• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Hogyan legyen új akváriumod a lakásban. Tippek-trükkök :D

kopikon156

VIP kertész
Hogy add be az asszonynak-embernek, hogy kell egy új vizeskalitka? :D
Nekem eddig bejötek a számításaim, hogy ne nekem kelljen könyörögni a bővítésért, hanem a párom kérjen meg rá, hogy oda tök jó egy aki. :D :D
Kezdetnek az elején kaptam egy akit, amit rátettem egy svéd fiókos komódra.
Ezután megemlítettem, hogy ez a komód gyenge, ezért készittettem egy polcrendszert az akiknak(aki látta a naplóimat az találkozott vele) ami miatt még 2 polcon el tudok helyezni akváriumot.
Kinőttem :D
Agyban indítottam projektet, hogy muternak ajándékba kell egy akvárium. Ezt pár hónapja elindítottam a polcon. Ma útban volt, odaraktam a számítógépasztalra.(csak egy hónapra :whistle: :D ) Reakció az volt, hogy itt sokkal jobb egy nano akvárium, mint egy kislámpa.
A lényeg, hogy nem nehéz teret nyerni, csak használjátok az IQ-t;):D
 
Én cseppet finomabban kezdtem neki....
A barátnőm agybajt kap ha csak megemlítem az akváriumot, vagy bármi más vele kapcsolatosat... mondjuk állandóan ezekről beszélek :p :D.
Ha akváriumot nyomtam volna a kezébe, hogy ez a tiéd... hát kivágott volna vele mint a macskát :poop:ni szokás...
Megoldottuk okosba :) kapott egy gömb Wabi-kusát tőlem ajándékba... Odaadóan ápolgatja :D.. . Már ott járunk, hogy tervezi a HAC 2014 en benevezni :smug::smug::smug::D:D:D ->
Ültetés után 1 héttel :) :
GolyoWabi.jpg
 
Nálunk úgy 7 éve jelent meg az első akvárium, ez bátyám "kinőtt" 22 literese volt. A poén az egészben, hogy engem egyáltalán nem érdekelt mert akkoriban inkább a számítógépezés (játékok) volt a sláger nálam. Akkor is párom volt beindulva. Ezt hamar lecseréltük egy 72 literesre, de ott már nálam is kezdett változni az érdeklődési kör, kellett csinálnom hozzá bútort, világítást, vagyis lehetett barkácsolni :D . Most meg egész megszállott lettem, gépezés már csak fórumozás szinten van, meg persze az akváriummal kapcsolatos dolgok böngészése a neten.
 
Utoljára módosított:
Nálunk asszony szeretett volna egy akváriumot. Kicsit félreértettük egymást, mert Ő egy bettás üveggömbre gondolt, én meg vettem egy 100 literes hátterezett társas akváriumot.

Egy kikötésem volt, én növényekkel nem fogok bajlódni, rakunk bele követ, meg kici kínai műnövényt, jó az a guppinak. Egy év után ki kellett cserélni a 2213-as szűrőt az aki alatt, mert megmurdelt.

Karácsony volt, csak valami törökbálinti depo mögötti boltban volt raktáron Tetra szűrő. Sosem voltam még arra, de szabin voltam, így felpakoltam a családot, kimentünk erre a rejtélyes helyre a szűrőért...

Néztünk nagyokat, olyat még sosem láttunk, de azért zizinek néztem a srácokat, hogy számolgatják a buborékokat egy kémcsőben, meg szódagéppatront porlasztanak a vajlingba, és közben disznóperzselővel lövik a fényt felülről.

Eltelt másfél év. Így fél 1 körülre be is fejeztem a HC átültetést, mert a három növényesből az egyikben magára húzott valami randa algát az Aquasky alatt.

Változnak az idők... valahol azt olvastam, hogy a növények türelemre tanítják az embert. Mennyire igaz.
 
Nálunk én fertőztem meg az uramat!:p
Nekem évek óta volt akváriumom, neki soha. Bár nagyon szereti az állatokat, valahogy soha nem került a "halazás" közelébe. Amikor meglátta, nagyon tetszett neki. Most egy ideje nincs benne semmi, mindenféle dolgok miatt, de mióta mutogatom neki a gyönyörű növényes akik képeit, teljesen belelkesült. Úgyhogy még a gyűjtögetés stádiumában vagyunk, de biztosan haladunk.
Ahogy cipeli a nagy dézsás leandereimet a drágám, úgy bevállalta a vizes kanna cipelést is.:)
 
