• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Humusz\Kerti föld, mint táptalaj

Lehet kapni ültetőföldet kertitóhoz,nem tudom jobb e mint a sima föld,de gondolom valamivel ellenörzötteb a minősége.
 
Sziasztok!
Tegnap elkezdtem 200 literes akváriumomat feltölteni az aljzat florino virágföld rá mosott apró szemmű kavicsot raktam.Ezután az aljzatra ráhelyeztem egy fóliát és egy edényt.
Az akváriumot esővízzel töltöm fel.Az lenne a gondom,hogy egy kicsit mintha zavaros lenne a víz.
Arra lennék kíváncsi,hogy ha a szűrést elindítom és a növényeket beültettem akkor mennyi idő alatt fog majd a víz letísztulni?
knorbert
 
mekkora rétegben tetted rá az apro szemű kavicsot,mert szerintem min 4-5cm legyen elöl,hátul meg még több.
 
A szűrő teljesítményétől és a szűrőanyagtól is függ. Viszont nem tudom feltöltötted-e teljesen az akid. Mert ha csak pár centivel van több víz benne, mint amilyen magas az aljzat, akkor könnyebben tudsz bele ültetni, mert nincs olyan nagy felhajtóereje a víznek. Könnyebben lenn maradnak a növények és könnyebben gyökeresednek meg a talajban.
 
Félig van feltöltve az aki vízzel,de fel akarom tölteni majd teljesen és a növények,ha minden jól megy akkor majd jövő héten lesznek meg. Akkor majd úgy gondolom félig le fogom majd ereszteni és akkor ültettem majd be.Remélem majd ha ültetem lefele a növényeket nem nagyon kavarom fel a virágföldet a kavics alól.
Van valami módszer amivel szépen le tudom dugni a növényeket?
 
knorbert said:
Félig van feltöltve az aki vízzel,de fel akarom tölteni majd teljesen és a növények,ha minden jól megy akkor majd jövő héten lesznek meg. Akkor majd úgy gondolom félig le fogom majd ereszteni és akkor ültettem majd be.Remélem majd ha ültetem lefele a növényeket nem nagyon kavarom fel a virágföldet a kavics alól.
Van valami módszer amivel szépen le tudom dugni a növényeket?

Csipesz. ;)
 
Nem csináltam a földel semmit gondoltam ez nem a határban lett szedve és nincs semmi káros dolog benne,így beleraktam.Kavics nagyon sokszor át lett mosva.
majd a szűrés gondolom megoldja a problémámat.
 
A víz kezd szépen letisztulni,pedig csak belső szűrőm üzemel még.
Holnap kezdem majd összerakni a külső szűrőt,van egy gyári külső szűrőm majd ezt akarom beüzemelni,ez volt régen is az aksihoz.
 
Sziasztok!

zolim, ha eljutsz addig hogy más élőlénnyel is kipróbáld a vized, akkor hal helyett ajánlom a csigát! Kis barna csigákat szinte bárhonnan lehet szerezni, és úgy tudom ők érzékenyebbek a víz összetételére mint a halak, hamarabb mutatják ha baj van. Esetleg kisebb, de sok idő után káros koncentrációt is.
 
Sziasztok!

Én most indítottam a vasárnap egy 200 literes akváriumot.
Humuszos, tőzeges natúr virágföldet vettem, átrostáltam hogy a nagyobb darabok, növényi részek ne kerüljenek bele. 90x45 az alapterület, amin úgy 75x35 az ahol van a talaj. 10 literből felhasználtam olyan 6-7 liter körül. elválasztásnak került rá szúnyogháló, amire pedig 5-8cm sóder.
3. napon belekerültek a növények, tegnap pedig a halak. Indító baktérium, és érett/kezel vízzel töltöttem fel, és egy beállt szűrő a lelke, új aktív szénnel. Csigák a második naptól már voltak benne, semmi bajuk.
Sem színezést, sem mást nem tapasztaltam eddig. A csigák és a halak is jól érzik magukat, nem menekülnek ki a vízből, nem bujkálnak, és a halak színe sem fakult ki (neon). Továbbá intenzívebb kopoltyúmozgást sem látok, vagyis sem ammónia többlet, sem oxigén hiány nincs.
 
Hello Scar!

Kíváncsi vagyok nálad hogyan alakul a növények növekedése és mennyire válik be a szúnyogháló. Naplót indítasz?
 
Nem indítok naplót, eddig sem volt nagy sikere a naplóimnak :D Meg nem is növényes akvárium lesz, inkább halas növényes, egy kis dél amerikás biotop beütéssel. De ide mindenféleképpen beírom az eredményeket.
 
A beírásom után nem sokkal be is indítottam a az új akváriumot. látom azóta került ide pár új vélemény. Az én megfigyeléseim a következők.
Mivel mértem a víz értékeit és láttam mennyi és milyen szép akváriumokat csináltak már virágfölddel bevallom elmaradt az előzetes kísérletezés az élőlényekkel. Jelentem mindenki nagyon jól érzi magát.(garnélák,csigák,halak,növények)
A növényeknek tetszik a föld. Ami viszont fontos,az az,amit már sokszor elmondtak előttem,ide fokozottan érvényes,hogy vastag rétegben kell ráteríteni a az ültetőtalajt.Ez a 4-5cm szerintem már elég,de annyi kell,hogy legyen. Van még valami.Az amúgyis tőzeges földhöz kevertem még kb. azonos mennyiségben tőzeget. Ezt legközelebb nem teszem meg több ok miatt.
Lágyabb,lazább lett így az alsó réteg ami a szellőzés szempontjából talán jó,de a növények gyökereinek nem nagyon van mihez itt kötődniük,legalábbis nem annyira mint egyébként.Az általános talaj persze fogja őket,de jobb ha a gyökerek szinte hozzá nőnek a talajszemcsékhez.Rendesen érintkezniük kell vele,nem levelek azok,hogy elég ha csak "lengedeznek" és a vízen keresztül veszik fel a cuccot. :D Én elkövettem azt a hibát,hogy néhány helyen túl vékonyra hagytam a fedőtalajt és így nagyon festi a vizet.Főleg kezdetben.(ugye mindannyian tudjuk,hogy részben(!) ezért is használják a tőzeget az akvarisztikában vízkezeléshez). Azt nem tudom,hogy ha elég vastag rétegben terítem el a talajt akkor is jobban festette volna a vizet,de valószínűleg igen,hiszen minimális áramlás(szellőzés,"szivárgás") mindig lesz és kell is talán,hogy legyen,csak így sokkal gyorsabban és erősebben festi meg a vizet.Viszont a plusz tőzegtől nem kaptam jobb eredményt ami a növényeket illeti.Összefoglalva: Szerintem jobb híján nyugodtan használhatunk virágföldet megfelelően vastag lefedéssel. Az élőlényekre megfelelő előkészítés után nem káros.A növények tudnak vele mit kezdeni,szeretik,szemmel láthatóan jót tesz nekik.
 
Back
Oldal tetejére