• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Hogyan óvhatjuk meg az akväriumszekrenyt a kiväncsiskodo gyerekektől?

kuchi

Kertész bálvány
Sokat filóztam rajta,hogy hogyan óvjam meg a fiamat(es az akváriumba lévő dolgokat).A most 7 hónapos törpe már kifigyelte,hogy hogyan nyilodik az aki szekrény!Elég ravasz a korához képest,A szekrényben található 2 szűrő,co2,temérdek éles olló,csipesz stb...Na talán egy darabig nyugodtabb vagyok.Ma vettem 3 euroert ezt a kis ötletes szerkezetet!Nem kell fúrni,egyszerűen felragasztottam,és kész.Csak halkan jegyzem meg,már nézegeti,hogy mi a megoldás,a kincses szekrényhez
IMG_2996.JPG
IMG_2995.JPG
IMG_2994.JPG
!UI:tudom,hogy a jobb oldali szekrényt meg be kell älitanni!
 
Sokat filóztam rajta,hogy hogyan óvjam meg a fiamat(es az akváriumba lévő dolgokat).A most 7 hónapos törpe már kifigyelte,hogy hogyan nyilodik az aki szekrény!Elég ravasz a korához képest,A szekrényben található 2 szűrő,co2,temérdek éles olló,csipesz stb...Na talán egy darabig nyugodtabb vagyok.Ma vettem 3 euroert ezt a kis ötletes szerkezetet!Nem kell fúrni,egyszerűen felragasztottam,és kész.Csak halkan jegyzem meg,már nézegeti,hogy mi a megoldás,a kincses szekrényhez !UI:tudom,hogy a jobb oldali szekrényt meg be kell älitanni!

1 éves korára ragasztóval együtt fogja leszedni. Én legalábbis ezt tapasztaltam otthon :)
 
Nekem eddig ez a 2 jött be a leginkább:
patrull-fiok-szekreny-zar-fekete__0087529_PE216876_S4.JPG
patrull-tobbfunkcios-zar-feher__28464_PE098869_S4.JPG

Az első csak akkor működik jól, ha elég masszív és stabil a zsanér, különben (mi is így jártunk) gyorsan rájön, hogy merre van egy kis holtjátéka a zsanérnak és "kikerüli" a reteszelést. A második verzióval néha még nekem is meggyűlik a bajom. Az tényleg gyerekbiztos megoldás és két-kezes.
 
Nálam a jobb oldali megoldás van mindkét ajtón. Az első 2-3 napon komoly küzdelem volt ellene (rángatás jobb, majd bal kézzel, két kézzel, az előző mindegyike ordítva, morogva, nekifutásból, plüssmacival felszerelkezve, meg persze foggal, stb), de állta a sarat, azóta meg sem próbálta kinyitni az ajtót. Fontos, hogy Én sem nyitogatom a szekrényt, ha épp ott van a gyerkőc, mert 4-5 nyitást ha megnézne, a következőt Ő csinálná! Nem kell fúrni semmit, ez is ragasztós megoldás. A felületeket előtte alkohollal zsírtalanítottam, nagyon erősen, szépen tart. (y)
 
A fenti megoldások közül az öntapadós nekem nem vált be, mert a gyerek elkezdte rángatni, egy idő után le is szakadt, úgyhogy leszedtem.
A csavaros jobbnak tűnik, de nem fúrnám ezért szét a bútort.
A csipeszt, ollót, a tápokat, injekcióstűket magasra tettem, ahol nem éri el.
A szűrőre, meg a CO2-re pedig megmondtam neki, hogy ne piszkálja, mert veszélyes, és azóta nem piszkálja. (2 éves)
 
Azota a fiam ugy lekapta,hogy semmi nem maradt a helyen!Azota a csavaros megoldäst välasztottam!Egyenlöre birja.
 
Az öntapadós nálunk sem akadály, egyelőre még nem okoz gondot az akváriumnál, mert el van zárva ráccsal a szoba, de pl a konyha szekrényt simán feltépi. o_O
Hamarosan viszont át kell költöztetnem az akit a hálónkba, ahol már hozzáfér az uraság, és szerintem a megoldás a fiókkihúzás-gátló lesz, már ha meg tudom bele oldani.
Ha nem, akkor feladta a gyerek a leckét. :D
 
Back
Oldal tetejére