• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Holt sárkány ösvénye

AmegA

Mágus
Sziasztok!

A múlt héten többek között ez a napló is áldozatul esett a szerver karbantartásnak.
Bár a számítógép egyébként sem a barátom, mégis ismét nekidurálom magam a napló elindításának.
Az előzményét az akváriumnak itt találjátok:
Paludárium - A sárkány állkapcsa | Magyar Akvakertész Fórum
Kicsit átalakult, megvizesedett.

Indítás: 2013. 08. 01.
Az akvárium 49x20x25cm (hxszxm) normál 4mm-es feketével ragasztott, tetősínes.
Házi készítésű 36W-os 6500K-es világítás üzemel felette alumínium kályhacső reflektorral, kezdetben 5h/nap.
Szűrés, CO2 adagolás nincs.
Táptalaj: Compo Sana tóföld, JBL tápgolyók porítva.
Aljzat: használt AN pro-, srimp soil.
Tápozás: napi 1-1ml Green Aqua Micro-macro, 1ml E. Carbo.

Dekoráció:
saját gyüjtésű kavicsok, 1db mangrove gyökér

Növényzet "A három jelesből" :
A három jeles szürke nanója | Magyar Akvakertész Fórum
Anubias barteri var. nana peteit,
Blyxa japonica,
Eatine hydropiper,
Elocharis parvula mini,
Rotala indica,
Mohák: Fissidens, Fontinalis, Vesicularia.

Egyéb élőlények:
Hógolyó garnélák,
Pajzs csiga, Törpe tányér csiga, Kagylós rák, Cyklops, Édesvizi Hydra.

Az emers kert teljes aljzatát vissza szedtem, új táptalaj réteget szórtam 1cm vastagon és szét terítettem a porított agyag golyókat..
Ráöntöttem a nagyobb szemű használt aljzatot, majd az átmosott kis szeművel letakartam.
Beállítottam a köveket, méret szerint sorba raktam az ösvény kavicsait és megépítettem az ösvényt.
A növényeket Annamari segítségével több mint két órán keresztül ültettük egyik nap, majd másnap hasonló hosszan.
Átépítettem a 2x36W-os világítást 1x-esre.

Berendezés után:
IMG_6005.jpg

Másnap a gyökér benövényesítése után:
IMG_6006.jpg

IMG_6007.jpg

IMG_6008.jpg

Azóta a növények látszólag begyökeresedtek, több új hajtást is megfigyeltünk.
Kétnaponta feles vízcserét csinálunk.

AmegA
 
Sziasztok!

Szépen megeredtek a növények.
A Rotala néhány szála elérte a vízfelszínt.
Az Elatinénél még megy a levélváltás, a régieket többnyire ledobja.
Minden hozza a friss hajtásokat.
Kétnapi feles vízcsere megy még a héten.
A garnélák a hétvégén visszakerültek és gyönyörűen dolgoznak.

Egy növény kimaradt a listából: az Utricularia gibba.

Egy távolabbi, vízcsere után:
IMG_6018.jpg

IMG_6016.jpg

Amega
 
Sziasztok!

Minden szépen növöget, a tápokon kívül a "Gazdák szeme is hizlalja", reggelente 5 percet gyönyörködünk benne.
Megnyírtuk a Rotalát, került át belőle Annamari akváriumába is.
Mennek a heti kétszeri vízcserék, napi 1-1 pumpálásnyi micro-macro és 1ml carbo.
A világítási időt megemeltük fél órával, majd pár nap múlva vissza is vettük mert bezöldültek rögtön a kövek tetejei, ami annyira nem néz ki rosszul, de több algát nem szeretnénk.

Nyírás után (képtelenség ezzel a géppel mindenhol éles képet készíteni):
IMG_6081.jpg

AmegA
 
Sziasztok!

Annamarinak köszönhetően van már avatar képünk is.

A kis medence szépen fejlődik.

