• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Hungarian Aquascaping Contest 2011 (HAC)

Szeretnéd, ha a 2012-es HAC-on nemzetközi mezőny lenne?

  • Igen, szerintem sokat emelne a verseny presztizsén és színvonalasabb akváriumok születnének. Én is j

    Votes: 7 15.9%
  • Nem, a külföldiek mindent megnyernének, elveszté az értelmét, hogy nevezzek

    Votes: 29 65.9%
  • Talán, nem tudom mennyiben változtatná meg a korábbi verseny hangulatát.

    Votes: 8 18.2%

  • Total voters
    44
A. Kavicsos said:
Most sikerült a Picassáról kimenteni egy boritékba ( a Desktopba).
Az előző két próbálkozásom viszont nem tudom törölni a képfeltöltés rublikából!
Maradt két lehetőségem, csak hogy ellenörzöm hogy tényleg átjutnak a képek?

A végén a spam szűrésnél a két szó között kell kihagyni közt, vagy egybe kell írni?

Köszönöm!
Talán sikerült!

A.ttila

Újra tallózd a képeket és magától kicserélődik ;)
Szünet kell a két sző között.
 
A héten sok akvárium nevezés érkezett, de még mindig messze vagyunk a múlt évi rekordtól. Igaz sok akváriumot még nem látok, amit tudom, hogy beküldtök majd.

Szóval hajrá! Tessék fotózni és beküldeni. Szeretnénk azt a sok sok nyereményt szétosztani december elején. Rajtatok a világ szeme! ;) :angel:
 
Vik, legrosszabb esetben én magamra vállalom azt a sok ajándékot!!! :mrgreen: :mrgreen:
 
Fotó ügyben kérdést intéztek hozzánk, így itt válaszolnék, mert mindenkit érint a dolog és sok az új nevező.

Szabad e publikálni a versenyfotókat a verseny előtt, közben stb?

Igen. A HAC nem tiltja ezt a dolgot. A képet publikálhatod, felteheted a fórumra, bedobhatod más versenyre is közben, amit szeretnél. Más kérdés, hogy többen esetleg azért rejtegetik, hogy legyen egy kis meglepetés a végére, vagy épp a versenytársak ne érezzék biztonságban magukat. ;) Ha fel szeretnéd tenni a fórumra, semmi gond.
 
Egy kérdéssel fordulnék hozzátok. Az ADA szponzori szándékát jelezte a versennyel kapcsolatosan, de egy dolgot kért cserébe. Hogy minden akváriumot nevezzünk az IAPLC-re is. Erre ki kellett volna egészíteni a szabályt korábban, de sajna későn jött a megkeresés.

Tehát a kérdésem, elküldhetjük e a képeket automatikusan az ADA-nak jövő év májusában? Indítottam egy szavazást a topikban hogy könnyebb legyen a válasz.

2 aggodalmam van, ha komolyan versenyezne valaki.
- Mi van, ha jövőre is csak 1 akváriummal indulhat az ember hivatalosan? És mást küldene a pályázó, mint a HAC-ra.
A bevált gyakorlat szerint ezt csak álnéven lehetne megtenni, de megoldható.
- Mi van ha az IAPLC-re egy jobb formába került az akvárium és az új fotót szeretné beküldeni valaki?
Szerintem ez is megoldható, ha mi küldjük, akkor cserélhetjük a fotót beküldés előtt természetesen.

Tehát szavazzatok, ti hogy érzitek?
 
Balázs ránézett az idei nevezésekre és a követketkező érdekes statra hívta fel a figyelmünket:

Most nézem, hogy 5 nappal a nevezési határidő előtt 23 nevezőnk van. Tavaly 5 nappal határidő előtt 15 volt.

Tehát eddig jól állunk, de azért reméljük sok akvárium jön még a következő 1 hétben :thumbup:
 
viktorlantos said:
- Mi van ha az IAPLC-re egy jobb formába került az akvárium és az új fotót szeretné beküldeni valaki?
Szerintem ez is megoldható, ha mi küldjük, akkor cserélhetjük a fotót beküldés előtt természetesen.

