• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Hunger for Infinity

3 nap távollét után ami friss szemmel látszik az akván: elkezdett jönni a zöld pontalga,a gyep sűrűsödik, a bucék minden levelüket elmállasztották (de már hozzák az újakat), és hiányzik valami rajhal mert nyomasztóan mozdulatlan az egész. :)
De nem sietem el, mert hamar munka ritkán jó. :D Addig sem szarják össze a homokot meg a mohákat. :)
 
Még nem, 8 nyomás micmac megy bele naponta és 6 nyomás seachem carbo.

Foszfátot holnap csekkolok, és elkezdem emelni 1,5ppm-re.
 
Három hetesek vagyunk:

33467038516_b2b7e44f69_z.jpg2017-03-18_01-24-23 by Attila Szántó, on Flickr

Nyilván hol a legsűrűbb a gyep? Bal hátul, ami nem látszik szemből. :) A bal hátsó http://www.greenaqua.hu/hu/eleocharis-acicularis-green-aqua.html?nosto=nosto-page-search1 elég lassan akar magára találni, de nem barnul/mállik szóval egy hetet adok neki és nekilódul.
Jobb előre ment a GA-s cranata, na ott azért olyan foghíjas, mert semmi nem maradt meg belőle, Tropicás meg durran befele mint állat...

Zöld pontalga jön (foszfát belövése 1 ppmre folyamatban), lassan időszerű lenne egy szűrő+csőpuceva, meg berakni a perlont és a purigent a két szűrőbe, de lusta vagyok + a kisebbik gyereknek fertőző szájgyulladása van, három napja nem alszunk szóval most nincs kraftom nekiállni. :(
 
Nem vagyok én ehhez hozzászokva: reggelre egy törpe cory és egy algázógéb is az akva mellett hevert holtan, kiugrottak.

Hogy miért? Passz.
 
Na 0,4 ppm a foszfát, megy felfelé, nyilván a talaj szittyózza befelé, ma megint adagoltam, holnap megint mérek.

(Egy löttyintésre akkora adagot adok, amennyi elvileg 0,8 ppm-el tolja fel a 300 litert... :) )

Egyre jobban zavarnak a súlyozó térkövek, jövő héten lehet kikapom, négy hét alatt csak szívtak magukon eleget a fák... vagy ne kísérletezzek, adjak neki még két hetet?
 
Na 0,4 ppm a foszfát, megy felfelé, nyilván a talaj szittyózza befelé, ma megint adagoltam, holnap megint mérek.

(Egy löttyintésre akkora adagot adok, amennyi elvileg 0,8 ppm-el tolja fel a 300 litert... :) )

Egyre jobban zavarnak a súlyozó térkövek, jövő héten lehet kikapom, négy hét alatt csak szívtak magukon eleget a fák... vagy ne kísérletezzek, adjak neki még két hetet?
Finoman próbáld leemelni róla, akkor meglátod, hogy a fa hogyan gondolja. Ha jönne felfelé, akkor visszarakod.
 
Ennél bonyolultabb a dolog. Fbsel van ragasztva egymáshoz sok minden, nem úszik fel rögtön a fa. Lehet, hogy csak pár órával később, mondjuk éjjel gondolja úgy, hogy a fa felhajtóereje erősebb mint a ragasztó.
 
Ennél bonyolultabb a dolog. Fbsel van ragasztva egymáshoz sok minden, nem úszik fel rögtön a fa. Lehet, hogy csak pár órával később, mondjuk éjjel gondolja úgy, hogy a fa felhajtóereje erősebb mint a ragasztó.
Uhh, akkor viszont adj neki még időt. Fő a biztonság. 2 hetet kibírsz még?
 
Ennél bonyolultabb a dolog. Fbsel van ragasztva egymáshoz sok minden, nem úszik fel rögtön a fa. Lehet, hogy csak pár órával később, mondjuk éjjel gondolja úgy, hogy a fa felhajtóereje erősebb mint a ragasztó.
Ha le van ragasztva nem is kellett volna súlyozó! Szerintem simán kikaphatod.
 
Itt a fórumon többekkel is előfordult hogy elengedett a ragasztás... ettől félek én is. :D

Kap még két hetet.
 
Back
Oldal tetejére