Levagdostuk a Cryptok és Blyxák régi leveleinek egy részét.
Az Anubiasok rengeteg új levelet hoztak.
A Blyxa néhány töve sárgásabb vörös sávozott leveleket hoz, amik hamarabb rojtosodnak, nem tudjuk minek köszönhető, egyenlőre várunk velük.
A Cryptok is hoztak már új leveleket, lándzsás formájukkal megtörve a Blyxák fűszerű látványát.
Az Elatine gyönyörűen hajt, fut, terjeszkedik, rakunk még belőle az ösvény jobb hátsó széléhez is.
Az E. parvula mindenhova növeszti az új hajtásokat, jól érzi magát a majdnem 1.5W/l alatt.
Betettünk a fa hátsó nyúlványához pár Lomariopsis levelet, ami így eltünteti azt a csupasz részt (nagyon oda húzta a tekintetet).
A Rotalák vágott szárai is hozzák az új levélkéket.
A mohák rendesen bedúsultak.

Már van két nyerges garnéla azok közül amik itt születtek.
Eszméletlen mennyiségű Kagylós rák úszkál minden felé, van közöttük fekete csíkos is.

Az ösvényről és az előtérről leszívjuk a hétvégén az előre gurult aljzat szemcséket és visszatöltjük hátra.
A front üvegre nőtt Elatinéket pedig áttelepítjük a már csak fölülről látható üres területekre.

Lehet hogy képet már csak egyet rakunk fel a versenyig, amire várjuk az építő jellegű kritikákat!

Mindenkinek jó kertészkedést!

AmegA
 
Sziasztok!

Megejtettük az Elatine ritkítását a front üvegnél és beültettük a még növénymentes lyukakba.
Leszívtuk elölről a legördült aljzatszemcséket.
Meg kellett igazítani az ösvényt is, kicsit szét-, és egymásra csúsztak a kavicsok.

AmegA
 
Sziasztok!


Kérjük a versenyfelkészítéshez az építő jellegű kritikákat!

Természetesen nem ilyen minőségű fényképpel indítjuk (valószínű nem ezzel a géppel és nem mi készítjük a képet).
A "hóesés, vagy csillagos égbolt" sem biztos hogy megmarad a versenyre (bár izgalmas).
Az Utriculáriát sem hagyjuk így felágaskodni, hogy ennyire domináljon a képen.

Ne kíméljetek minket!
Bírjuk a kritikát!

AmegA
 
Sziasztok!


A Blyxán kívül minden remek formában van, Ők most kaptak egy kis JBL agyagot a gyökerükhöz.
Két hete kicsit sápadtnak láttuk az Elatinét ezért a napi tápozás mellé kapnak még egy kis káliumot és vasat.
Tudjuk hogy így nem derül ki melyik is hiányzott, de így a verseny előtt nem akartunk rizikózni.

Sikerült egy remek Kollégát megnyernünk a fotózáshoz, ezét idén először értékelhető minőségű , látványvilágú versenyképek készülnek!
Miután nem érkezett kritika az elrendezésre, növényesítésre, stb..., (mert annyira jól sikerült hogy nem lehet belekötni, vagy nem akarja senki a Magáé előtt látni a mezőnyben :D ) ezért képet már csak az eredményhirdetés után láthattok.

Addig is jó kertészkedést Kedves Mindannyiótoknak!

AmegA
 
Sziasztok!

Az ösvény utolsó felszabadítása történt meg a mai napon a végső nagy fényképezés előtt, már több helyen összenőtt az Elatine.
A gyepből is kikerültek az elbarnult parvula minik.
Az utolsó hátsó kis lyukacskákat is sikerült eltüntetni a fazonírozásból csipesszel kiszabadított, felszínre törő növénytömegből.
Elöl olyan sűrű az Elatine mező hogy egy tűt nem lehet közé úgy benyomni, hogy meg ne sérüljön egy növényke.
A jövő héten kétnaponta cserélünk vizet és folyamatosan figyeljük mit lehet még javítani az összképen, de nagy beavatkozás már nem lesz.

A Blyxa gondot Annamari oldotta meg!
JBL florapolt gyúrt agyagba, amit, nyújtás, szárítás után daraboltunk és a gyökerekhez juttatunk.
Egy hét alatt ismét kizöldült a fű és hozza a friss hajtásokat az utolsó előtti pillanatokban.

Hajrá Mindenkinek!

AmegA
 
Sziasztok!

Hétfőn versenyfotó készül!
Holnap nagy karbantartás.

A Hógolyó garnélák apróságai ma reggel kerültek elő egy hét után, hárman is sétáltak az ösvényen, Annamari már azt hitte hogy nincs is szaporulat, hiába ürültek ki a két petés nőstény a múlt héten.


