• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Homerseklet uj akvarium inditasanal

barbus

Kertész szaki
sziasztok,

az lenne a kerdesem , hogy uj akvarium inditasanal a homerseklet mennyivel jarul hozza a bakteriumok elszaporodasahoz? tehat mennyi a legoptimalisabb homerseklet ha esetleg ezzel lehetne gyorsitani valamit a folyamaton?:)
 
sziasztok,

az lenne a kerdesem , hogy uj akvarium inditasanal a homerseklet mennyivel jarul hozza a bakteriumok elszaporodasahoz? tehat mennyi a legoptimalisabb homerseklet ha esetleg ezzel lehetne gyorsitani valamit a folyamaton?:)

Ne legyen hideg vagy nagyon meleg. Kb ennyi. :)
23-26 között nagyon jó vagy
 
Szerintetek az baj ha nem tennék fűtőt az akvimba ami növényes lenne?A szobába télen is még a legkeményebb hidegben is minimum 21fok van általában 22-24 növények átlagosak HM sagittaria valiznéria cryptok lennének.
 
21 fok az alsó határ, ha ennél nem megy lejjebb akkor okés.
 
Akkor eggyel kevesebb technikai cuccot kellesz csodálnom benne és megspórolok kemény 4ezret a majd 100ból haladunk :D Már csak az a vicces hogy lowtech lesz :DDDD Köszi!
 
Vízcserét, hogy csinálod? tudsz pihentetni, vagy egyből csapból megy. Én korábban slagból töltöttem utána, volt is hipotermia a halaknál télen, a betöltés helyén, mert akkor igencsak hideg víz folyik a csapból.
 
Ha RO vízzel töltök fel akváriumot akkor elő kell melegítenem ezt a vizet? 120 liter (RO + csapvíz) melyből kb 70-80 RO lesz szerintem, mert elég kemény Miskolc környékén a csapvíz
 
Koncz János megkérdezhetem mennyit mértél miskolcon mert én miskolctól 30kmre elég valótlan értéket....Mindössze 4 összekeménységet csodálatos módon 19változóval ami nem biztos hogy valós.
 
Koncz János megkérdezhetem mennyit mértél miskolcon mert én miskolctól 30kmre elég valótlan értéket....Mindössze 4 összekeménységet csodálatos módon 19változóval ami nem biztos hogy valós.
Még egyelőre nem mértem semmit, most fogok először használni RO készüléket, de Miskolcon ihatatlan a csapvíz szinte. Ennek lehet sok oka is, viszont már elég régóta van e térségben akváriumom és nagyon hamar nagyon vízköves mindig az üvegem. Tehát a legrosszabbra számítok.
 
Érdekes mert nálam alig van vízkő szinte semmi.Persze amiket írtam nem valósak mert a 19nknál valami bekavarhat amit a teszt mutat annyi tuti nincs :D
 
Apajatszik1, nos igen, nálatok minden bizonnyal szikes a víz, így nagy a sziksó (nátrium-karbonát Na2CO3) tartalma, illetve ennek vízben lévő oldata (nátrium-hidrokarbonát, NaHCO3)
A mérés e miatt téves, mert a változókeménység-teszt esetében a titrálóoldat (mérőoldat) egy sav, ami nem tud különbséget tenni a változó keménységet okozó kalcium-hidrokarbonát és magnézium-hidrokarbonát, valamint a fent említett szikességet okozó nátrium-hidrokarbonát között, így ezt is beleszámítja...
Ez ugyebár a legtöbb helyen nem probléma, mert a legtöbb helyen nem szokott magas lenni a vizek sziktartalma, viszont pont Magyarországon ez gyakori. (Főleg az alföldi és ahhoz közeli területeken.)

Szikes talajok térképe Magyarországon.
http://www.uni-miskolc.hu/~ecodobos/ktmcd1/szikes/szikes.jpg
Az eme talajokon átfolyó vizeink szikesek...
 
Utoljára módosított:
Én pont nem vagyok benne mivel miskolctól 30kmre ÉKre lakom de más is mondta ezt ezek szerint ez a baj.Esetleg azt tudod hogy kevertágyas műgyantával ki tudnám szedni a vízből ezt a szikes cuccot?
 
Back
Oldal tetejére