• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Huangshan-Tiandu-fen

Amazonia VS Tropica


  • Total voters
    14
  • Poll closed .
Üdv.
UPDATE.Azaz lámpa csere folyamatban,avagy ma jött meg a vágottszemű Jézuska [emoji16]
Régóta tervezem már hogy váltani kellene lámpát,tudjátok babyfény [emoji39] ,most igen jó áron jutottam ehhez a lámpához,így most tesztüzem folyik.
Azt már 2,5 óra után le tudom írni hogy maxon járatva a lámpát egy kontakt grill a teteje és a tápja is melegszik egy hangyányit.Persze nem olyan mértékben hogy az egyenlőre zavarjon de már berendeltem hozzá egy 8A os verziót biztos ami biztos.
No de a lényeg,a fényerő,39 watt al,80 % on is kb a 2x24 watt 1,5 szerese,döbbenet mennyivel másabb az akvárium ilyen fény alatt,egyszrűen minden "ragyog" a halak színét már le sem írom.
És ahogy fodrozódik a víz iszonyat árnyjáték van,szóval tettszik.
Mint írtam tesztüzem van.[emoji6]

View attachment 22664

Nálam már megy egy pár hónapja. Én 2 fokozattal viszább vettem az erejéből. Az alga se támadt annyira és a lámpa is normális hőmérsékletű maradt. Nekem nagyon bevált. Végre valami esztétikusabb dolog van az akvárium felett :) Szerintem Te se fogsz csalódni benne ;) :)
 
Milyen a tetejének a kialakítása? Van lehetőség "megpatkolni" valami extra hőelvezető bordázattal?
Pont azért nehézkes, mert már eredetileg is bordázott, viszont az aktív hűtés egy-két kis méretű ventiltorral megoldható, ha ha valaki ilyen úri bolondságokra vágyik. :)
Szerintem egyszerűbb egy fokozattal lejebb venni, és csak a gofri sűtésre felpöckölni... :D

A HAC-ig már szemből nem kapunk képet?


Tapatalk-kal küldve...
 
Tavaly is ajánlkoztam hogy felteszek egyet - kettőt, ha neked nincs már kedved hozzá, van pár fotóm, szívesen bedobok párat
Na?
Most szigorú leszek nem mintha lenne takargatni valóm :D szóval köszönöm Gábor de ne :stop:,tartom magam a hagyományhoz majd a galériában megnézhető lesz :)
 
Most szigorú leszek nem mintha lenne takargatni valóm :D szóval köszönöm Gábor de ne :stop:,tartom magam a hagyományhoz majd a galériában megnézhető lesz :)
Tavaly is bedőlt valaki (keresd vissza), most külön örülök hogy téged sikerült rászednem. :devil::D
 
Üdv.
UPDATE.Azaz lámpa csere folyamatban,avagy ma jött meg a vágottszemű Jézuska [emoji16]
Régóta tervezem már hogy váltani kellene lámpát,tudjátok babyfény [emoji39] ,most igen jó áron jutottam ehhez a lámpához,így most tesztüzem folyik.
Azt már 2,5 óra után le tudom írni hogy maxon járatva a lámpát egy kontakt grill a teteje és a tápja is melegszik egy hangyányit.Persze nem olyan mértékben hogy az egyenlőre zavarjon de már berendeltem hozzá egy 8A os verziót biztos ami biztos.
No de a lényeg,a fényerő,39 watt al,80 % on is kb a 2x24 watt 1,5 szerese,döbbenet mennyivel másabb az akvárium ilyen fény alatt,egyszrűen minden "ragyog" a halak színét már le sem írom.
És ahogy fodrozódik a víz iszonyat árnyjáték van,szóval tettszik.
Mint írtam tesztüzem van.[emoji6]

View attachment 22664

Ez az A601-es versenyző? (lámpa) Nekem is hétfőn jött a vágottszeműjézuska, A401-el, hasonló tapasztalatok vannak, elmegy szobafűtésnek. Nyáron mi lesz ezekkel..
 
Ez az A601-es versenyző? (lámpa)
Igen a ez a 60 cm akváriumra való.

hasonló tapasztalatok vannak, elmegy szobafűtésnek. Nyáron mi lesz ezekkel..
Kicsit olvasgattam külföldi fórumokat is ezekkel a lámpákkal kapcsolatban de szinte mindenhol leírták ezt a tapasztalatot.
Nem aggódom,mert nagyon sokat értékesítettek belőle meg hát ez nem ADA minőség de fényben számomra több mint elegendő.
Már megrendeltem hozzá a nagyobb 8A es tápot meg a távolról is vezérelhető dimmert,ezek lesznek rajta majd cserélve.
Nyáron nem aggódom mert a víz felé nagyon kevés hót adnak le azt meg elintézi az ISTA csodaventi.
Felfelé meg adja csak le a hót max nem 50000 óra lesz az írt élettartam hanem 30000 óra ez kiszámolva napi 6,5 óra világítással 4615 nap ez évben nézve 12,5 év addigra meg már csak vesz egy másikat az ember :D
 
Bocsi az offért, de lemérnéd nekem, hogy a plexi "talp" alatt a két köröm között ami tartja a lámpát mennyi hely van a talpkivágás és az üveg teteje között? Már ha érthető amit írtam. :D
Csak azért kérdezem hogy elfér-e alatta az üveg ki- és befolyó... ezért nem vettem eddig ilyen pilácsot. :( Mert jobboldalt van nekem mindkettő.
 
Bocsi az offért, de lemérnéd nekem, hogy a plexi "talp" alatt a két köröm között ami tartja a lámpát mennyi hely van a talpkivágás és az üveg teteje között? Már ha érthető amit írtam.
Fáradt vagyok nem értem :confused:,de nekem is ott vannak és a lámpa középen bőven elfér mert nem széles ;)
 
Erre gondolok:

30975255863_ffdfbc13e3_z.jpgIMG_0671_zps13e91b6d by Attila Szántó, on Flickr

Mert ha leméred a lyuk magasságát, akkor meg tudom mérni hogy elfér-e alatta az üveg cső U kanyarja. :)
 
Erre gondolok:

View attachment 22765IMG_0671_zps13e91b6d by Attila Szántó, on Flickr

Mert ha leméred a lyuk magasságát, akkor meg tudom mérni hogy elfér-e alatta az üveg cső U kanyarja. :)

Ezen nincsen lyuk, olyasmi megoldás, mint az up aqua pilács, vagy a twinstar. Mármint méretügyileg. Ez nem az aquasky klón.


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére