• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Hungarian Aquascaping Contest 2011 (HAC)

Szeretnéd, ha a 2012-es HAC-on nemzetközi mezőny lenne?

  • Igen, szerintem sokat emelne a verseny presztizsén és színvonalasabb akváriumok születnének. Én is j

    Votes: 7 15.9%
  • Nem, a külföldiek mindent megnyernének, elveszté az értelmét, hogy nevezzek

    Votes: 29 65.9%
  • Talán, nem tudom mennyiben változtatná meg a korábbi verseny hangulatát.

    Votes: 8 18.2%

  • Total voters
    44
Mty0018 said:
A tropicát meg pont kérdezni akartam, hogy most ott a tropical fisch-t értitek-e, vagy ti partizánkodtok fedőnéven a meglévő mellett, vagy mi van :mrgreen:

Ez is egy változás a korábbi évekhez képest. Mivel mi is hivatalos Tropica képviselet vagyunk a növény szponzorációt meg tudjuk oldani, de megkerestem az anyacéget.
Így most közös erővel szponzoráljuk az eseményt és részt vesz benne a dán anyacég is. Tehát Green Aqua és Tropica DK biztosítja a növény nyereményeket. :thumbup:
 
Több okból örülök, hogy minden felkért külföldi növényfej és persze Orpheus vállalta a bíráskodást.

1. Mindannyiuk véleménye azt gondolom, hogy nagyon tanulságos lesz az értékelésben.
2. Mindenki más látásmódot képvisel
3. Nem lehet elfogultsággal vádolni a zsűrit ;)
4. Nemzetközileg is nagyobb visszhang várható.

Hajrá HAC! :clap:
 
Nigro said:
Több okból örülök, hogy minden felkért külföldi növényfej és persze Orpheus vállalta a bíráskodást.

1. Mindannyiuk véleménye azt gondolom, hogy nagyon tanulságos lesz az értékelésben.
2. Mindenki más látásmódot képvisel
3. Nem lehet elfogultsággal vádolni a zsűrit ;)
4. Nemzetközileg is nagyobb visszhang várható.

Hajrá HAC! :clap:

Hajrá :)
 
Örömmel jelentem, hogy új támogató csatlakozott a szponzorok táborához.
Az E-PET Sera és Happy Life termékeket ajánlott fel a legjobb kertészeknek!
A verseny oldalát hamarosan frissítjük és aktualizáljuk.

A szponzorációt és a felajánlásokat természetesen köszönjük :clap: :thumbup:

Lassan teherautó kell hogy haza tudjátok vinni a sok szajrét :lol: :angel: :thumbup:
 
:twisted:

HAC-2011.11.11.jpg




Hogy álltok? :)
 
Ütős lett ;) A felkészültségi szintet inkább hagyjuk... :? Még akkor is ha költői kérdés :)
 
egyből ez jutott eszembe: "hát lehetne eggyel jobb, de nem kegyetlenül k*rva rossz, hanem aránylag GERONIMO" Babi néni :lol:
 
Nigro said:
Mi a baj? Még azért van idő.

Időhiány miatti elhanyagoltság!

Azért annyira nem súlyos a helyzet! :think: Hétvégén megollózom és még a hátralévő idő lehet hogy pont elég lesz! :thumbup:
Némi alga azért fog maradni szerintem! Fotó tuti utólsó este!
 
Május óta megvan a kép, szóval jól :) Amúgy meg hagyjuk :roll:
 
A többieknek pedig hajrá! Most hogy túlvagyunk a Terraplaza kiállításon, minden figyelem a HAC felé irányul. Folyamatosan érkeznek a nevezések, de még mindig van egy kis idő a finomításokra.

Drukkolunk nektek :thumbup:
 
Nigro said:
Mi a baj? Még azért van idő.
Még van? Akkor jó, mert én ma rendeztem be (ebben a hónapban talán harmadjára, egyik sem tetszett + víz is megzakkant a szőlőtőkétől) :)
 
Távirati irodánkhoz közérdekű kérdés érkezett. Gondoltam megosztom, hátha más is bizonytalan a témakörben. :angel:

A HAC-ra tekintettel szeretném megkérdezni,hogy ilyet lehet-e csinálni?
Megnyitom a képet a képfeldolgozóban,majd kijelölöm az aki körvonalát. Csinálok egy inverz kijelölést,majd a kontrasztot ráhúzom,a fényerőt meg le.
Ezt kétszer kell megcsinálni ,hogy ki legyen takarva minden. Ezáltal magához az akihoz nem nyúlok,csak előzetesen beállítom a színegyensúlyt,élesítek,stb.
Ha jól tudom fényerőt,kontrasztot lehet egyébként is állítani,tulajdonképpen ezek vannak módosítva az egyész képen az élesítésen, egyéb képminőség javításon kívül .
Zajt szűrni lehet-e?

A fenti dolog a zavaró háttér kitakarása miatt kellene gondolom.
Mivel több fotót lehet beküldeni a versenyre és a fotók között előfordul a szögből fotózás, ahol megoldhatatlan időnként a rendes kitakarás ott ok.
De a fő fotón próbáljátok megoldani sötétítéssel, kartonnal stb. És az aki fotóját megvágni. Ha szemből fotózol és megvágod az üvegnél, akkor nem lehetnek zavaró részek. A többi fotónál elnézőbbek vagyunk.

Színegyensúly, élesítés, fényerő, kontraszt, zaj szűrés lehet.
De nem lehet radírozni, eltűntetni dolgokat a képről, vagy bármilyen más módon manipulálni. Próbáljátok meg a szemből fotóra tenni a hangsúlyt, mert ez szerepel majd a weben és sok más helyen is.
 
Back
Oldal tetejére