• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Hogyan ültessek?

Üdv
szeretnék segítséget kérni hogy hogyan ültessem a következő növényt Anubius barteri var. angustifolia.
gyökereit a talajba kell ültetni vagy valamire rá kell kötözni.
Segítségeteket előre is köszönöm.
üdv
nem szabad beültetni, fára kőre kell kötözni!
 
Le tudná valaki írni hogyan kell lépéről lépésre ültetni a zselés növényeket?
Már kétszer teljesen tönkrementek az ültetés után a két-harmadik napon...
 
Le tudná valaki írni hogyan kell lépéről lépésre ültetni a zselés növényeket?
Már kétszer teljesen tönkrementek az ültetés után a két-harmadik napon...
1. kiveszed a pohárból.
2. óvatosan maradéktalanul lemosod a cselét róla langyos vízzel, maradéktalanul.
3. szétszeded finomat tövekre, ellenőrzöd maradt e rajta zselé. ha igen lemosod.
4. Csipesszel megfog, lenyom talaj :)
5. Zselés növény éhezik. Fullon kell nyomni a tápozást,CO2-t és az se baj ha táptalaj van alatta.
röviden tömören ennyi.
 
Találkoztál olyannal hogy fehér pókhálószerűség jelent meg rajta, ami elvitte az egészet?
Ezeket a lépéseket mint megtettem...
Egy Glossot 8-10 résznél kisebb darabokra kell szétszedni?
 
Találkoztál olyannal hogy fehér pókhálószerűség jelent meg rajta, ami elvitte az egészet?
Ezeket a lépéseket mint megtettem...
Egy Glossot 8-10 résznél kisebb darabokra kell szétszedni?
Soha nem találkoztam még ilyennel.
Attól függ mekkora, de általában egy zseléset szét lehet szedni akkora méretre
 
Le tudná valaki írni hogyan kell lépéről lépésre ültetni a zselés növényeket?
Már kétszer teljesen tönkrementek az ültetés után a két-harmadik napon...
Ha két-három nap alatt tönkrementek, valószínűleg nem volt rendesen lemosva a zselé róluk.
 
Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne ha Hemmianthus callitrichoides és Lilaeopsis brasiliensis szeretnék egymás mellé ültetni, hogy csináljam hogy ne nőjenek egybe?
 
Sziasztok!
Ugyan van már némi tapasztalatom a stemek nyírását illetően, de lenne egy kérdésem, mivel Amazonia talajba most ültettem először. Az általános ajánlás ugye az, hogy a hosszúra nőtt stemeket felüknél/egyharmaduknál elvágva a csúcsot újra el lehet ültetni, a bentmaradt rész meg új, elágazó hajtásokat hoz. Mi van akkor, amikor a növény alja kellőkép felkopaszodik? Érdemes-e benthagyni egy lényegében "üres" szárat - akár néhány cm-es magasságig visszavágva -, hogy majd abból oldalhajtások kinőnek vagy az egész növényt húzzam ki és az egészséges felső részt ültessen vissza? Utóbbi esetben - főleg ha több növényről van szó - tartok az algásodástól, tekintve, hogy az aljzat felkavarásával táptalaj oldódhat a vízbe. Vagy ilyenkor végezzek egy nagyobb vízcserét és kész? Ti hogy csináljátok?
 
Hali
Kiszedtem az akiból néhány nem oda illő növényt.
Az lenne a kérdésem, hogy mit csináljak a megmaradt gyökerekkel?
Lassan elrohad, vagy szedjem ki amennyit csak lehet?
Köszi a választ :)
10965298741_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
Sziasztok!
Ugyan van már némi tapasztalatom a stemek nyírását illetően, de lenne egy kérdésem, mivel Amazonia talajba most ültettem először. Az általános ajánlás ugye az, hogy a hosszúra nőtt stemeket felüknél/egyharmaduknál elvágva a csúcsot újra el lehet ültetni, a bentmaradt rész meg új, elágazó hajtásokat hoz. Mi van akkor, amikor a növény alja kellőkép felkopaszodik? Érdemes-e benthagyni egy lényegében "üres" szárat - akár néhány cm-es magasságig visszavágva -, hogy majd abból oldalhajtások kinőnek vagy az egész növényt húzzam ki és az egészséges felső részt ültessen vissza? Utóbbi esetben - főleg ha több növényről van szó - tartok az algásodástól, tekintve, hogy az aljzat felkavarásával táptalaj oldódhat a vízbe. Vagy ilyenkor végezzek egy nagyobb vízcserét és kész? Ti hogy csináljátok?

Ez engem is érdekelne.
 
Sziasztok!
Ugyan van már némi tapasztalatom a stemek nyírását illetően, de lenne egy kérdésem, mivel Amazonia talajba most ültettem először. Az általános ajánlás ugye az, hogy a hosszúra nőtt stemeket felüknél/egyharmaduknál elvágva a csúcsot újra el lehet ültetni, a bentmaradt rész meg új, elágazó hajtásokat hoz. Mi van akkor, amikor a növény alja kellőkép felkopaszodik? Érdemes-e benthagyni egy lényegében "üres" szárat - akár néhány cm-es magasságig visszavágva -, hogy majd abból oldalhajtások kinőnek vagy az egész növényt húzzam ki és az egészséges felső részt ültessen vissza? Utóbbi esetben - főleg ha több növényről van szó - tartok az algásodástól, tekintve, hogy az aljzat felkavarásával táptalaj oldódhat a vízbe. Vagy ilyenkor végezzek egy nagyobb vízcserét és kész? Ti hogy csináljátok?
Vágd el talajszinten, a felkopaszodott szárat dobd ki, a tetejét nyomd le. Van növény, ami tarvágásból is újra kihajt, de ha nem, akkor sem lesz sok bomló anyagod.
 
Vágd el talajszinten, a felkopaszodott szárat dobd ki, a tetejét nyomd le. Van növény, ami tarvágásból is újra kihajt, de ha nem, akkor sem lesz sok bomló anyagod.
Köszi, már régóta foglalkoztatott ez a kérdés! Én is inkább a bomlást választanám, minthogy a kihúzásnál táptalaj oldódjon a vízbe.
 
Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy ebből a növényből,1 db Dennerle Hemianthus callitrichoides 'Cuba' - zselés mekkora területet lehet beültetni?
 
Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy ebből a növényből,1 db Dennerle Hemianthus callitrichoides 'Cuba' - zselés mekkora területet lehet beültetni?
Kb. egy tenyérnyi területet, nem asztalos vagy nehéz fizikai munkát végző ember tenyerére kell gondolni.:)
 
Köszönöm, gondoltam, hogy kevés lesz az az egy amit rendeltem 36x22-es aksiba, kb hány db-ot rakjak bele? 4 db?
Amennyiben szétszeded és 2x2 cm-s raszterben ülteted, elég kiadós lesz egy is. Ha jó körülmények közé kerül, szaporodik hamar
 
Back
Oldal tetejére