növényemet a halak megrágcsálják, esznek belőle. Látszik rajta nincs annyi levele mint pár hete, amikor vettem. Mit lehet ilyenkor tenni, hogy ne egyék meg?
Biztos, hogy ők eszik meg? Láttad is?
 
Érdekes ez a kis növényke.
Nálam a garnisban gyenge táp, kevés fény, no CO2, no táptalaj már 3 szor körbenőtte a 27l-est.
A növényesben táptalaj, Co2, 1w/l fény, jó tápozás azonos idő alatt 2-3 cm-t nő, de inkább csak nézelődik :mad:.
Hogy-hogy nálad olyan jól nőtt lowtechben?
Nálam nem sokra megy. Nekem is 0,5watt/l, no Co2, no táptalaj és kevés, kicsi levelet hoz. Pedig tápozom rendesen.
Most rendeltem ilyen növényt nagy adaggal, hamarosan megjön, de szerintem az se fog rendesen megmaradni és szaporodni.
 
olyan kérdésem lenne, ha ki akarom futtatni az akin kívülre mennyire fogja zavarni, hogy arcba kap 2*24w-ot 10cmről? a lámpám nem felfüggesztve van ezért kérdezem, túléli az ilyet?
 
Nálam elkezdett sárgulni rendesen, a többi növénynek semmi baja.
Talán akkor, amikor a kánikula volt. Lehet ettől?
Szűrés, tápozás, CO2 beoldás nem változott, csak a fényem lett több.
 
Lehetséges, hogy a hydrocotile japanomat a rili garnélák eleségnek nézik?

3 napos a kis bokor, de valahogy kisebbnek látszik, és az alján kicsit át vannak lyukasztva a levelek. Inkább lyukaknak tűnnek, mint a környezetváltozás okozta levél elhalásnak.

Sajnálnám, mert felül meg már elkezdett nyújtózkodni a red moor felé.
 
Nekem sajna nem nagyon akar nőni kb 1 éve van és csak szenvedett a talajon gondolom kevés volt neki a fény, most felkötöttem egy fára az aki közepére vízfelszíntől kb 10 cm-re, elkezdett növögetni de elég kis csenevész leveleket hoz.
Most várok, hogy mi lesz az eredmény :)
 
Mar latom hogy ezzel a novenyel sok gondom lesz, mert 2 hetes az akvarium de a tobbi novenyhez kepest iszonyatosan no. A kerdesem az lenne hogy mi a titka a szep egybefuggo aljzatnak, suru nyiras, mert nalam most felfele is hozza a nagyobb leveleket.
 
Back
Oldal tetejére