• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Hillside 27l.

Na túl vagyok az első nagy HC metszésemen, szépen terjed a kezdeti nehézségeim ellenére!
Viszont ami nem igazán tetszik hogy van 4-5 bokor ami már nagyon szép dús és magasabb mint a többi, gondolom azért mert az elején csak pici csomókra szedtem szét nem szálakra. Kérdésem hogy szét fog-e futni rendesen az is amit csak levágtam és ledugtam vagy csak a régiek fognak tovább fejlődni?
 
mardelboy said:
...Kérdésem hogy szét fog-e futni rendesen az is amit csak levágtam és ledugtam vagy csak a régiek fognak tovább fejlődni?
Ha megkap minden földi jót, amire szüksége van a terjeszkedéshez, akkor miért ne futna szét? :)

mardelboy said:
Metszés előtt csináltam képeket a HC-ról, hát nem teljesen elképzeléseim szerint de sikerült a talajba szoktatni! Viszont a közvetlen carbo fecskendezésre még mindig nem kaptam válasz!
Őőő nem találtam előzményt... Mi volt a carbo-s kérdés?
Mellesleg mi a bajod a HC felfekvésével? :) Szerintem egész jó! :thumbup:
 
A kérdésem az volt hogy a carbo-t közvetlenül a növényre fecskendezzem közelről vagy elég a vízbe? Mert viktor írta egyszer hogy durván telibe! :D
A terjedésével meg mostmár elégedett vagyok mert eddig inkább bokrosodott mint futott :D
 
mardelboy said:
A kérdésem az volt hogy a carbo-t közvetlenül a növényre fecskendezzem közelről vagy elég a vízbe? Mert viktor írta egyszer hogy durván telibe! :D
A terjedésével meg mostmár elégedett vagyok mert eddig inkább bokrosodott mint futott :D

-- Nigro azonosítójával, de viktor vagyok a boltból. ;)

ok a szép HC trükkje. sokszor volt már, de ismétlés a tudás...

Sok fény, CO2 (meglehetősen sok lehetőleg direktbe), jó táptalaj lehetőleg apró szemű amiben gyorsabban elfutnak a gyökerek.
Gyakori 1-3 naponta történő vízcsere (akvárium függő), és 25 celsius alatti vízhőmérséklet. Elégséges tápozás a sárga levelek ellen.

A fenti CO2 témára a HC nem sérül, ha oda fecskendezed a carbot. Nem úgy mint néhány moha...
 
Megjött az új szűrőm amit be is izzítottam :D Hát 4 óa alatt látványos lett javulás, minden esetre csak 70%on üzemel mert olyan flot nyom hogy átrendezi az akit :D
 
Van pár új fotóm, kezdek megelégedni a saját és a természet munkájával :D


dscf2726resize.jpg


dscf2750resize.jpg


dscf2787resize.jpg
 
mardelboy said:
Van pár új fotóm, kezdek megelégedni a saját és a természet munkájával :D
Nagyon ügyes vagy, a természetnek meg időt kell hagyni hogy utat tőrjön!! ;) :cool:
Az utólsó kép nagyon tetszik, nagyon eltaláltad!! :thumbup:
 
Sajnos a pogo kiment középről, de amint orvosolom az okát azonnal pótolom majd. A Hc szőnyegem egyenesen gyönyörű!
 
Back
Oldal tetejére