• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Hogyan ültessek?

Sziasztok!
Ma délelőtt ültetném a Hydrocotyle Tripartita Japan növényemet, megvan az elképzelésem, miszerint olyan 3 centis darabokra vágom, mert egy szép hosszú növényt vettem, és azokat huzom bele a talajba úgy hogy a levele kilátszon. Kérdésem, hogy jó az elképzelésem? :)
Köszönöm a segítséget!
 
Sziasztok!

Sziasztok! JBL manado talajom van. sajnos nem nagyon akar megmaradni az elültetett cubám olvastam, hogy szúnyoghálóra kell kötözni de hálóstul felúszik raktam a tetejére követ kérdésem lenne, h ez nem akadályozza meg a növekedésben?
A köveket először körbe, majd teljesen benövi ha minden körülmény megfelelő számára (fény, szűrés, táp, CO2).

Sziasztok!
Ma délelőtt ültetném a Hydrocotyle Tripartita Japan növényemet, megvan az elképzelésem, miszerint olyan 3 centis darabokra vágom, mert egy szép hosszú növényt vettem, és azokat huzom bele a talajba úgy hogy a levele kilátszon. Kérdésem, hogy jó az elképzelésem? :)
Köszönöm a segítséget!
Jó lesz úgy!

Sziasztok! A leendő akváriumomba parvula minit tervezek ültetni amazoniába a kérdésem az lenne hogy ez a csipesz Papillon Csipesz - hajlított végű most csak 4790 Ft - Green Aqua elég hegyes az ültetéshez? Kép alapján sajnos nem tudom eldönteni. Válaszotok előre is köszönöm!
A kedvenc csipeszem, bármilyen kicsi növényt lehet vele ültetni.


Sziasztok! Most kaptam egy tigrislótusz gumót! A gumóját teljesen süllyesszem a földbe, vagy azt hagyjam az aljzat felett,mint az anibuiasnál?
Köszi előre is a választ!
A gumót a talajba nyomjad, óvatosan, mert hajlamos leválni a levelekről
Ha igazán szép növényt szeretnél nevelni belőle akkor elötte dugjál agyagtablettát az ültetedő rész környékére (min. 5cm-re a talaj felszíne alá)!

A.ttila
 
Ezt hogyan kell ültetni? :) Középtájékon kicsit sárgásabb, talán tápanyaghiányos. :) 25x25 cm-es raszterben hirdetik, de nem mondom meg hol. :) Ajánlom e-cigi mellé (bocs :D...ezt ki nem hagytam volna)...

21f6_1_big_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
21f6_2_big_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
Utoljára módosított:
Sziasztok!

Szeretném kicsit dúsítani az Ammania Sp. Bonsai TC állományomat. :) Kérdésem az lenne, ha a tetejéből lecsípek 2-3 centit és azt visszadugom az úgy életképes? Most olyan 5-10 centisek, kicsit több mint egy hónapja lettek ültetve. Egy centis térközzel lehet dolgozni az ültetéskor?
Segítségeteket előre is köszönöm!
 
Sziasztok!

Szeretném kicsit dúsítani az Ammania Sp. Bonsai TC állományomat. :) Kérdésem az lenne, ha a tetejéből lecsípek 2-3 centit és azt visszadugom az úgy életképes? Most olyan 5-10 centisek, kicsit több mint egy hónapja lettek ültetve. Egy centis térközzel lehet dolgozni az ültetéskor?
Segítségeteket előre is köszönöm!

Működik, de hosszabb szárat hagyj 6-8cm.
 
Elültettema a zselés parvula minit, de nagyon durván szétszettem, apró pár-szálas részekre, és ugy raktam 1cmes távolságra..
Ha minden jol megy be fog sűrűsödni?
 
üdv, növény ragasztásához milyen ragasztót szabad használnom? Epokit 2 komponensű az jó?
Ha addig tartod csipesszel a növényt, míg meg nem köt a ragasztó:D És még kérdés, hogy megköt-e egyáltalán víz alatt. Csak azért mondom, mert én rendszeresen szoktam víz alatt mohákat ragasztani gél állagú pillanat ragasztóval. Lehet elsőre hülyeségnek tűnik, de egy már működő akváriumnál hidd el kényelmesebb, mint teljesen leengedni a vizet.
 
Szeretném megkérdezni, hogy pontosan hogyan kell a steam növényeket toppolni? Azt értem, hogy levágom a tetejét és visszaültetem. De az aljával mit csináljak? Mert már nincs hely a tetejének.(n)
 
Beültetés után vagyok 5 nappal és az az érzésem , hogy még nem találtak magukra a növényeim.
(Eltekintve attól, hogy lehet más gond is lehet) mennyi idő után találnak magukra tőosztással (Rotala wallichii) illetve gyökér és levél kurtítással (Staurogyne repens) ültetett növények?
Co2 nincs, táptalaj, tápozás van.
Egyenlőre csak annyi, mintha halványodtak volna, meg nem "kicsattanóak" ha rájuk néz az ember.
Köszi!
 
Beültetés után vagyok 5 nappal és az az érzésem , hogy még nem találtak magukra a növényeim.
(Eltekintve attól, hogy lehet más gond is lehet) mennyi idő után találnak magukra tőosztással (Rotala wallichii) illetve gyökér és levél kurtítással (Staurogyne repens) ültetett növények?
Co2 nincs, táptalaj, tápozás van.
Egyenlőre csak annyi, mintha halványodtak volna, meg nem "kicsattanóak" ha rájuk néz az ember.
Köszi!
Ültetés után a növény sebességétől függően az első 1-2, akár 3 hétben szinte csak a gyökerezésre koncentrál. Ha meg még eleve emers is volt, akkor főleg nem kell csodálkozni semmin, úgyhogy csak legyél türelemmel. (y)
 
Back
Oldal tetejére