• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Holt sárkány ösvénye

Sziasztok!

Köszönjük rollreich!
Pár éve még álomnak tűnt egy ilyen akvárium megvalósítása, de hála a Múzsának és az Akvakertész közösségnek, mára már minden nap gyönyörködhetünk benne!
megnéznék egy jelenlegi állapotot.
Szerencsére beért a versenyfotózásra, a HAC galériában látható lesz két hét múlva!

Remélem sikerül felnevelni!
Egyenlőre minden rendben, egyedül uralkodik a medencében, élő eleség akadt bőven, kap fagyasztottat és tápot is.
Reméljük nem akar kiugrani!
Karácsonyra vissza kerülhet a szüleihez, hisz csapat hal, majd jelentkezünk!

AmegA
 
Sziasztok!

Valahogy elcsuszott a nevezesünk a HAC-on, ezert az IAPLC-n inditjuk, ha mär sikerült egy jo kepet csinälni rola.

AmegA
 
Sziasztok!

Kicsit elvadult az elmult pár hétben, az ösvény szinte eltűnt, megjelent egy kis cyano is a nagyon sűrű Elatine mező elülső részén.
Csináljuk a vízcseréket, napi tápozást, a halacska szépen nő.
Hamarosan szétszedjük és a növények egy részét a nagyba (Új élet új akvárium) rakjuk, az Elatine mező felére várjuk a jelentkezőket, ára 2000Ft (10x20cm).

Egy utolsó nagyon homályos kép:
IMG_6296%255B1%255D.jpg

AmegA
 
Sziasztok!

A héten látogatók láthatták utoljára a kedvencünket egyben.
Ma az Elatine alapanyag miatt meg kelett bontanunk:

IMG_6456.jpg

Brutális gyökérzete van, alíg bírtam megindítani a gyepet, a HC-vel szemben ez a kis növény szinte le van betonozva :eek: !
Egy ideig üresen fog állni a medence, most a nagyra koncentrálunk.

Ezennel kérem a Kedves Moderátorokat hogy helyezzék át legyenek szívesek a befejezett naplók közé!

Köszönjük a tetszikeket!

Remélem még lesz hasonó szépséges Low-tech medencénk (a recept a fejünkben)!

AmegA
 
Brutálian szép mezőt és látványt hoztatok össze, gratulálok, bár nekem a végén kicsit hiányzott az ösvény!
Reméljük, most majd valami szép helyezés kárpótol Benneteket a HAC-ért!
Sok sikert!
Csilla
 
Brutális az Elatine. Nem olvastam még vissza, de ti milyen talajt használtatok hozzá? (Ha napló elején ott van az info akkor bocsánat máris utána nézek.)

Szerk.: Közben már megtaláltam.

Már csak az lenne a kérdésem, hogy ez a talaj mennyiben hasonlít más égetett agyagos aljzatokhoz pl.: szemcseméret, tápanyagtartalom.
Mert eddig nem sok helyen láttam ilyen durva Elatine gyepet.
 
Szia!

A nagy szemű (powder) kisebb mint a normál Amazónia, a kis szemű (shrimp) hasonlít a kis szemcseméretű Amazóniára.

AmegA
 
Csodálatosan be nőtte a gyeped a teret :) és az még brutálisabb hogy nem bírta el a talaj és feljött :D
 
Itt kimaradt a versenyfotó!

View attachment 47124

Kicsit sárga, de ez csak az utómunkának köszönhető!
Milyen jó volt ez a kis medence - se szűrő, se CO2, csak vízcsere és tápozás!

Nem semmi! Köszi a linket ehhez a naplóhoz. A sikerhez szerintem a megfelelő talajválasztás is hozzájárult! Az, hogy szűrő nélkül ilyen jól ment, annak ellenére, hogy N-t is adagoltatok, mutatja, hogy a növények és az aktív talaj milyen jó "biológiai" szűrők.
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére