• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Hordalék

Luigi13

HAC különdíj
Sziasztok!

A Válaszút utódjaként bemutatnánk új művünket, a "Hordalék"-ot.

Csak a rend kedvéért az adatok:
200 liter, 100x45x45 opti akvárium 10-es üvegből
Eheim 2075 full biológiai töltettel
Odyssea 4x24W (ez változni fog)
nagynyomású CO2 rendszer atomizerrel

a jól bevált Green Aqua Micro Macro tápozás
bazalt aljzat
sok Red Moor fa

Sokat tanakodtunk, hogy mi legyen a következő építmény és elég tanácstalanok voltunk. Nem akartunk szakítani a hagyományokkal, miszerint fás, sok növényes akváriumot szeretnénk. Azután a GA-ban járva megláttuk, hogy érkezett egy csomó fa dekor. Ezek egy halomba rakva nagyon megtetszettek. Ez adta az alapötletet.

Mivel nem akartunk talajba ültethető növényeket, így a bazalt aljzat mellett döntöttünk, különböző méretben:
30437847586_634ccd95b6_b.jpgIMG_20161014_145727 by Lovas Attila, on Flickr

A fákat a hátfal tetejéig felhúztuk:
30437846766_4eebe50fc2_b.jpgIMG_20161014_151729 by Lovas Attila, on Flickr

alakul a "Hordalék"
30357342162_997863b18c_b.jpgIMG_20161014_151824 by Lovas Attila, on Flickr
 
Izgalmas kezdet a sok fával és a merész bazalt aljzattal :) Kíváncsi vagyok mit hoztok ki belőle, hogyan kezelhető a talaj hosszú távon. A red moor gyökerek mutatósak, de az elrendezés nekem még picit szabályos ;)
 
Izgalmas kezdet a sok fával és a merész bazalt aljzattal :) Kíváncsi vagyok mit hoztok ki belőle, hogyan kezelhető a talaj hosszú távon. A red moor gyökerek mutatósak, de az elrendezés nekem még picit szabályos ;)
Köszi! A növényekkel másképpen fog kinézni.;)
Az első képnél azt hittem óriás sulawasi akvárium készül :)
tippelhetek hogy buce-k is kerülnek bele bőven? :LOL:
Egyenlőre maradunk a meglévő kis sulás akinál, ezzel más volt a tervünk. Némi buce csak kerül bele valahonnan.;)
 
Kicsit emlékeztet a gömbhalas akváriumotokra. Nem költöztettek be néhány tucat gömböcöt ebbe a medencébe?
Egyébként milyen halat terveztek bele?
 
Tényleg kész,:eek: esetleg amin a későbbiekben alakítanék az a közép tengelyes szimmetria. Vagy nagyon megerősíteném, hogy úgy tűnjön csak tükrözve lett az egész, vagy pedig gyengítenék rajta, most a kettő közötti állapot van, persze ha bármelyik növény csak egy kicsit is növekszik, egyből más lesz minden. Nagyon klassz lett. Hol voltak eddig ezek a növények?
 
Szinte szóhoz sem jutok annyira tetszik, de muszáj írnom mert a tetszik gobot csak egyszer lehet megnyomni.(y)(y)(y)(y)(y)(y)
 

Hasonló topikok

Válaszok
419
Megtekintések
40K
Back
Oldal tetejére