• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Hőmérséklet

-véletlenül rossz hozzászólásra válaszoltam-
Köszönöm az infót. Olvasgatva a fórumot a különböző technikákról egyre jobban megerősödik a véleményem atról, hogy nagyon jól sikerült méreteznem a szekrényem tervezéskor.
Meég ha benne nem is, de hátul el fog férni. Van úgy 10-12cm helyem a faltól.
 
Miért, akkor mi történik? Az egy teljesen zárt rendszer, számomra nem logikus, hogy orientációfüggő lenne a működése... :eek:

Azt nem tudom, erről talán a hydort kellene megkérdezni. Mindenesetre benne van a használati utasításban, hogy csak függőleges helyzetben használható. :)
 
Miért, akkor mi történik? Az egy teljesen zárt rendszer, számomra nem logikus, hogy orientációfüggő lenne a működése... :eek:

Szerintem az történik, hogy másképp alakul a hőkülönbség. Korábban @Victor elmélkedett ugyanezen a kérdéskörön...
 
Szerintem az történik, hogy másképp alakul a hőkülönbség. Korábban @Victor elmélkedett ugyanezen a kérdéskörön...
"A" ponton belép, "B" ponton kilép a víz, a kettő között zárt térben lineárisan áramlik. Bármilyen érzékelő, fűtőszál van benne bármilyen sorrendben, a működésén (szerintem) nem TUD változtatni az, hogy vízszintesen, függőlegesen, vagy akár fejjel lefelé is helyezkedik el. Az áramlási irány megváltoztatása egyértelműen befolyásolja a működését, akár tönkre is teheti a masinát, de itt nem erről van szó. Na mindegy, maradjunk annyiban, hogy csak függőlegesen használja mindenki! ;)
 
A hőmérőm az akvárium legtávolabbi sarkában van a fűtőhöz képest. Olyan 22-23 C fokot mutat. Ez akkor most mit jelent?
Az akvárium átlag hőmérséklete attól még lehet 23-25 C a fűtő közelében? Mert a meleg ugye, mindig felfelé "száll", szóval csak nincs 22-23 C fok az egész medencében, vagy igen?
 
A hőmérőm az akvárium legtávolabbi sarkában van a fűtőhöz képest. Olyan 22-23 C fokot mutat. Ez akkor most mit jelent?
Az akvárium átlag hőmérséklete attól még lehet 23-25 C a fűtő közelében? Mert a meleg ugye, mindig felfelé "száll", szóval csak nincs 22-23 C fok az egész medencében, vagy igen?
A szűrő gondoskodik róla,hogy mindenhol egyenletes legyen a hőmérséklet.Lehet,hogy vannak tizedes eltérések a fűtő körül,de nem hiszem,hogy ez akár több fok is lenne,maximum csak rövid ideig.
 
A szűrő gondoskodik róla,hogy mindenhol egyenletes legyen a hőmérséklet.Lehet,hogy vannak tizedes eltérések a fűtő körül,de nem hiszem,hogy ez akár több fok is lenne,maximum csak rövid ideig.
Köszi, de akkor jön a következő kérdés. Tehát most a fűtő (JBL) az akváriumi talajon van elhelyezve, hogy mindenhol közel egyenletes legyen a vízhőfok.
Viszont, ha az akvárium falára tapasztom, de viszonylag közel lenne a beszívóhoz, akkor a víz kihűlne?
Értem ezalatt, pl: beállítom 27 C-re, de mivel közel lenne a beszívóhoz ezért mire átfolyik és vissza jön, már csak kb. 23 C?
Fizikálisan, esztétikai szempontok miatt csak az akvárium azon oldalára tudnám cuppantani a fűtőt, ahol a beszívócső is van. Eheim experience 350 a szűrő.
 
Köszi, de akkor jön a következő kérdés. Tehát most a fűtő (JBL) az akváriumi talajon van elhelyezve, hogy mindenhol közel egyenletes legyen a vízhőfok.
Viszont, ha az akvárium falára tapasztom, de viszonylag közel lenne a beszívóhoz, akkor a víz kihűlne?
Értem ezalatt, pl: beállítom 27 C-re, de mivel közel lenne a beszívóhoz ezért mire átfolyik és vissza jön, már csak kb. 23 C?
Fizikálisan, esztétikai szempontok miatt csak az akvárium azon oldalára tudnám cuppantani a fűtőt, ahol a beszívócső is van. Eheim experience 350 a szűrő.
Oda is rakhatod, hidd el, mivel a szűrő elegendő vízmozgást generál, mindenhol ugyanakkora lesz a hőmérséklet.
De ki is tesztelheted egy hőmérővel. Belelógatod az akváriumba itt is, ott is.
 
Köszi, de akkor jön a következő kérdés. Tehát most a fűtő (JBL) az akváriumi talajon van elhelyezve, hogy mindenhol közel egyenletes legyen a vízhőfok.
Viszont, ha az akvárium falára tapasztom, de viszonylag közel lenne a beszívóhoz, akkor a víz kihűlne?
Értem ezalatt, pl: beállítom 27 C-re, de mivel közel lenne a beszívóhoz ezért mire átfolyik és vissza jön, már csak kb. 23 C?
Fizikálisan, esztétikai szempontok miatt csak az akvárium azon oldalára tudnám cuppantani a fűtőt, ahol a beszívócső is van. Eheim experience 350 a szűrő.
Egy jól megforgatott akváriumba teljesen mindegy,hova rakod a fűtőt!:)
 
Sziasztok!
Adott egy Hydor külső fűtő,de 12/16-os csövezéshez való.Ha betenném a másik szűrőhöz (ex1200)17-es csövezéshez,nem lenne gond ,hogy leszűkítem a 17-es csövet????Köszi
 
Hidegebb vízben az algák is lassabban fejlődnek, vagy csak a növények? Vagy mivel a növények lassabban növekednek, ezért az algáknak több craft jut?
 
Mi az a minimum hőmérséklet, ami még elmegy?
Galaxy, oto, páncélos harcsa...
Meg növények.
Mostanában 23 fok körül van, fűtő nincs bent, eddig nem láttam értelmét.
25-26 fok volt fixen.
 
Back
Oldal tetejére