AmegA
 
Gratulálok a fantasztikus látványhoz, a gyönyörű, egészséges növényekhez és az újszülött apróságokhoz is. (y)

A versenyfotóhoz azért ajánlott kiírtani a falról a kagylósrákok leendő utódait is.

Én eleinte kicsit furcsán néztem a fa dekorra, de így növényesítve már megbarátkoztam vele, lényegében benőtte a zöld!
Nekem akkor tetszett a legjobban, amikor a rotala őrült bokros volt.
Ja, és a blyxáért mindenkit irigyelek, akinek sikerül, mert nálam low-tech körülmények mellett szép lassan mindig meghal, pedig nálam az a fő szerelem.

Sok sikert a versenyhez!:snaphappy:
 
Sziasztok!

Elkészültek a verseny fotók!
Ez úton is szeretnénk még egyszer megköszönni Zoli a segítséget!
A szép akvárium fényképhez egy jó fotós és egy remek gép mindenféleképpen szükséges (no meg egy halom lámpa az extra fényhez).
Mintha nem is a mi akváriumaink lennének, de majd az eredményhirdetés után meglátjátok!
Mindent rendesen csináltunk, sok fénnyel, kartonos maszkolással, teljes sötétben.
A mai vízcseréket pihentetett vízzel csináltuk hogy ne legyenek buborékok.

A "Holt sárkány ösvényén" kívül Annamari egyik akváriumát és egy Wabi duót is befotóztunk.

A versenyfotóhoz azért ajánlott kiírtani a falról a kagylósrákok leendő utódait is.
Ez volt a legnagyobb munka a mai napon, aki azt mondja hogy a csiga lassú állat, az még nem küzdött velük elkeseredetten hogy ne legyen tele velük az üveg.

Mindenkinek jó képeket a versenyhez!

AmegA
 
Ez volt a legnagyobb munka a mai napon, aki azt mondja hogy a csiga lassú állat, az még nem küzdött velük elkeseredetten hogy ne legyen tele velük az üveg.


Szóval, Ti még nem láttátok a Turbó című rajzfilmet a mozikban!:LOL:
 
Sziasztok!

Két hete van egy kis lakója a medencének.
Annamari akváriumából került át egy társával, de egyedül maradt.
Ami az érdekessége hogy fogalmunk sincs milyen halacska, szikzacskós kora óta kék szeme van, tehát nem Galaxy, más hal pedig nincs ami szaporodhatna (Otocinklus sem lehet).
Szépen megritkította a Kagylósrák állományt, rövid lehet az életciklusuk, mer már alig látni távolabbról néhány példányukat.
Kíváncsiak vagyunk, hogyan alakul ezek után az alga helyzet, mert szemmel láthatóan legelésztek egész nap!
Az egyeduralkodó 1/2cm hosszú, de még nem hasonlít semmire az általunk tartott halak közül.
Majd csinálunk róla fényképet, hátha valaki be tudja azonosítani.

AmegA
 
Sziasztok!

Megfejtettük a rejtélyt!
Tibitől vett Riccardiában lehettek az ikrák, tehát a halacsaka:

Popondetta furcata - Kék szemű villásfarkú kalászhal

Köszönjük Tibi!

AmegA
 
Ez vicces! :)
Remélem sikerül felnevelni! Nálam mindig voltak kicsik, de elkoptak.
Nagyon jó halak, szeretni fogjátok.
 
Sziasztok!

Annamari lecsupaszította a fényképezőgép kártyáját ( :love: ), ezért most csinálhattunk képet.

Kérjük a versenyfelkészítéshez az építő jellegű kritikákat!

IMG_6093.jpg


Köszönettel!

AmegA

Ezt a naplót eddig nem is vettem észre...Érdekes a megvalósítás, kb. ilyen lehetett volna, ha a rómaiak anno a nagy útépítési őrületükben eljutottak volna egészen a Húsvét-szigetekig...:facepalm: na de viccet félrepakolva nagyon egyedi aki, ilyet még sosem láttam azelőtt. Azóta gondolom a gyep még sűrűbb, a stemek még tömöttebbek, megnéznék egy jelenlegi állapotot. (y)
 
Back
Oldal tetejére