• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Hydor flo

hzshalas

Főkertész
Elmés kis szerkezet amit nem csak tengeribe ajánlanak.
jw7c.jpg

Egy kis leírás:
"Külső szűrőhöz csatlakoztatható többfunkciós levegő diffusor.
A termék 2005-ben megnyerte a minden évben megrendezett szakmai "OSCAR-DÍJ"-at. Hatékonyságával, és egyszerűségével mindenki számára nélkülözhetetlen termék. A szerkezetet az akváriumban egyébként is működő külső szűrő kimeneti ágára kell rögzíteni, a vízfelszín közelébe. A készletben több adapter is található. A diffusor a szűrőből kiáramló víz hatására 360°-ban forog, ami a természeteshez hasonló hullámmozgást eredményez. Ennek igen fontos szerepe van az intenzív gázcserében(plusz oxigén bejuttatás, CO2 kiengedés). A szivacs ( BIOFLO ) hozzáadásával javul a szűrésünk hatékonysága, hiszen a félnedves-félszáraz szűrőfelület ideális hely az aerob baktériumok számára, és ezenkívül felveszi magára a veszélyes olajhártyát is, ami kialakulhat a vízfelszínen. A 360° áramlást a kimenő víz biztosítja, nincs szükség külön áramfelvételre. Ha olyan belső, vagy külsőszűrőhöz csatlakoztatjuk, aminek levegőporlasztási funkciója is van, a készülék képes a levegő továbbítására, így az oxigén beoldás is egyben megoldott."
A neten sok videó is fellelhető a termékről. Valakinek tapasztalata van esetleg róla?
 
Gondoltam , lassacskán frissítem a hozzászólásom :)
Közeleg az idő egy ilyen beszerzésére. (A GA esetleg nem gondolkodik az árusításon?) Szivaccsal ellátva ugyan nem olyan diszkrét, de ha azt nézem az eheim skimje se láthatatlan. Ízlések és pofonok. A kezdeti időkben megjelenő olajfoltot -állítólag- igen hatékonyan eltávolítja. A szivacs a fejjel szépen lassan forog és összeszedi a felszíni hártyát. Amikor pedig a szivacsra már nincs szükség marad a fekete forgófej. Szerintetek?
84nsudulacsa5wkzg.jpg
 
Nekem van egy ilyenem. Leszedtem egy idő után. Az volt a problémám vele, hogy ahogy a szűrőnek csökken az áramlási sebessége, úgy egyre kevésbé hajtja meg a forgó szivacsot és végül megáll. Mondjuk lehet, hogy ilyenkor már nekem is lépnem kéne, és tisztítanom a szűrőt. Beállítom ismét, hátha nagyobb szerencsém lesz vele.
 
Gondoltam csinálok egy kis videót, hogy milyen is a Hydor flo amikor vízcsere alkamával a vízszint felett van. Egy 2075-ös nyomja rajta keresztül a vizet, félgázon:
 
Back
Oldal tetejére