• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Hillside 27l.

mardelboy

Tapasztalt kertész
Sziasztok!

2011.01.16-án indult újra épített akváriumom. Igazán stílusválasztás nélkül, a fantáziámra bízva szerettem volna kialakítani!

Paraméterek:
akvárium: 30x30x30, 27 liter
világítás: 2x11 watt (2x6500 k) resun lámpa
szűrés(ideiglenes): Atman HF-0100 perlon vatta, Seachem Purigen és szén töltettel
fűtés: nincs
talaj: JBL Manado 5 liter és 3 nagyobb vasfa beleágyazva
co2: élesztős átmenetileg
szekrény: DIY egyedi tervezés alapján
növények:
-Hemianthus callitrichoides Cuba, Hemianthus micranthemoides, Pogostemon helferi, Valisneria nana és Szingapúri moha
tápozás: GA mikro, makro, Easy Carbo
állatok: endlerek, red cherrik és egy Oto

Elsősorban szerettem volna megküzdeni a co2-t igénylő, nem átlagos növényekkel, és megpróbálni egy esztétikus képet alkotni! Általában minden nap alakítok rajta valamit, na például helyükre kerültek a nana-k is :D
Viktor beszélt rá a napló készítésre bár még most is vonakodom tőle! :roll:
Képek:

http://img18.imageshack.us/i/dscn4404v.jpg/

http://img21.imageshack.us/i/dscn4410b.jpg/

http://img375.imageshack.us/i/dscn4432x.jpg/

http://img339.imageshack.us/i/dscn4514f.jpg/
 
Re: 27 liter hillside

Üdv!
A "HC" lefogására még jó lehet a fogpiszkáló is. Félbe töröd, nem ketté :D , és az is lent tartja. Valamivel jobb lehet mint az iratkapocs. De a célnak ez is megfelel. :thumbup:
 
Re: 27 liter hillside

Igen egy tizedesértékkel elcsúszott :oops:
Viszont én próbáltam a fogpiszkálót, de sajnos az csak átment rajta akárhogy szétmorzsoltam a végét. A lényeg hogy gyökerezzen szépen ;)
 
Re: 27 liter hillside

Sajnos nálunk 3. napja van intenzív nappali áramszünet valami korszerűsítés miatt ezért igencsak megsínylik a növények!
Ilyenkor milyen világítási időt tartsak be? reggel 09-15 óráig :S
 
Ha sokáig tart még az áramszünet világíts délután vagy este legalább 6h-t!
Szerintem!
Amúgy jó az akid!
 
Igen ezt megoldottam, vége az áramszünetes időszaknak :D
De pedzegetem itthon a témát hogy a szüleim irodájában van egy szünetmentes táp és....... ;)
 
Milyen hosszú áramszünetek voltak?

mardelboy said:
Igen ezt megoldottam, vége az áramszünetes időszaknak :D
De pedzegetem itthon a témát hogy a szüleim irodájában van egy szünetmentes táp és....... ;)
 
Napi - 2 napi vízcsere, szűrőtisztítás és baktérium kultúra az algásodás elkerülésére. A több napi áramszünet szerintem nem nagyon tett jót a baciknak.
 
3 napig, napi 6,5 órás szünetek voltak, pont a lámpakapcsolás idején, sajnos addig a co-t is nélkülöztem mert nem akartam mérgezést. Szűrőtisztítás megvolt, kapott még a nagy akim szűrőjéből 3-4 db kerámia gyűrűt is ami jól bejáratott volt! Viszont a GA tápok miatt lassan beállítottam a naptárazott heti vízcserét, érdemes ezt most megbolygatni vagy várjam ki a vasárnapot?
 
mardelboy said:
3 napig, napi 6,5 órás szünetek voltak, pont a lámpakapcsolás idején, sajnos addig a co-t is nélkülöztem mert nem akartam mérgezést. Szűrőtisztítás megvolt, kapott még a nagy akim szűrőjéből 3-4 db kerámia gyűrűt is ami jól bejáratott volt! Viszont a GA tápok miatt lassan beállítottam a naptárazott heti vízcserét, érdemes ezt most megbolygatni vagy várjam ki a vasárnapot?

Ne várd meg. Ez amolyan vészhelyzeti vízcsere :)
 
vízcserékkel megoldódott a baci kérdés remélem!

Viszont azt nem tudom hogy mitől alakul ki szinte naponta az üvegfalon egy ilyen film réteg?! :O
Mivel tudom én ezt eltüntetni esetleg megszüntetni?
 
Mivel biztos vagyok a gyenge szűrésben ezért most elkezdek agyalni valami külső szűrőn ami megoldhatja a problémát! Csak nagyon tartok tőle hogy ha nem lilly-t használok majd akkor a flo szétkapja az ültetvényt :S

Tapasztalat esetleg? Valószínű hogy a már beszerzett plexi csövekből lesz valami igényes rendszer összedobva!
 
A napokban egyre inkább sárgul a vizem, a dupla világítás ellenére sincs alga :D
De a víz színe nem tetszik, csináljak gyakoribb vízcserét a heti 10 liternél vagy csak használjam itt is a purigent?
 
mardelboy said:
A napokban egyre inkább sárgul a vizem, a dupla világítás ellenére sincs alga :D
De a víz színe nem tetszik, csináljak gyakoribb vízcserét a heti 10 liternél vagy csak használjam itt is a purigent?

mardelboy said:
vízcserékkel megoldódott a baci kérdés remélem!

Viszont azt nem tudom hogy mitől alakul ki szinte naponta az üvegfalon egy ilyen film réteg?! :O
Mivel tudom én ezt eltüntetni esetleg megszüntetni?

Hello!

Tetszik az akid nekem is van egy hasonlóm itthon :) csak kicsit kisebb verzióban :)

A víz szine az esetleg nem lehet a fától ?
A film rétegnél pedig én a manadora gyanakodnék, ha vízcserénél 1 fehér papírtörlővel letörlöd és vöröses barnás színű akkor az bizony a manado pora.
Persze lehet még ezer más dolog is :)
 
Back
Oldal tetejére