• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

HUGO növényes akváriuma

HUGO

Főkertész
Sziasztok!
Úgy érzem eljött az idő!Szeretném bemutatni az akváriumomat!
méret: 78x44x30 eleje íves
szűrés: Hát a szűrés elég gyenge 2 db aquael fan-2 belső szűrő,de nemsokára lecserélem külső szűrőre
világítás: Házi 2x18w sera daylight és1x18w sera plantcolor+reflektor/napi 10 óra/
aljzat: Nincs táptalaj csak apró kavics
háttér: Fekete karton
dekoráció: Fa és kövek
vízcsere: Heti 50%
növények trágyázása: TPN-,k2so4,kh2po4,kno3,easy carbo,co2/sajnos még élsztős/
halak: 20 db kékneon,5 db Otocinclus affinis
növények: sok :D
egyéb: sok-sok redcherry és csigák

Szeretnék képeket is felrakni de nem sikerül!Esetleg ha segítenétek,mit csinálok rosszul!
 
Szia!
Én indafotót-t használok/tam.
Ott feltöltöd a képeket, "megnyitod" és rákattintasz hogy beágyazás, a BBCode-osat bemásolod ide és kész.
 
Hát én úgy szoktam csinálni, hogy az indafotóra feltöltött képre jobb gombbal kattintva a "Copy image location"-t választom, majd a bejegyzés írásakor az Img gombot megnyomva a megjelenő
b] gombbal ellenőrzöm.
 
Köszönöm a segítséget mindenkinek!!! :D
Hát nem a legjobb minőségű képek,de majd megpróbálok jobbakat csinálni!
 
Hát igen nem volt egyszerű :roll:
Most lesz majd egy nagyobb nyírás,de én pont az ilyen dzsungeles akikat szeretem!
 
Szépek a "Rotik".Feltételezem,hogy EL-el tápozol.A szűréseden tényleg lehet javítani,külsőre cserélni.De az forgatással nincs baj,nincsenek hiánytünetek.Nekem voltan effajta problémáim.
 
Szia!
Nagyon szép aki, nekem tetszik ez a nagy dzsungel. :) A rotala bokor a háttérben tényleg nagyon szép.

tibicuk said:
...Feltételezem,hogy EL-el tápozol...

Az nem EL, hanem EI - Estimative Index. :)
 
Nagyon szép egészségesek a növények gratula hozzá.

Pár napja az akvaristán láttam először már épp azt néztem, hogy egy egészséges növényes aki miért nem az akvakerteszen szerepel? ;)
Szerencsére ide is feltetted aminek nagyon örülök.

A növényeken látszódik hogy szét robbannak az energiától. Ha némi kritikával is élhetek, nekem a berendezés az amin lehetne még javítani.
Helyesebben a szűrők eltüntetésével, a rotala formázásával illetve a pepita kavics "elrejtésével" sokat lehetne segíteni a látványon.

A kavicsra jó példa amit Tibi csinált az aksijával. Nála is ilyen pepita kavics volt.
viewtopic.php?f=11&t=224

Egyébként gratula.
 
Kösz Viktor!
Hát igen a pepita kavics.Le fogom cserélni csak már nem akarok hozzá nyúlni.Majd amikor átformázom ;)
Rotala formázásra várok tanácsot :D
 
Még régebben N-dee küldött pár fotót egy növény nyírásról szóló posthoz. Sajna a post még nincs kész, de a fotókat beszúrom ide, mert nagyon szemléletesek.

nyiras-1.jpg


nyiras.jpg


A lényeg, hogy bátran nyírd meg. Ahol vágtad, ott rendszerint dupla hajtást hoz. Ezért az igényeltnél alacsonyabbra vágd.
Az első kép a kupola formázást szemlélteti, a második egy ügyes trükk, hogy dúsuljon is és ne mutasson olyan csúnyán, kopáran nyírás után.
 
Huh ezt a postot már tök régóta várom (valahol már említetted egyzer Nigro) Remélem hamarosan meg tudod írni és kiteszed az oldalra.

Hugo szép az akid tetszik nagyon. A rotala nyírásával én is állandóan kínlódok. Múltkor egy drasztikus visszavágásnál majdnem sikerült kinyírni az egészet, de szerencsére maradt azért néhány szép szál. Azóta óvatosabban nyírom én is.
 
Bár nem magyar nyelvű cikkek, de érdemes átfutni.

Nem igazán van aranyszabály a formázásra. Olyan alakúra nyírod ami a legjobban illeszkedik az akidhoz. Persze érdemes úgy nyírni hogy az akid minnél jobban térhatású legyen. Legyen a növényzetnek mélysége stb. Rossz nyírással könnyen agyonvághatod a látványt.

De tény hogy ritkán tudod hosszú időn át ezt a tökéletes állapotot tartani ezt a növényt..
A növény felkopaszodik, a nyírás miatt esetleg bestresszel és bealgásodik stb. Azért pörgesd át ezeket:

http://www.aquascapingworld.com/magazin ... lants.html
http://www.aquajournal.net/na/layout/006/index.html
http://www.aquatic-gardeners.org/stemplants.html
http://mralgae.blogspot.com/2008/01/pla ... uning.html
 
szia hugo.
nekem nagyon tetszik az akva. a moha nagyon szép :shock: : )
a rotalánál nem kell izgulni. nyírsz egy formát és visszadugdosod a levágottakat a talajba.
nagyon szép lesz . sok sikert.
art.
 
Back
Oldal tetejére