Eddig csak nézelődtem nálatok, de ez a topic tetszik...
Szóval nálam is tízévesen kezdődött a szokásos guppis sztorival, aztán vagy tizenöt év vágyakozás akvárium nélkül.
Aztán rábeszéltem a páromat, hogy a szekreter tetején pont elférne egy akvárium. El is készíttettük, de kb egy év után elkezdett szivárogni, amit az alája elhelyezett háziszőttes szépen a bútor mögé vezetett, nyár is volt, amire észrevettük a bajt, hát inkább nem részletezem.
Ezután 1-2 évvel költözés másik városba, akvárium szóba sem jöhet...
Aztán lakás átrendezés után egyszer csak csúnyán üresen maradt az egyik sarok... Életem párja egyszer csak kibökte, hogy barkácsolhatnék oda egy könyvespolcot.
Felcsillant a szemem és elkezdtem üzletelni: akkor tegyünk rá egy akváriumot. Nem nagyot, de kellene egy kis víz a lakásba. Válasz: akkor nem kell a polc!
Aztán ez a párbeszéd még 2-3 alkalommal elhangzott és már tervezgettem is. Ez 2000 elején volt, a polc azóta átélt egy költözést, még mindig megvan, de azóta már "kicsit" elkapott a sügérláz.
16 akvárium + a nevelők 20litertől 960-ig a mérleg jelenleg;)
 
Hát, az afrikai sügérek olyanok voltak számomra mint a narkósnak a heroin...
Mindig több és több kellett, így alakult ki a mostani állapot. Volt, hogy a Malawi, Tanganyika, Viktória tavak sügereiből 25 fajt tartottam egy időben.
A gondom az volt velük, hogy szerencsés esetben is maximum az anubias és a fodros vízikalász maradt meg mellettük, de inkább a kövek, homok és más semmi.
4000 liternyi víz ilyen módon még akkor is sivár, ha a halak lenyűgöznek.
Most fájó szívvel fel kell számolnom kb 900 liternyi akváriumot, de egy közepes növényes lesz azért a helyükön terveim szerint.
Egy kb 120 cm hosszú, kb 45x45 cm keresztmetszetűben gondolkodok, elsőre minimalista-szerű koncepcióval, kevés fajta CO2 nélkül is nevelhető, maximum 25-30 cm magasra növő növénnyel.
RO készülék már van, tehát a lágyvíz nem lesz gond.
Itt már lehet, hogy kezdek átevezni egy másik topicba, de ha néhány ötlettel segítenétek, hálás lennék.
 
Van a házunk emeletén egy 6 méter hosszú és 2,5 m keskeny helyiség. 2007 ősz elején felvetettem életem párjának, hogy oda költöztetném a dolgozó szobámat és lenne egy-két akvárium is...
Ő meggondolatlanul azt mondta, hogy "fent azt csinálsz amit akarsz". Itt indult a lavina:)
Alig várom, hogy képeket is lássak. Napló mikor lesz? Készülő akváriumnak is lehet nyitni nyugodtan, így már a technika összeválogatásában is tudnak segíteni a növényfejek!
 
Alig várom, hogy képeket is lássak. Napló mikor lesz? Készülő akváriumnak is lehet nyitni nyugodtan, így már a technika összeválogatásában is tudnak segíteni a növényfejek!
OK Beni, nem vagyok egy nagy fotós, de itt a hosszú hétvége és próbálok valamit elkövetni. Mindkét fronton;)
 
Sziasztok!
Igazából a párom kezdte el nézni az akváriumokat én tiltakoztam ellene, de végül mutatott pár növényes képet és beleszerettem.
Talált egy eladó kis 30l-t szépen berendezve, de kissé elhanyagoltan. Az eladó nagyon rendes volt midet adott hozzá, tanácsokat is, persze hogy nem bírtunk ellenállni. Nagyon koszos volt, de már alakul. :)
 
Utoljára módosított:
Nálunk a hobbival nem volt gond, mindkettőnknek tetszik. A hellyel/méretekkel annál inkább...
Régóta érett bennem, hogy nagyobbra kéne váltani...csak ezek a fránya anyagiak...

Persze, amint az egyik nagyobb szaküzletben meglátta a több mint száz akváriumot, s azok lakóit, rögtön mondta magától, hogy vegyünk mi is nagyobbat... azóta is gyűjtünk...
Ez ennyire egyszerűen ment...
 
az egyik nagyobb szaküzletben meglátta a több mint száz akváriumot, s azok lakóit, rögtön mondta magától, hogy vegyünk mi is nagyobbat... azóta is gyűjtünk...
Ez ennyire egyszerűen ment...
Ez ugye több száz literes akart lenni ? :D Vigyázz mert a nagy akváriummal együtt a fenntartási költségek is meredeken emelkednek, pláne ha növényes.
 
Ez ugye több száz literes akart lenni ? :D Vigyázz mert a nagy akváriummal együtt a fenntartási költségek is meredeken emelkednek, pláne ha növényes.

Lehet, hogy több száz literesek... Én amúgy arra értettem, hogy elkápráztatta a több mint száz (akár 150) DARAB akvárium, és legalább ennyi halfaj...
Őt főként a különböző guppik varázsolták el, engem a többi... ;)
...de a lényegen nem változtat, nagyobbat akarunk... :D
 
Új ötlet: :D
Vegyél, vagy szerezz ingyen egy halom növényt, majd közöld a családoddal/pároddal, hogy ezeknek kell ám valami tároló, :D s voálá:D... így lett még egy nanom, s jön a következő nemsokára :D :D :D
 
igen, szuper tipp... a hangsúly azon van, hogy ingyen vannak a növények, pl. havertől...és sajnáljuk kidobni...
 
Back
Oldal tetejére