Tehát szavazzatok, ti hogy érzitek?

Szerintem ez okozza a főbb gondot.
Ha lelevelezitek azt, hogy a HAC-ra nevezett személyeknek kell csak nevezniük úgy, hogy ha nem nevezne az IAPLC-re, akkor automatikusan megy a jelenlegi kép, ha meg igen akkor legyen lehetőség újabb kép feltöltésére, akkor szerintem ez így mindenkinek megfelel.

Különben meg nem is értem a lényegét a kompromisszumnak. Náluk a mennyiség a lényeg?
 
Hát érdekes dolog ez a szám téma. Ha kezedbe veszel egy Contest bookot, te is láthatod, hogy az 1600 nevezőből mondjuk az első 1000-ben többségében nagyon jó akváriumok vannak, utána már nagyon higul a dolog. Akkor meg miért?

Nagyon nehéz minden évben durrantani és hozni egy elképesztően nagy számot. Ebben rengeteg segítsége van az ADA-nak, természetesen mi is.
Csak a nevezők száma számítana? Biztosan nem, bár kommunikációban sokat segít. Tarthatnák kicsiben valóban csak az eliteknek a versenyt, de ezzel csak presztizst építenének, pedig nekik nem ez az elsődleges céljuk.

Ahogy a mi kis országunkban is meg kell vívnunk a hobbi sikerességéért, nekik is meg kell vívniuk világméretű harcukat, hogy a hobbit mozgásban tartsák. Biztosan van mögötte üzleti szándék is, de azért abban biztosak lehetünk, hogy az 1600 indulóból kb 10-20% használhatja csak a termékeik egy részét. Ez nem sok. Az ADA folyamatosan azon dolgozik, hogy a növényezés legalább olyan népszerű legyen, mint a tengeri akvarisztika.

- ide beszúrnék egy gondolatot, amit az ELOS vezérrel beszélgettünk korábban. Ő említette, hogy vannak országok köztük a legnagyobbak USA, Oroszország ahol a növényezés egyszerűen nem működik. Szinte csak tengerit adnak el. Perzse mindkét országban promózzák a növényezést és ikonikus alakok és cégek is vannak, de a piac méretéhez képest elenyésző.....

Szóval nem azt kell nézni, hogy minden akváriumot be akarnak rángatni, amiben akár 1 szál növény van, inkább azt, hogy egyre több országot akarnak bevonni a vérkeringésbe. És ezekben az országokban utána elindul valami. Ahogyan nálunk is. Több nevezés érkezik és előkerülnek izgalmas és tehetséges munkák is, akik korábban esetleg nem voltak.

Részemről, örülök, hogy így állnak hozzá és lehetőséget adnak mindenkinek. Különben minden évben csak Cliff Hui és Dave Chow munkáit láthatnánk, ami ugyan fenomenális, de a változatosság és sokszínűség sosem árt.

UI: a végére egy poén ;) Mindenévben vannak olyanok, akik pont a fenti számvadászat miatt pofátlan dolgokkal indulnak a versenyen, hátha jó helyezést érnek el. Az idei bestof az utolsó helyezet lett, amire talán Dani hívta fel a figyelmet. A pali egy full zöld pont algás akváriumot küldött be. De úgy képzeld el, hogy az egész üveg tele volt algával, nem látszódtak a növények. Ezt kockára nyírta az üvegen. ;) Ha a kezetekbe akad a könyv érdemes megnézni. :p
 
Vik, a szponzori szándék pontosan mit jelentene? Hogy materiálisak legyünk! :mrgreen: Egyébként részemről mehet, max annyi kikötéssel, hogy ha ugyanaz az aki maradna a nevezés jövőre, de lenne benne 1-2 változtatás, vagy csak egyszerűen sikerülne jobb képet csinálni, akkor lehessen pikcsört cserélni a nevezésben! ;)
 
attibva said:
Vik, a szponzori szándék pontosan mit jelentene? Hogy materiálisak legyünk! :mrgreen:

Minden nevező kap egy ADA bögrét, és egy ADA matricát :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
kisszsu said:
attibva said:
Vik, a szponzori szándék pontosan mit jelentene? Hogy materiálisak legyünk! :mrgreen:

Minden nevező kap egy ADA bögrét, és egy ADA matricát :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
És az első 50 helyezett Super Jet szűrőjét még nem is említettük. :angel: :lol:
 
Mty0018 said:
kisszsu said:
attibva said:
Vik, a szponzori szándék pontosan mit jelentene? Hogy materiálisak legyünk! :mrgreen:

Minden nevező kap egy ADA bögrét, és egy ADA matricát :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
És az első 50 helyezett Super Jet szűrőjét még nem is említettük. :angel: :lol:
Az 51. hogy kikészülne már :D
 
attibva said:
Vik, a szponzori szándék pontosan mit jelentene? Hogy materiálisak legyünk! :mrgreen: Egyébként részemről mehet, max annyi kikötéssel, hogy ha ugyanaz az aki maradna a nevezés jövőre, de lenne benne 1-2 változtatás, vagy csak egyszerűen sikerülne jobb képet csinálni, akkor lehessen pikcsört cserélni a nevezésben! ;)

A szponzoráció még kérdés. A nagy cégekkel, plána ha külföldiek nem egyszerű. Gondolom adnának valami apróságot a nyerteseknek. Vagy olcsóbban vehetnénk meg és adhatnánk oda stb mint a Tropica-nál.... Szóval nem tudom még.
 
Sajnos én voltam a másik aki a nemre kattintott. Az ok, az hogy egyszer már neveztem oda az akváriumot és a HAC-ra is az IAPLC-s képet küldtem így galiba lenne belőle a másik ami most engem nem érint, hogy addig elég sokat változhat az egész akvárium jó esetben a jobbik irányba és ott akár eredményesebb is lehet az újabb képpel mint a HAC-ossal.
A megkereséshez egyébként grat. :clap:
 
Sziasztok!

Mit szólnának ha meglátnák a belső szűrős akváriumaim eggyikét?!
Nem hiszem hogy mindenáron minden akvárium kell oda neki!
Esetleg kéne egyezkedni és egy határvonalat húzni (pl: első tíz)!
Nem szívesen nézegetném az utolsó helyeken az akváriumomat és arra gondolni hogy a többség ezt mondja magában:
ez meg hogy képzelte, hogy egy ilyen akvárium ilyen ragos versenyen megmutatható!?
Holott magamtól nem nevezném!

A nemzetközi versenyen legyen a minőség a lényeg!

Üdv! A.ttila
 
Jó megoldás még az lehet mint az AGA-n, hogy bepipálhatod, hogy akarod-e, hogy automatikusan nevezzen IAPLC-re is.
 
Arról nem is beszélve, hogy ha jól emlékezem az előző évben indított akváriumok rögtön hátránnyal indulnak!
 
Ennek így már tényleg nincs is értelme, eleve hogy ha jól tudom nem is lehet publikálni az IAPLC-s képeket a verseny előtt. És mivel a HAC jóval előbb van ezért úgy is nyilvánosságra kerül. Vagy a HAC-os eredményhirdetés is csak a jövő évi IAPLC után lesz?
Nem is értem.
Meg ha az összes nevező közül 1 ember nem engedi hogy tovább menjen már bukott az egész, nem hinném, hogy a többség dönt most jó lenne.
Na mind1, ha rosszul látom, akkor bocs.
 
HoZee said:
Ennek így már tényleg nincs is értelme, eleve hogy ha jól tudom nem is lehet publikálni az IAPLC-s képeket a verseny előtt. És mivel a HAC jóval előbb van ezért úgy is nyilvánosságra kerül. Vagy a HAC-os eredményhirdetés is csak a jövő évi IAPLC után lesz?
Nem is értem.
Meg ha az összes nevező közül 1 ember nem engedi hogy tovább menjen már bukott az egész, nem hinném, hogy a többség dönt most jó lenne.
Na mind1, ha rosszul látom, akkor bocs.

oRphEus tavaly HAC-n első lett és igen csak szép eredményt ért el az IAPLC 79 lett!
 
Back
Oldal tetejére