• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Hőmérséklet

A vízmelegítőm bepárásodott. A víz alatti részen a tetejétől kb 5 cm-re. Mit lehet ez ellen tenni? Másnál is előfordult már?
Remélem, hogy nem fog sokasodni benne a vízbuborék, pára, nehogy áramütés legyen.
 
A vízmelegítőm bepárásodott. A víz alatti részen a tetejétől kb 5 cm-re. Mit lehet ez ellen tenni? Másnál is előfordult már?
Remélem, hogy nem fog sokasodni benne a vízbuborék, pára, nehogy áramütés legyen.
Akkor az enyém is cserés,már egy ideje ez is párás:banghead:
 
Sziasztok!
Termosztátos fűtővel járt már valaki olyan szerencsétlenül, hogy egy meghibásodás miatt nem kapcsolt ki és folyamatosan fűtött?
Ki milyen márkát ajánl?
 
Köszi a gyors válaszokat.
Akkor ahogy látom nem érdemes túlméretezni a Wattokat, nehogy halászlé legyen :)
 
Szintén Aquael Comfort Zone, elpusztíthatalan (y) (60 litert fűt, 25 wattos) Tökéletesen teszi a dolgát, volt vagy 3000 forint 6 évvel ezelőtt.
Valószínűleg én is követem a példátokat, bár én 150w körüliben gondolkodom, remélem azzal sem lesz gond.
Köszönöm a tanácsokat.
 
Na igen, külső fűtő!
Én is ezt használom és nagyon szeretem! Nem foglalja az akiban a helyet, sőt, egyáltalán nem látszik.
A 200W-os fűtő folyamatos 28 C tart a 45 literes sulásban.
 
Hmm...ahogy látom azért árkategóriában nem épp egy belső fűtő. Aláírom, nem is rontja annyira az összképet.
Mivel belátható időn belül akváriumot szeretnék váltani, így a meglévőben még maradok a termosztátos "jó öreg" belső fűtőnél és majd az újhoz benevezek egy külsőre.
Egyébként ezeknél is úgy kell számolni a W-ot, mint a belsőnél?
 
Hmm...ahogy látom azért árkategóriában nem épp egy belső fűtő. Aláírom, nem is rontja annyira az összképet.
Mivel belátható időn belül akváriumot szeretnék váltani, így a meglévőben még maradok a termosztátos "jó öreg" belső fűtőnél és majd az újhoz benevezek egy külsőre.
Egyébként ezeknél is úgy kell számolni a W-ot, mint a belsőnél?

Szerintem az elkövetkező pár hónapban nem lesz szükséged fűtőre, hacsak nem a hűtőben van az akvárium! :)

Annyira figyel a külső fűtőknél, hogy függőlegesen kell üzemeltetni. Nem lehet elfektetni!!! (Ergo, legyen elég helyed beszerelni)
 
Szerintem az elkövetkező pár hónapban nem lesz szükséged fűtőre, hacsak nem a hűtőben van az akvárium! :)

Annyira figyel a külső fűtőknél, hogy függőlegesen kell üzemeltetni. Nem lehet elfektetni!!! (Ergo, legyen elég helyed beszerelni)
Hát igen, most egy darabig egyébként sem lesz rá szükség. :)
Szerencsére a direkt akváriumnak szabatott szekrényben helyem az van bőven, úgyhogy ezzel gond nem lesz, de köszönöm a tanácsot, mert erről még eddig nem olvastam.
 
Hát igen, most egy darabig egyébként sem lesz rá szükség. :)
Szerencsére a direkt akváriumnak szabatott szekrényben helyem az van bőven, úgyhogy ezzel gond nem lesz, de köszönöm a tanácsot, mert erről még eddig nem olvastam.

Sajnos én sem olvastam róla és megvettem. Hiába volt az akváriumhoz külön gyártott szekrényem. A 10 kilós CO2 palack és a droid (EX1200) mellett már sehogy nem fér el a fűtő. Szóval a szekrényen kívül van elhelyezve, durván rombolva a látványt.
 
Back
Oldal tetejére